Seçimde kullandığı afişlerden sokak hayvanlarına kulübe yaptırdı

Seçimde kullandığı afişlerden sokak hayvanlarına kulübe yaptırdı
Bu içerik 574 kez okundu.

“SEÇİMDE KULLANDIĞI AFİŞLERDEN 
SOKAK HAYVANLARINA KULÜBE YAPTIRDI”
SOKAK HAYVANLARI İÇİN KEDİ VE KÖPEK EVLERİ HAZIRLANDI
CHP son dönem Zonguldak 3.sıra Milletvekili adayı Deniz Yavuzyılmaz, seçim zamanından kalan pankartlarından hazırladığı kedi ve köpek evlerini, Hayvanların Yaşam Hakları Konfederasyonu Zonguldak İl Temsilcisi Suzan Arığ’a teslim etti. Seçimde kullandığı afişlerden sokak hayvanlarına kulübe yaptıran Yavuzyılmaz, “Atıl vaziyette olan malzemenin kullanılması, doğaya tekrar kazandırılması hem de doğanın bir parçası olan sokak hayvanlarımızın da bu soğuk havalarda başlarını sokabilecekleri, ısınabilecekleri, insanların şefkatlerini hissedebilecekleri bir yuvaları olsun istedik” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) son dönem Zonguldak 3.sıra Milletvekili adayı Deniz Yavuzyılmaz, seçim zamanından kalan pankartlarından hazırladığı kedi ve köpek evlerini, Hayvanların Yaşam Hakları Konfederasyonu (HAYKONFED) Zonguldak İl Temsilcisi Suzan Arığ’a teslim etti.
CHP son Dönem Zonguldak Milletvekili adayı Deniz Yavuzyılmaz, çok anlamlı bir kampanyaya imza attı.
Yavuzyılmaz seçim zamanından kalma ve atıl vaziyette duran seçim pankartlarını, çıtalarla birlikte sokaklarda açıkta yaşayan sokak hayvanları için kedi ve köpek evleri hazırladı.
Çok sayıda hazırladığı kedi ve köpek evlerini bir kısmını sokaklarda kendi belirlediği yerlere koyarken, bir kısmını ise Hayvanların Yaşam Hakları Konfederasyonu Zonguldak İl Temsilcisi Suzan Arığ’a teslim etti.
Yavuzyılmaz, atıl vaziyette kalan pankartları çıtalarla birlikte kedi ve köpek evlerine dönüştürdüklerini kaydederek şunları söyledi:
YAVUZYILMAZ: ZONGULDAK HALKIMIZIN SOKAK HAYVANLARI KONUSUNDA ÇOK SEVGİ DOLU OLDUĞUNU VE ÇOK BÜYÜK DESTEK SAĞLADIĞINI HEPİMİZ BİLİYORUZ
“5199 sayılı hayvanları koruma kanunu gereğince sokak hayvanlarının sokaklarda özgürce yaşayabilmeleri, güvence altına alınmış. Aynı zamanda onların tedavilerinin yapılması ve kısırlaştırılması ile ilgili konularda da belediyelerimize yetkiler verilmiş. Zonguldak merkezimizde belediyemizin bu anlamda faaliyetleri iyi bir noktaya doğru geldi. Ancak köylerde ve beldelerde çeşitli illerimizde halen daha bu konuda yapmamız gereken çok fazla şey var. Bizler de genel seçimlerde branda olarak kullandığımız evlerin balkonlarına astığımız parti ve adaylık brandalarımızın terslerini kullanarak çıtalar ve tahtalar vasıtasıyla Engin Zaman dostumuzla birlikte bir çalışma yaptık. Kediler ve köpeklerimiz için barınak yaptık. Hem atıl vaziyette olan malzemenin kullanılması, doğaya tekrar kazandırılması hem de doğanın bir parçası olan sokak hayvanlarımızın da bu soğuk havalarda başlarını sokabilecekleri, ısınabilecekleri, insanların şefkatlerini hissedebilecekleri bir yuvaları olsun istedik. Kedi evimize geldik. Daha önce tespit ettiğimiz hayvanların bulunduğu mahallelere gideceğiz. Köpek evlerimizi, kedi evlerimizin bir kısmını bırakacağız. Bir kısmını da kedi evimize vereceğiz. Onlar daha sonra ihtiyacı olan yerlere mutlaka ulaştıracaklardır. Zonguldak halkımızın sokak hayvanları konusunda çok sevgi dolu olduğunu ve çok büyük destek sağladığını hepimiz biliyoruz. Dolayısıyla bu maliyeti çok yüksek olmayan sadece küçük bir çaba gerektiren kedi ve köpek evlerini herkesin yapmasını, uygun gördükleri yerlere bırakmalarını istiyoruz. Soğuk havalarda onlara sahip çıkmak istiyoruz. Çocuklar Kitap Okuyor etkinliği yaparken gittiğimiz yerlerde bir kısım köpek barınaklarını zaman kaybetmeden dağıttık. Tahmin ediyorum 10-15 arası yaptık, bir kısmını dağıttık.  Elimizde biraz daha branda var. Yapmaya devam edeceğiz”
ARIĞ: TEŞEKKÜR EDİYORUM
Kedi ve köpek evlerini teslim alan Suzan Arığ’da Yavuzyılmaz’a teşekkür etti. Suzan Arığ, ““Deniz Bey’e bu güzel farkındalık için teşekkür ediyorum. Gerçekten kış aylarında sokaktaki hayvanlarımızın ihtiyacı olan bir çalışmayı yaptılar ve bunu Zonguldak’ta ki hayvanlarımıza hediye ettiler. Ben Deniz Bey’in anlattıklarına aynen katılarak şöyle bir ilave yapmak istiyorum. 5199 sayılı hayvan hakları kanununun bir çalışması da il hayvan koruma kurulu toplantılarıdır. Bu toplantımızı geçtiğimiz hafta vali başkanlığımızın nezdinde yaptık. Bir acil eylem planı oluşturuyoruz. 5 kişilik bir komisyon oluşturuldu. BU komisyondakilerin görevi, acil eylem planımız Zonguldak merkez ve Zonguldak merkeze bağlı belediyelerin dışındaki köylerimizdeki hayvanlarımızın kısırlaştırılması, rehabilitesi ve alındıkları yere bırakılması. Orman Su İşleri Müdürlüğü, Zonguldak valiliği ve temsilciliğimizle beraber yapıyoruz. Zonguldak veterinerler odasına bağlı olan gönüllü Veteriner hekimlerimiz görev yapacaklar bize. Bu çalışmaları da Zonguldak’ta yaşayan sokak hayvanlarımıza hediye etmeyi düşünüyoruz” diye konuştu.
(HABER-ERCAN DEMİR)

zonguldak haberleri haber son dakika haberi deniz yavuzyılmaz
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ANA HABER 17 EKİM 2017
ANA HABER 17 EKİM 2017
MUHTARLAR KONUŞUYOR 17 EKİM 2017
MUHTARLAR KONUŞUYOR 17 EKİM 2017