Hastane İnağzı’na yapılsın

İnağzı Mahallesi Kalkındırma, Güzelleştirme Dernek Başkanı Ahmet Kurt, yeni hastaneye en uygun yerin İnağzı olduğunu belirterek yetkililere çağrıda bulundu.

Hastane İnağzı’na yapılsın
Bu içerik 1534 kez okundu.

İnağzı Mahallesi Kalkındırma, Güzelleştirme Dernek Başkanı Ahmet Kurt, yeni hastaneye en uygun yerin İnağzı olduğunu belirterek yetkililere çağrıda bulundu.

İnağzı’na bu hastane yapılırsa Karabük, Yenice, Gökçebey, Çaycuma, Kokaksu, Filyos ve Çatalağzı istikametinden trenle gelen hastaların trenden indikleri zaman 10 adım atarak hastaneye ulaşabileceklerini, ayrıca karayolu taşımacılığı bakımından da uygun olduğunu belirten Ahmet kurt şunları söyledi:

“Yeni hastane yerinin arayışı Sayın Milletvekilimiz Çaturoğlu’ndan Sağlık Bakanımız Akdağ ile görüştükten sonra açıklamada bulundu. Hastane yerinin arayışına son noktayı koyacak olan değerli Sağlık Bakanımız, milletvekillerimiz ve Valimizdir. Bu konuda yıllar öncesi yer arandığında dönemin İl Başkanı Hamdi Uçar'a İnağzı Mahallesi’nde bulunan denize cephe dört tarafı yol ağı ile kaplanmış yeşil doğa içersinde 50 dönümlük 992 parsellik arazinin Hastaneye uygun olduğunu kendilerine basın yoluyla söylemiştim. 15 Ekim 2010 da bu konuda uyardım ve nedense bu hastane konusunda ve doğum hastanesinin de yerinin tespitinde yanlış yapıldığı görülmüştür. Bu yanlışların bir daha yapılmaması için İnağzı’n da ki uygun olan yerin göz önüne getirilerek Milletvekillerimiz ve Valimiz Bakanımızı buraya götürerek İnağzı’nda ki bu araziyi gezdirerek göstermelerini uygun olacağını hissediyorum. Karar bakanımıza aittir. Bu konuda devamlı olarak hastane yeri değişik alanlarda yer aramanın bir anlamı olmadığı görülmüştür. Şuanda ki mevcut hastanemizin önünde yapılan binaların idare binası olarak bir araya sağlık kurumunu toplayıp kira vermekten devlet bütçesine kar getirilmesini talep ediyoruz. Her nedense bu konular hiçbir zaman devlet zararı göz önüne getirilmiyor. İnağzı’na bu hastane yapılırsa Karabük, Yenice, Gökçebey, Çaycuma, Kokaksu, Filyos ve Çatalağzı istikametinden trenle gelen hastalarımız İnağzı’n da hastane yapıldığında trenden indikleri zaman 10 adım atarak hastane kapısından içeri girecekler ve halkımız ikinci bir araçla hastaneye çıkmayacak. Ben dilerim ki halkın huzur ve refah içinde huzurlu sağlıklı hizmetlerini buradan göreceğine eminim çünkü hasta yatağından kalkıp camını açtığında denize cephe güneşin doğup batana kadar hastanenin çevresine vurduğunu göreceksiniz çünkü vatandaş huzurlu temiz bir ortamda hizmet görecektir. Takdir Bakanımız, Valimize ve Milletvekillerimize aittir”

(HABER-ERCAN DEMİR)

inağzı hastane yeri zonguludak haberleri ahmet kurt
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KARŞI KARŞIYA 18 EKİM 2017
KARŞI KARŞIYA 18 EKİM 2017
ANA HABER 18 EKİM 2017
ANA HABER 18 EKİM 2017