Rüzgarlımeşe İlkokulu "beslenme dostu okul" seçildi

Rüzgarlımeşe İlkokulu
Bu içerik 1973 kez okundu.

 

Zonguldak’ta Rüzgarlımeşe İlkokulu Sağlık Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı yetkilileri tarafından yapılan denetimler sonucu, sağlıklı beslenme ve hareketli yaşam koşulları uygun bulunduğundan "Beslenme Dostu Okul" sertifikası almaya hak kazandı.

Okul müdürü Ferit Karadayı geçen yıl projeye başvuru yaptıklarını Mayıs ayında yapılan denetimlerden başarı ile çıktıklarını ve bu yıl sertifikanın verildiğini belirtti.

Projenin üç yıl boyunca denetimler yapılarak devam edeceğini belirten Ferit Karadayı; “Her gün öğrencilerimiz spor yaparak derse başlıyor. Beslenmelerinde sağlıklı gıdalar bulunduruyorlar. Koridorlarda sağlıklı su sebillerimiz var öğrenciler oradan sağlıklı su içiyorlar.Devamlı boy kilo endeksleri ölçülerek obezite olan çocuklar belirleniyor ayrıca geçen yıl yaptığımız kahvaltı etkinliklerimizi bu yıl da devam ettireceğiz diyerek,geçen yıl ‘beyaz bayrak’ kazandık bu yıl da Beslenme Dostu Okul olduk emeği geçen herkesi kutluyorum” dedi.

(HABER-ERCAN DEMİR)

Rüzgarlımeşe İlkokulu zonguldak haberleri haber son dakika haberi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Şenol inam     0000-00-00 İşte bu ıstenince oluyormuş..ama üstdekilerde ..mülkü amirlerine. .başarıyı taçlandirmali diye düşünüyorum...tebrikler
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KARŞI KARŞIYA  18 OCAK 2017
KARŞI KARŞIYA 18 OCAK 2017
MUHTARLAR KONUŞUYOR 18 OCAK 2017 ŞEVKET CAN
MUHTARLAR KONUŞUYOR 18 OCAK 2017 ŞEVKET CAN