GENÇ GİRİŞİMCİLER BAKANDAN BİLİM VE TEKNOLOJİ MERKEZİ İSTEDİ

GENÇ GİRİŞİMCİLER BAKANDAN BİLİM VE TEKNOLOJİ MERKEZİ İSTEDİ
Bu içerik 528 kez okundu.

Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası Genç Girişimciler İcra Kurulu Başkanı İdil Papila Demir, Çaycuma İlçesi Filyos Endüstri Bölgesi ve liman inşaat alanı ile ilgili incelemelerde bulunmak üzere Zonguldak'a gelen Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr.Faruk Özlü'den ilimize bir Bilim ve Teknoloji Merkezinin kurulması için destek istedi.

 

Bakan Özlü'nün Zonguldaklı işadamlarını dinlediği toplantıda söz alan Genç Girişimciler İcra Kurulu Başkanı İdil Papila Demir "Zonguldak’ta çocuklarımızın ve gençlerimizin talebi olan  Bilim ve Teknoloji Merkezi ihtiyacımız vardır. Malumlarınız olduğu üzere ilimizde üstün yetenekli çocuklarımızın  örgün eğitimlerine devam ederken bir yandan da Bilim Ve Sanat eğitimi  aldığı bir eğitim kurumumuz var. Ancak söz konusu eğitim kurumumuz yalnızca üstün yetenekli çocuklara eğitim vermekle birlikte  bina ve teknik alt yapı olarak maalesef yeterli değildir.Bu bağlamda tüm çocuklarımızın bilim ve teknoloji ile tanışacağı,  yaş guruplarına göre özel eğitim programları  ve  bilim uygulama alanları sunan, bilimi soyuttan somut hale getirip, içine eğlence ve drama katarak, bilgiyi öğrenerek almalarını sağlayan bir Bilim ve Teknoloji Merkezinin ilimizde kurulması ilimize çok şey katacaktır. Katkı ve yardımlarınızı bekliyorum" dedi.

 

İdil Papila Demir'in taleplerini olumlu karşılayan Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr.Faruk Özlü konu ile yakından ilgileneceğini belirtti.

 

ztso zonguldak haberleri haber son dakika haberi idil papila demir
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ANA HABER 19 KASIM 2017
ANA HABER 19 KASIM 2017
HAYATA DAİR 17 KASIM
HAYATA DAİR 17 KASIM