Milli Eğitim’de soruşturma bitti mi?..

Milli Eğitim’de soruşturma bitti mi?..
Bu içerik 1207 kez okundu.

Bu konu “fikri takip” konusu…

Dikkatli okurlarımız hatırlayacaktır…

Bizim köşemizde ve bazı gazetelerde “Ahlaksız okul müdürü” veya “Pornocu okul müdürü” başlıkları ile yazılar yayınlandı. Konu birçok kez tekrar edildi.

Bir eğitim kurumunu ilgilendiren “vahim” iddiaların yansıtıldığı bu yazılar üzerine İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nce soruşturma açıldı. Bu soruşturma kapsamında bir bayan ve bir erkek müfettiş tarafından bizim bilgimize de başvuruldu.

Bildiklerimizi, duyduklarımızı, bize aktarılan iddiaları anlattık.

Bir süre önce bu soruşturmanın tamamlanıp, Milli Eğitim Müdürlüğü’ne teslim edildiği, ancak soruşturma dosyasının “bekletildiği” yönünde iddialar geliyor.

Eğer bu iddialar doğru ise, yani soruşturma dosyası tamamlandığı halde, “beklemeye” bırakıldıysa, Milli Eğitim Müdürlüğü’ne yeni sorular sorulması gerekiyor.

1- Soruşturma dosyasının “bekletildiği” yönündeki iddialar doğru mudur?..

2- Eğer doğru ise, Milli Eğitim çevrelerinde çok konuşulan bu soruşturma dosyasının bekletilme “nedeni” ne olabilir?..

3- Baştan beri pekçok yazı yazdığımız bu konuda, okul müdürünün ve aynı okuldaki bir bayan öğretmenin belli çevreler tarafından korunmak istediği doğru mudur?..

4- Okulun kalorifer kazan dairesinde internet hattı bulunup bulunmadığı tespit edilmiş midir?.. Eğer tespit edildiyse, internet hattının kazan dairesinde ne amaçla kullanıldığı sorulmuş mudur?.. Bu durum, Milli Eğitim Bakanlığı standartlarına tümüyle aykırı olduğuna göre gereği yapılmış mıdır?..

5- Milli Eğitim Müdürlüğü’nde anılan yazılarda yer alan iddiaların gerçeği yansıtıp yansıtmadığına ilişkin bir kanaat oluşmuş mudur?.. Sözkonusu okulda ilkokul çağındaki çocuklarımız eğitim ve öğrenim gördüğüne göre, Milli Eğitim Müdürü Turgut Özbek ve diğer yöneticiler, vicdanları ile başbaşa kalmış mıdır?..

Şimdilik bu soruları soruyoruz…

Yanıtlarını bekliyoruz.

( Söz Meclisten İçeri / Erhan ÇAKMAK )

erhan çakmak zonguldak haberleri son dakika haberi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KARŞI KARŞIYA 22 KASIM
KARŞI KARŞIYA 22 KASIM
ANA HABER 22 KASIM
ANA HABER 22 KASIM