Duayen Zonguldak’taydı

Bülent Ecevit Üniversitesi’nde Protokol Kuralarında Davranışlar Konulu Seminer düzenlendi.

Duayen Zonguldak’taydı
Bu içerik 807 kez okundu.

Bülent Ecevit Üniversitesi’nde Protokol Kuralarında Davranışlar Konulu Seminer düzenlendi.

Eğitimci-Yazar Oğuz Gülay'ın "Protokol Kurallarında Davranışlar" başlıklı semineri 23 Kasım Çarşamba Farabi Kampüsü Sezai Karakoç Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Seminere Öğrenciler büyük ilgi gösterdi.

Eğitimci-Yazar Oğuz Gülay katılımcılara insan ilişkileri, diyalogları, protokolde nasıl ve ne şekilde hareaket edilmesi gerektiğini verdiği örneklerle anlattı.

Protokole mensup olan insanların makamlarına saygı gösterilmesini gerektiğini belirten Gülay, insanlara başkan değil Sayın başkanım diye hitap edilmesi gerektiğini söyledi. Oğuz Gülay, program içinde, ‘Kıyafet adabı’, ‘protokol kuralları’, ‘ast – üst ilişkileri’, ‘Tanışma ve tanıştırma ile iletişim yöntemleri’, ‘konuşma ve hitap şekilleri’ gibi bir çok konuda katılımcılara bilgiler sundu

Aynı seminer öğleden sonra ise İbni Sina Kampüsü Şebnem Kargı Kültür Sarayı’nda gerçekleştirildi.

BİYOGRAFİ:

Kurum ve kuruluşlarda, özel ve tüzel yapılanmalarda uzun yıllar her kademede çalışan ve yaptığı özel araştırma ve incelemeleriyle elde ettiği bilgi ve deneyimlerini ; Ankara Ulus Gazetesi, Dünya Gazetesi, Sabah Gazetesi, Günaydın Gazetesi,  Kocaeli Gazetesi, Sakarya Gazetesi,  Şark Yıldızı Gazetesi, Hürbakış Gazetesi, Yerel Haber Gazetesi, Avcıların Sesi Gazetesi, Bahçelievler Gazetesi ve Ekonomik Bülten, Paramatik Dergisi, Borsacı Dergisi, Ekonomik Trend Dergisi,Eğitim Dünyası Dergisi, Perpa Elektrokent Dergisi, Sekreter Dergisi, Ufka Doğru Meşale Dergilerinde; “Ekonomi” ”Finans Piyasaları”  “İnsan İlişkileri” “Davranış Biçimleri” “ İletişim Becerileri” “ Aile İçi İletişim” “Eşler Arası İlişkiler”  konularında yazdığı yazılarla eğitici  ilginç mesajlar vererek okuyucuları ile paylaşmıştır..

Radyo İstanbul Metropol FM, İzmit ; “Nicomedya”,“Radyo Ses”, “Radyo KYÖD”de canlı yayın programları ile  dinleyicileri değişik ve çeşitli konularda aydınlatmıştır.

Ulusal Televizyonlardan, “TGRT”, “Kanal 6”,  “Kanal 7” de uzun yıllar canlı yayınlarda yorumlar yapmıştır.  Bölgesel Televizyonlardan, Kocaeli;  “Yavuz TV” , “Körfez TV”de ve “Sakarya Kent TV”de,  dört yıl her ay program hazırlayıp sunmuştur.

Türkiye Sanayici İşadamları Başkanlar Konseyi Yönetim Kurulu üyeliği ile, Basın ve Halkla İlişkiler Bölüm Başkanlığı’nı yürütmüştür. Vansiad Yüksek İstişare Konseyi Başkanlığı yapmıştır.

Sanayici ve İşadamlarına; İstanbul, Eskişehir, Silivri, İzmit, Erzurum, Gölcük, Mersin, Adana,İzmir, Van, Sakarya, Bursa ve Ankara’da konferanslar vermiştir. Ayrıca Erzurum Ticaret Odası – Doğu Anadolu İhracatçılar Birliği, İzmit Ticaret Odası, Van Ticaret ve Sanayi Odası – Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası’nca düzenlenen seminerleri vermiştir.

