CHP GENEL SEKRETERİ ZONGULDAK’TAYDI

CHP Genel Sekreteri Kamil Okyay Sındır, "Bu ülkede kardeş kardeşin kanına kıymasın. Ülkemizde ne etnik kimliğiyle, ne inanç ve mezhep kimliği nedeniyle kardeş kardeşi öldürmesin" dedi.

CHP GENEL SEKRETERİ ZONGULDAK’TAYDI
Bu içerik 930 kez okundu.

Zonguldak’ta basın toplantısı düzenleyen CHP Genel Sekreteri Kamil Okyay Sındır, "Memleketimizde artık ne şehit haberi olsun, ne sınır komşularımızla bu tür çatışma süreci yaşansın” dedi.

 

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Sekreteri Kamil Okyay Sındır, "Memleketimizde artık ne şehit haberi olsun, ne sınır komşularımızla bu tür çatışma süreci yaşansın” dedi.

Cumartesi günü Partisinin İl Danışma Kurulu toplantısına katılmak üzere Zonguldak’a gelen ancak şehit askerimizin olması sebebiyle ileri bir tarihe ertelenmesi sebebiyle, Genel Sekreteri Kamil Okyay Sındır il Başkanlığında basın toplantısı düzenledi.

Toplantıya Zonguldak milletvekilleri Şerafettin turpçu, Ünal Demirtaş, İl Başkanı Ahmet Altun, Merkez İlçe Başkanı Ebru Uzun ile çok sayıda partili topluluğu katıldı.

ALTUN: TOPLANTIMIZI İLERİ BİR TARİHE ERTELEDİK

Toplantını açılış konuşmasını yapan İl Başkanı Ahmet Altun, İl danışma kurulu toplantısının askerimizin şehit olması sebebiyle ileri bir tarihe ertelediklerini söyledi ve Genel Sekreter Sındır’a hoş geldin dedi.

SINDIR: ÜLKEMİZ TERÖR BELASINDAN VE YİTİRDİĞİMİZ ŞEHİT HABERLERİNDEN BİR TÜRLÜ KURTULAMIYOR

Ardından konuşan CHP Genel Sekreteri Kamil Okyay Sındır, basın toplantısında, CHP Zonguldak İl Başkanlığı Danışma Kurulu toplantısını, Fırat Kalkanı Harekatı kapsamında Suriye'nin kuzeyinde Türk Silahlı Kuvvetlerine (TSK) yönelik saldırıda Jandarma Uzman Çavuş Kader Acar'ın şehit düşmesi nedeniyle iptal ettiklerini belirtti.

Sındır, "Memleketimizde artık ne şehit haberi olsun, ne sınır komşularımızla bu tür çatışma süreci yaşansın." dedi. Sındır, Ülkemiz terör belasından ve yitirdiğimiz şehit haberlerinden bir türlü kurtulamıyor. Son yıllarda ve aylarda sınır komşumuz olan Irak ve özellikle Suriye'deki sınır güvenliğimiz açısından bu ülkeye giren Türk Silahlı Kuvvetlerinin oluşturmak istediği güvenli bölge için orada bulunan silahlı kuvvetler mensuplarımıza yönelik saldırılar var. Yani oradaki savaş ortamı ve Suriye'nin içindeki kaos, terör ve savaş ortamına yitirdiğimiz şehit haberleri de artık gündemimize ateş gibi düşüyor. Bugünde Jandarma Uzman Çavuş Acar'ın şehit haberini aldık. Memleketimizde artık ne şehit haberi olsun, ne sınır komşularımızla bu tür çatışma süreci yaşansın." diye konuştu

Sındır konuşmasında şunları söyledi:

