‘Kongreler Ocak ayında tamamlanacak’

‘Kongreler Ocak ayında tamamlanacak’
Bu içerik 472 kez okundu.

MHP Merkez İlçe Başkanı Niyazi Kıransoy

‘Kongreler Ocak ayında tamamlanacak’

 

Partisinin tüm ilçe kongrelerini 3 Ocak’ ile 25 Ocak 2017 tarihleri arasında yapılarak tamamlanacağını ve il kongresine hazır hale geleceklerini belirten Niyazi Kıransoy gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını cevaplandı ve önemli değerlendirmelerde bulundu.

ZONGULDAK GENELİNDE 3-25 OCAK TARİHLERİ ARASINDA TÜM İLÇE KONGRELERİ TAMAMLANMIŞ OLACAK

Kongreler süreci hakkında bilgi veren Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Zonguldak Merkez İlçe Başkanı Niyazi Kıransoy, şunları söyledi:

“Milliyetçi Hareket Partisi’nde kongreler sürece başlamıştır. Zonguldak olarak 3 Ocak tarihinde Alaplı ilçemizde yasal süre dolmuş oluyor. Yasal süre dolduktan sonra da kongrelerimiz takvim belirleyerek yapıp tamamlamayı düşünüyoruz. Şu aşamada verilmiş bir kara yoktur. Nisan 15’e kadar kongrelerimiz bitirmemiz gerekiyor ve muhtemelen de bu tarihe kalmadan kongreleriniz bitecektir. 3 Ocak’ta yasal süre başlıyor ama Merkez ilçe kongremizin yasal tarihi ise 25 Ocak’ta doluyor. 3 Ocak Alaplı’dan itibaren, 25 Ocak’ta merkezi ilçe olmak kaydıyla iki yılı doldurmuş olacağız. O tarihle Nisan 15 tarihi arasında kongrelerimizi yapmamız gerekiyor. Bu süre içinde biz istişare edeceğiz ve kongre takvimini belirledikten sora kongrelerimizi yaparak il kongremize hazır hale getireceğiz. Şimdi 3-25 Ocak arasında 8 ilçenin kongresi bitmiş olacak. Yani yasal süremiz 8 ilçe içinde dolmuş oluyor. Bu süreyi de Nisan15 arasında kongrelerimizi yapıp bitirmemiz gerekiyor”

ZONGULDAK’A YENİ YATIRIMLAR GELİRSE BİZ BUNU ALKIŞLARIZ, TEBRİK EDERİZ. YENİ YATIRIMLARIN GELMESİNİ DE BEKLİYORUZ.

Zonguldak’ı Çevre ve Şehircilik Bakanı ile Bilim sanayi ve Teknoloji Bakanlarını Zonguldak ziyaretlerini değerlendiren Niyazi Kıransoy, “Şimdi bu iki bakanı ziyaretin bir gezi ziyareti olarak değerlendirirsek, kabineden iki kişi Zonguldak’a gelmiştir, Zonguldak Türkiye gündemine o gün girmiştir ama Zonguldak’a ne getirdiklerini hep beraber göreceğiz. Bundan sonrasını takip etmemiz gerekiyor. Zonguldak’a yatırım gelmemiştir akp iktidarı döneminde. Yeni yatırımlar gelirse biz bunu alkışlarız, tebrik ederiz. Yeni yatırımların gelmesini de bekliyoruz. Zonguldak’ın her şeye ihtiyacı var. Zonguldak her şeyin en iyisine layık ve en iyi şekilde genel yatırımlardan pay almalı diye düşünüyoruz” diyerek cevapladı. Filyos Projesi konusunda da görüşlerini açıklayan Kıransoy, “Filyos projesi bir yılan hikayesidir aslında. Bizim çocukluğumuz da ve belki bizden öncekilerin çocukluğunda devasa bir projedir biliyorsunuz. Sultan Abdulhamit döneminden bugüne gelmiştir ve her gelen hükümet de bu Filyos Projesine her ne hikmetse başlamıştır ama somut görülen bir şey olduğunu somut biten bir şey görmedik şu ana kadar. İnşallah bizden sonrakiler görür diye umut ediyoruz” dedi.

ZONGULDAK’A BİR YATIRIM GELECEKSE ALKIŞLARIZ, MEMNUNİYETLE KARŞILARIZ.

Başbakan Binali Yıldırım’ın Zonguldak’ı ziyaret edecek olmasını değerlendiren Niyazi Kıransoy şöyle dedi:

“Başbakanın Zonguldak’a gelmesi önemlidir. Zonguldak’a sadece gezmek için mi gelecek yoksa belli bir yatırım getirecek midir. Bizim için önemli olan odur. Zonguldak halkına Başbakanın gelmesinin katkısı ne olacaktır, biz o noktada değerlendiririz. Zonguldak’a bir yatırım gelecekse alkışlarız, memnuniyetle karşılarız”

BU SORUYU BEN DEĞİL İL BAŞKANIM CEVAPLAMALI

MHP Zonguldak Merkez İlçe Başkanı Niyazi Kıransoy, “CHP İl Başkanı Başbakanın programına katılacağını söyledi. Siz MHP olarak Başbakanın ziyaretine katılmayı düşünüyor musunuz” sorusunu ise “Tabi bu soruyu Sayın İl Başkanımızın cevaplaması daha doğru olur. İl başkanları protokol makamıdır. İlçe başkanlığı ise daha çok hizmet makamıdır” diyerek cevapladı.

(HABER-ERCAN DEMİR)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
90 DAKİKA 16 EKİM 2017
90 DAKİKA 16 EKİM 2017
ANA HABER 16 EKİM 2017
ANA HABER 16 EKİM 2017