Kocaeli Üniversitesi,  Erzurum Atatürk Üniversitesi – İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi –Marmara Üniversitesi, Trakya Üniversitesi , Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi’ne davet edilmiş, seri konferanslar vermiştir.

Özel Eğitim Merkezlerinden, Turyap Eğitim Merkezi, Tudem Yüzyıl Eğitim Merkezi -  Avrupa İnsan Kaynakları Eğitim Merkezi’nde uzun yıllar yetişmiş insan eğitimi vermiştir.

İstanbul Defterdarlığı’na bağlı Vergi Daireleri elemanlarına “Mükellef ve Kamu Görevlisi İlişkisi” ve

“Etkili Çalışma”,

İstanbul  Büyükşehir  Belediyesi  Sosyal  Tesisleri  tüm  personeline “İnsan İlişkileri ”   ve

“Davranış Biçimleri ” dersleri vermiştir.

Türkiye genelinde kurumsallaşmış firmalar ile Holding çalışanlarına, Valilik ile Emniyet Mensuplarına ve  Belediye personellerine “Çalışma Hayatında Davranış Biçimi” “Etkin Sekreterlik” “İnsan İlişkisi”  “Profesyonel Düşünme Şekilleri ” “ Zaman Yönetimi” “Çalışanın Kendini Geliştirme Yöntemleri” “Etkili Konuşma Yöntemleri” gibi konu başlıklarında dersler vermektedir.

Üniversite, Lise ve İlköğretim kurumlarında “ Ana-Baba  ve Çocuk İlişkisi” “ Öğretmen –Veli –Öğrenci İlişkisi” “ Başarıya Ulaşma Yolları”  “Motivasyon” ve  “ Sınav Kaygısı ” konularında konferanslar vermekte, “Aile Danışmanlığı”  da yaparak Aile İçi İletişimi sağlamaktadır.

Türk Basın Birliği Kocaeli Şubesi / İstanbul Defterdarlığı / Erzurum Valiliği  / Van Valiliği / Tuzla İlçe Emniyet Müdürlüğü  /  Kumburgaz Belediyesi /   Türkiye Sanayi Sevk ve İdare Enstitüsü / İstanbul Beyoğlu Göz Eğitim ve Araştırma Hastanesi / Avcılar Hospital / İzmit Özel Avrupa Göz Hastalıkları Merkezi /  Marmara Üniversitesi  İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi / Avrupa İnsan Kaynakları Eğitim Merkezi / İzmit Ticaret Odası / Van Sanayici ve İşadamları / Türkiye Otobüs İşletmecileri Federasyonu   tarafından kendisine takdir ve teşekkür belgeleri verilmiştir.

“Kişisel Kalite–Etkinlik – Verimlilik– Vizyon– Zaman Yönetimi– Kurumsal Kimlik– İletişim Becerileri– Davranış Biçimleri – Halkla İlişkiler– Diksiyon” dersleri ile çalışma alanlarına başarılı kişiler yetiştiren

Oğuz GÜLAY’a,

-1999 Sekreterler Zirvesi Ödülü”

-2000 YILI YÖNETİCİ ONUR ÖDÜLÜ”

-2003 Yılı En İyi Eğitimci Ödülü”

-2004 Yılı En İyi Uzman Eğitimci Ödülü”

-2005 Yılı Onur Ödülü”

-2006 Yılı En İyi Eğitimci Onur Ödülü”

-2008 Yılı En İyi Uzman Eğitimci Onur Ödülü”

-2008 Yılı En İyi Uzman Eğitimci Ödülü” layık görülerek 2.kez verilmiştir.

(HABER-ERCAN DEMİR)

beü zonguldak haberleri haber son dakika haberi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
GÜNE BAŞLARKEN 23 KASIM
GÜNE BAŞLARKEN 23 KASIM
KARŞI KARŞIYA 22 KASIM
KARŞI KARŞIYA 22 KASIM