YATIRIM PROGRAMI ONAYLANDI

YATIRIM PROGRAMI ONAYLANDI
Bu içerik 639 kez okundu.

Zonguldak İl Genel Meclisi 20. toplantısını yaptı. 20 gün süren İl Genel Meclisi toplantılarını değerlendiren Necdet Karaveli yatırım programının hayırlı olması diledi.

 

Zonguldak İl Genel Meclisi Kasım Ayı 20.Birleşimi İl Genel Meclisi Başkanı Necdet Karaveli Başkanlığında toplandı.

İl Genel Meclisi Kasım Ayı 20.Birleşimi İl Genel Meclisi Başkanı Necdet Karaveli Başkanlığında toplandı. Birleşim Açılış ve Yoklama ile başladı. Gündemin ikinci maddesi olan İl Genel Meclisinin 23.11.2016 günlü 19.birleşimine ait toplantı tutanak özeti okundu ve oy birliği ile kabul edildi.

Gündemin üçüncü maddesi olan İlimiz Alaplı İlçesi Hacıhasan Köyü, Yeşilyurt köyü, kasımlı köyü, Kabalar köyü, Sofullu köyü, Bölücek Köyü, içme suyu hatlarına yeni bir güzergah belirlenmesi ve bu güzergaha göre gerekli olan su borularının deplase edilmesi iş ve işlemlerinde kamu arazilerine isabet eden yerlerdeki izin irtifak işlemlerinin tamamlanması için iller bankasından alt yapı destekleme ödeneğinden hibe yardımı alınması için il Özel idaresi 2016 yılı Yatırım programına alınması ile ilgili imar ve bayındırlık, Plan ve Bütçe ile Çevre ve sağlık Komisyonlarının ortaklaşa hazırlamış oldukları 24 -18-13 sayılı raporlar görüşüldü.

Gündem Dışı Söz alan CHP’li İl Genel Meclisi Üyesi Nebahaddin Yılmaz, 24 Kasım Öğretmenler gününü Kutladı, Cinsel istismarları ile alakalı öne sürülen önergeleri kınadı.

İl Genel Meclisi AK Parti Gurup Başkan Vekili İsmail Terzi’de Günden maddelerinde bulunan özet kısmının daha detaylı olması gerektiğini ifade etti.

Genel Sekreter Yardımcısı Mehmet Kokulu’da, özet kısmının biraz daha ayrıntısız olduğunu ama istendiğinde detaylı verilebileceğini dile getirdi.

AK Parti İl Genel Meclisi eski Başkanı Vacit Durdubaş’da gündem önerilerin gündem içi konuşulduğu takdirde gündeme alınabileceği bilgisini verdi.

Bir sonraki toplantının 5 Aralık 2016 Pazartesi Günü saat 10.00 da yapılmasına mevcudun oy birliği ile kabul edildi.

20 Gün süren İl Genel Meclisi Toplantılarını değerlendiren Necdet Karaveli yatırım programının hayırlı olması diledi. 2017 Yatırım programının her sektöre dağıtılarak Zonguldak için ellerinden geleni yapacaklarını söyledi.

(HABER-ERCAN DEMİR)

İL GENEL MECLİSİ ZONGULDAK HABERLERİ HABER SON DAKİKA HABERİ
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ANA HABER 17 EKİM 2017
ANA HABER 17 EKİM 2017
MUHTARLAR KONUŞUYOR 17 EKİM 2017
MUHTARLAR KONUŞUYOR 17 EKİM 2017