GEÇİNEMİYORUZ

GEÇİNEMİYORUZ
Bu içerik 864 kez okundu.

Türkiye Emekliler Derneği (TÜED) Zonguldak Şube Başkanı Hüseyin Memiş, Emeklilerin dertlerini anlattı Parti ayırımı göz etmeksizin Zonguldak Milletvekillerinden Emekliler için yardım istedi. Memiş Ayrıca, Emeklilerin TOKİ Projesini dört gözle beklediklerini ifade etti.

Türkiye Emekliler Derneği Zonguldak şube Başkanı Hüseyin Memiş, emeklilerin durumlarının içler acısı olduğunu ifade ederek, “Milletvekillerinden Ankara ya Emeklilerin Dertlerini anlatan bir önerge verin bizler de emekliler olarak sizlere dua edelim” dedi.

BİZ EMEKLİLERE SAHİP ÇIKIN

Emeklilerin TOKİ projesi hakkında da bilgi veren Türkiye Emekliler Derneği Zonguldak şube Başkanı Hüseyin Memiş şunları söyledi: “Zonguldak'taki milletvekillerimiz ne iş yapıyorlar. Biz emekli dul ve yetimlerimiz için hiç bir faaliyetleri yok. Bizler onlara ne yaptık. Bugün emekli dul ve yetimlerimizin durumları içler acısı, %95'imizin aldığı maaş açlık sınırının altında. Dul ve yetimlerimizin durumu daha da kötü. Bizler sizin atanız, amcanız, ananız sayılırız. İnsan Ata'sını aç bırakır mı? Yüce dinimize biraz olsun kulak verin. Yüce peygamberimizin sözlerine bakın ne diyor o yüce peygamber; ‘Komşusu açken uyuyan insan bizden değildir’ diyen o yüce peygamberin sözlerine kulak verinde biz emeklilerimize sahip çıkın bizler geçinemiyoruz. Çocuklarımızdan, torunlarımızdan adeta kaçıyoruz. Onlara 5-10 lira gibi harçlık veremiyoruz sayın vekillerimiz. Bu yaşlı ağzı dualı insanlarımız için birer önerge verinde bizlerde bizim için vekillerimiz uğraşıyor diyelim. Bugün emeklilerimizin %99'u bankalara borçlu, krediyle geçinmeye çalışıyorlar. Aybaşında eline hiç bir kuruş almayan emeklilerimiz var. Sayın vekillerimiz parti ayrımı gözetmeden bir araya gelerek bu emekli baba ve amcalarınız için hayatlarının son dönemlerini yaşayan bu insanlara sahip çıkın, hayır duamızı alın”

(HABER-ERCAN DEMİR)

TÜED zonguldak haberleri hüseyin memiş
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KELLER KÖYÜ MUHTARI
KELLER KÖYÜ MUHTARI
GÜNE BAŞLARKEN 21 KASIM
GÜNE BAŞLARKEN 21 KASIM