satılık köpek satılık kedi
Advert

ULUPINAR: ÖĞRETMENLER HAYATIN ANLAMINI ÖĞRETİR…

ULUPINAR: ÖĞRETMENLER HAYATIN ANLAMINI ÖĞRETİR…
Bu içerik 264 kez okundu.

 

 

Adalet ve Kalkınma Partisi Zonguldak Milletvekili Özcan Ulupınar 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla yazılı bir mesaj yayımladı. Milletvekili Ulupınar mesajında şu ifadeler yer verdi.

“Mesleklerini büyük bir özveri ve amatör ruhla gönüllülük esasına göre icra eden bütün öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutluyorum.

Eğitim sadece insanların geleceklerini belirlemez, aynı zamanda insanların oluşturduğu ülkelerin geleceğini de belirler. Bugün dünyada bütün ülkelerin öncelikleri eğitimdir. Eğitim sorununu çözen toplumlar diğer alanlarda başarılı olmuş ve kalkınmışlardır.

Aileden başlayan ve hayat boyu devam eden uzun bir süreç olan eğitimin kaliteli olmasının ve amacına ulaşmasının temelini öğretmenlerimiz oluşturmaktadır. Öğrendiğimiz ilk harften, ölene kadar edindiğimiz bilgi, beceri ve davranışların kazanılmasında sorumluluk alan öğretmenlerimize ne kadar teşekkür etsek, ellerini ne kadar öpsek azdır.

Öğretmenlerimiz, kendilerini bireylerin hayatlarını şekillendirmeye adamış, bu onurlu ve itibarını hiçbir zaman kaybetmeyecek mesleklerini her şeye rağmen yerine getirmekten çekinmeyen ender insanlardır.

Hz. Ali’ nin ‘Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum.’ sözünden yola çıkarak vermiş oldukları emekleri unutmadan onları sadece bir gün değil her gün anmalı ve takdir etmeliyiz.

Bu duygu ve düşüncelerle bizlere hayatın anlamını öğreten, ebediyete intikal eden öğretmenlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, görevi başında fedakarlığın simgesi haline gelmiş bütün öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Gününü en içten dileklerimle kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”

özcan ulupınar ak parti
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KANAL Z ANA HABER - 26 NİSAN 2017
KANAL Z ANA HABER - 26 NİSAN 2017
REFERANDUM 2017 GECEYE DAMGA VURDU
REFERANDUM 2017 GECEYE DAMGA VURDU