“Sayın Başkanımdan belirttiği gibi İl Danışma Kurulu için buraya geldik. Ne yazık ki bir şehidimiz var. Şehidimizin cenazesine hep beraber katılacağız. Öncelikle ülkemizin ilk şehirlerinden ve emeğin başkenti olarak bilinen Zonguldak’ta bulunuyoruz ve bundan dolayı da çok mutluyuz. Burada bulunmanın mutluluğu, şehrin geldiği nokta ile çokta iç açıcı olmadığını söylemek gerekir. Zonguldak nüfusuna bakıldığında 90’lı yıllarda başında 250 bin nüfusa sahipken bugün bakıldığında 125 binlere düşmüş. Yarı yarıya düşmüş. Sürekli göç veren, kan kaybeden bir şehir durumunda. Bunun iki temel nedeni var. Bunun birincisi ülkemizde bu kentte de neoliberal politikaların, özelleştirme uygulamaların getirdiği sonuçtur. 2000’li yıllardan beri AKP hükümetinin yarattığı istihdamın, üretimin düşmesine neden olan uygulamalarıdır. Umuyoruz ki bunu Zonguldak’ta kırmak ve daha iyi yerlere getirme amacındayız. Üzülerek söylüyorum ki her gün şehit haberleriyle yüreğimiz kan ağlıyor. Bir anda Güneydoğu değil sadece ülkemizin dört bir yanında hain PKK terör örgütüne yitirdiğimiz şehitlerimiz bir yandan son zamanda öne çıkan IŞID terör örgütüne yitirdiğimiz şehitlerimiz, 15 Temmuz ile ortaya çıkan FETÖ terör örgütünün yüzünden yitirdiğimiz şehitlerimizle ülkemiz bir türlü terör belasından kurtulamıyor. Tabi son aylarda sınır komşumuz olan Irak ve Suriye’de özellikle Suriye’de ki sınır güvenliği açısında TSK’nın orada bulunmasından dolayı oradaki savaş ortamında şehit haberleri de artık gündemimize ateş gibi düşüyor. Bugünde Kader Acar isimli Uzman Çavuş şehidimizi Ereğli’de ikindi namazından sonra toprağa vereceğiz. Dileğimiz o ki ne şehit haberimiz olsun, ne sınır komşularımızla savaş ortamı olsun. Kardeş kardeşi öldürmesin. Bunun için başta siyasi partilere, kitle örgütlerine ve halkımıza büyük görevler düşüyor. Tekrardan buradan tüm şehitlerimize Allahtan rahmet diliyorum. Ulusumuzun başı sağ olsun.”

TURPCU: ACIMIZ VAR SİYASET YAPMA ZAMANI DEĞİL

Sındır’ın ardından konuşan Milletvekili Şerafettin Turpçu’da şunları söyledi:

“Öncelikle Kader kardeşimizin nezdinde tüm şehitlerimizi rahmetle anıyorum. Hepimizin başı sağ olsun. Siyaset yapma zamanı değil ama ülkemizin yanlış dış politikaları yüzünden bugün bu hale geldik.  Umarız, son şehidimiz olur. Ama Suriye, Irak politikalı bizi daha da bataklığa çekmeden, biz tekrar Atatürk’ün dış politikalarına dönerek bu zararı gidermiş zorunda kalırız.  Buradan tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum”

DEMİRTAŞ: TÜRKİYE’NİN BAŞI SAĞ OLSUN

Milletvekili Ünal Demirtaş’da konuşmasında şöyle dedi:

“Ben de Kader Acar arkadaşımıza Allahtan rahmet diliyorum. Yakınlarına ve Türkiye’nin başı sağ olsun. 7 Haziran’dan sonra kentimize gelen 13’üncü şehidimiz. Yaklaşık ortalama yaklaşık her ay bir şehidimiz geliyor. Türkiye’de 60 şehit geliyor. AKP iktidarının iç ve dış politikaların yanlış politikalarıdır. Umarım aklını başına alır”

Toplantını ardından Sındır ve milletvekilleri Ereğli’ye hareket ettiler ve şehidimizin cenazesine katıldılar.

(HABER-ERCAN DEMİR)

zonguldak haberleri haber son dakika haberi kamil okyay sndır chp
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KARŞI KARŞIYA 18 EKİM 2017
KARŞI KARŞIYA 18 EKİM 2017
ANA HABER 18 EKİM 2017
ANA HABER 18 EKİM 2017