“UMUT VAR BİZDE VARIZ!” DİYORUZ..

“UMUT VAR BİZDE VARIZ!” DİYORUZ..
Bu içerik 645 kez okundu.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Zonguldak İl Kadın Kolları Başkanı Merve Kır, Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele ve Dayanışma Günü nedeniyle açıklama yaptı.

Parti teşkilatında düzenlenen toplantıya Kadın Kolları yönetim Kurulu üyeleri ile ayrıca CHP Merkez İlçe Başkanı Ebru Uzun’da katıldı.

CHP İl Kadın Kolları Başkanı Merve kır yaptığı basın açıklamasında, şunları söyledi:

“Bugün 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele ve Dayanışma Günü

Yani bugün dünya üzerinde yaşayan tüm kadınların ve çocukların çeşitli biçimlerde maruz kaldıkları ve giderek artan her türlü şiddet ve cinsel istismarı bir kez daha hatırlatma günüdür.

Bu ülkenin Cumhuriyete inançlı, özgür ve güçlü bireyleri olarak, örgütlenerek ve dayanışarak, kadın cinayetlerine, tacize tecavüze, her türlü şiddet ve ayrımcılığa karşı, sonuna kadar mücadele edeceğiz. Biz CHP’li kadınlar olarak 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele ve Dayanışma Günü'nde, kadın mücadelesinin ve örgütlü birlikteliğinin önemini bir kez daha yinelerken; eşit ve özgür bir ülkede yaşayabilmek için, eşit ve özgür yarınlar için mücadelemizi örgütlülüğümüzden aldığımız güç ve cesaretle devam ettireceğimizi ifade ediyor Kadına Yönelik Şiddete karşı verdiğimiz bu mücadelede, sevgiyi, saygıyı, güveni ve umudu örgütleyerek “Umut Var Biz Varız!” diyoruz”

(HABER-ERCAN DEMİR)

merve kır zonguldak haberleri haber son dakika haberi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ANA HABER 20 EKİM 2017
ANA HABER 20 EKİM 2017
GÜNE BAŞLARKEN 20 EKİM 2017
GÜNE BAŞLARKEN 20 EKİM 2017