Öğrenciler başkanlık için yarıştı

Öğrenciler başkanlık için yarıştı
Bu içerik 549 kez okundu.

Zonguldak'ta İl Öğrenci Meclis Başkanlığı seçimi yapıldı.

Bazı öğrenciler vaatlerini anlatırken, bazıları da adaylıktan geri çekildi.

Kıyasıya geçen seçimde Çaycuma Oktay ve Olcay Anadolu Lisesi Öğrencisi Umut Kubilay Kayabaşı Öğrenci Meclisi Başkanlığına seçildi.

Zonguldak ta İl öğrenci meclis Başkanlığı Seçimi yapıldı. Zonguldak merkez ve Tüm ilçelerinde daha önce yapılan seçimlerle seçilen ilçe Başkanları ve 5 kişilik divan heyeti il öğrenci meclis Başkanlığı için öğretmen evinde bir araya geldi. Programa, İl Milli eğitim Müdürü Yardımcısı Murat Kapıcı, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Program Saygı Duruşunda Bulunulup, Ardından İstiklal Marşımızın okunmasıyla Başladı.

İL Komisyon Başkanı Abdülkerim Kıran da seçimlerinin demokratik bir ortamda sürdüğünü ifade ederek, seçilen arkadaşların Zonguldak için hayırlı olmasını diledi.

Ardından adaylar tek tek Kürsüye çıkarak kendilerini tanıttılar vaatleri hakkında bilgi verdiler, bazı adaylar salona gelmedi bazıları ise adaylıktan çekildi.

Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Murat Kapıcı İl öğrenci meclisi Başkanlığı seçimlerinin önemine değindi, Kazanan öğrencinin Ankara da en güzel şekilde Zonguldak ı temsil edeceğini söyledi.

Yapılan seçimleri ise ikinci kez Çaycuma Oktay ve Olcay Yurtbay Enadolu Lisesi öğrencisi Umut Kubilay Kayabaşı Zonguldak İl Öğrenci Meclis başkanlığı’na seçildi.

Kayabaşı 23 Nisan’da Ankara’da yapılacak olan Türkiye Öğrenci meclis seçimlerine katılacak.

Kayabaşı yaptı konuşmada destek olanlara teşekkür ederek, hedefinin Türkiye Öğrenci meclis başkanlığı olmak olduğunu söyledi.

(HABER-ERCAN DEMİR)

zonguldak haberleri başkanlık seçimi haber son dakika haberi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ANA HABER 20 EKİM 2017
ANA HABER 20 EKİM 2017
GÜNE BAŞLARKEN 20 EKİM 2017
GÜNE BAŞLARKEN 20 EKİM 2017