CHP Danışma Kurulu Toplantısı 26 Kasım'da

CHP İl Genel Meclisi Üyeleri 20 günlük meclis toplantısının sona ermesinin ardından partilerinin İl Başkanı Ahmet Altun'a ziyaret gerçekleştirdiler.

CHP Danışma Kurulu Toplantısı 26 Kasım'da
Bu içerik 555 kez okundu.

CHP İl Genel Meclisi Üyeleri 20 günlük meclis toplantısının sona ermesinin ardından partilerinin İl Başkanı Ahmet Altun'a ziyaret gerçekleştirdiler.

CHP Gurup Başkanvekili Fikret Zaman, yaptığı açıklamada: "Ülkenin ekonomik yapısıyla bağlantı olarak köylere aktarılan pay 75 milyon. 35 milyonu cari harcamalara gidecek. Geri kalanı köylere yatırım olacak.Yüzde 20'si milli eğitim payı olacak. Diğerleri kültür turizm anlamında yatırımlar olacak."

 

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Genel Meclisi Üyeleri, kasım ayı dönem toplantılarını sona ermesi sonrasında CHP İl Başkanı Ahmet Altun’u makamında ziyaret ederek bilgilendirdiler.

CHP Gurup Başkan Vekili Fikret Zaman, İl Başkanı Ahmet Altun’a Kasım Ayı Toplantılarında yaptıkları çalışmaları ve il genel meclisinin almış olduğu kararlar hakkında bilgi verdi. Zaman, “Biliyorsunuz bütçe görüşmelerini yaptık. 1 Kasım’da başlayan ve 23 Kasım’da biten bütçe görüşmelerini yaptık. Köylerimizle ilgili sudan yoldan, hayvancılıktan, sosyal tesislerden, kültürel anlamdaki tesislere kadar birçok konuyu görüştük. Mecliste de söylediğim gibi ülkenin ekonomik yapısıyla bağlantılı olarak köylerimize aktarılan pay 75 milyon. Bunu yaklaşık 35 milyonu cari harcamalar gidecek ve geri kalan kısmı da köylere yatırım olarak. Bunun yüzde 20’side mile eğitim payı olarak ayrılacak. Diğeri yol, su sosyal tesis anlamında kültürel turizmle ilgili tesisler anlamında yatırımlar yapılacak ve bunları görüştük bugüne kadar. Bu doğrultuda partimize intikal etmesi gereken konular var ve onları Sayın İl başkanımıza arz etmek için il genel meclisi üyesi arkadaşlar ile birlikte kendisini ziyaret ettik” dedi

Yapılan ziyarette karşılıklı değerlendirmelerde bulunuldu.

Ziyaretten Duymuş olduğu memnuniyeti dile Getiren Ahmet Altun, “Kasım ayında yapılması gereken il genel meclis üyelerin bütçe görüşmeleri 20 gün sürmüştür ve görüşmelerin bitiminde sayın başkan ve üyelerimi gerekli bilgileri vermek üzere ziyarette bulunmuşlardır ve kendilerine teşekkür ediyorum. Kedileriyle görüşeceğiz” dedi.

Altun ayrıca 26 Kasım da yapılacak olan danışma kurulu toplantısı için partililere katılım çağrısında bulunarak şunları söyledi:

“Ben birde sizin vasıtanızla şunu da söylemek istiyorum.

Ertelene İl danışma kurulu toplantımız 26 Kasım 2016 saat 13.00’de GMİS Şemsi Denizer salonunda yapılacaktır ve bu vesileyle de bunu duyurmak istiyorum”

(HABER-ERCAN DEMİR)

Ahmet Altun chp zonguldak haberleri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
GÜNE BAŞLARKEN 23 KASIM
GÜNE BAŞLARKEN 23 KASIM
KARŞI KARŞIYA 22 KASIM
KARŞI KARŞIYA 22 KASIM