Karaduman’dan Akça’ya kutlama ziyareti

Karaduman’dan Akça’ya kutlama ziyareti
Bu içerik 634 kez okundu.

 

AK Parti Zonguldak Merkez İlçe Başkanı Metin Karaduman ziyarette yaptığı konuşmada, AK Parti Zonguldak Merkez ilçe Başkanlığı olarak Halk Sağlığı Müdürlüğü’ne atanan Dr. Fatih Akça’yı ziyaret ederek, hayırlı olsun temennisinde bulunmak için ziyaret gerçekleştirmek istedik. Sayın müdürünüz daha önce Uzunmehmet Göğüs ve Meslek Hastalıkları Hastanesi’nde Başhekimdi. Şimdiki yeni görev yeri Halk Sağlığı Müdürlüğü, hem Gökçebey’deki çalışmalarında, hem de Göğüs Hastalıkları Hastanesi’ndeki çalışmalarında başarılı hizmetler verdi. İnşallah Halk Sağlığı’nda da bu başarısını devam ettirecek” dedi. Karduman ziyaretinde şunları söyledi:

KARADUMAN: HALKIN SAĞLIĞI SİZLERE EMANET

“AK Parti Zonguldak Merkez ilçe Başkanlığı olarak Halk Sağlığı Müdürlüğü’ne atanan Dr. Fatih Akça’yı ziyaret ederek, hayırlı olsun temennisinde bulunmak için ziyaret gerçekleştirmek istedik. Sayın müdürünüz daha önce Uzunmehmet Göğüs ve Meslek Hastalıkları Hastanesi’nde Başhekimdi. Şimdiki yeni görev yeri Halk Sağlığı Müdürlüğü, hem Gökçebey’deki çalışmalarında, hem de Göğüs Hastalıkları Hastanesi’ndeki çalışmalarında başarılı hizmetler verdi. İnşallah Halk Sağlığı’nda da bu başarısını devam ettirecek. Biz,  siyasi irade olarak her zaman Fatih Akça’nın  yanındayız. Her türlü talep ve isteklerinde Zonguldak’a yapılacak olan hizmetlerde ortak bir şekilde vatandaşlarımıza bu hizmetleri taşıyacağız. Halk Sağlığımız biliyorsunuz daha önceden il Sağlık Müdürlüğü bünyesindeydi. Kamu Hastaneler Birliği, Halk Sağlığı ve İl Sağlık Müdürlüğü olarak 3’e ayrıldı. O zamandan bu zamana kadar da Halk Sağlığı bünyesinde birçok birimler oluşturuldu. Bunlardan en önemlisi de evde sağlıkla alakalı. Birçok vatandaşımız evde sağlıkla ilgili Halk Sağlığı bünyesinden hizmet alıyor. Burada hastaneye gitmeden evlerinde ihtiyaçları sağlık açısından görülüyor. Türkiye genelinde olduğu gibi Zonguldak’ta da bu başarı ile yürütülüyor. Aynı zamanda kanser tedavisi ile ilgili de araştırmalar devam ediyor. Bunda da büyük bir başarı oranı var Zonguldak’ta inşallah Fatih Akça ile birlikte bu çıta daha da yükselerek Halk Sağlığı bünyesinde yapılan çalışmalar Zonguldak halkına ulaşarak bu hizmet kalitesini artırma yönünde ilerleyecektir. Ben kendisine hayırlı olsun diyorum tekrar, tebrik ediyorum görevinde de başarılar diliyorum”

AKÇA: HALKIMIZIN DAHA SAĞLIKLI YAŞAMASI ADINA BUNUNLA İLGİLİ İLİMİZDEKİ PROBLEMLERE YÖNELİK BİR TAKIM POLİTİKALAR OLUŞTURUYORUZ ONLARI UYGULUYORUZ

İl Halk Sağlığı Müdürü Dr. Fatih Akça’da ziyaret için teşekkür etti ve İl halk sağlığı çalışmaları hakkında bilgi verdi.

Akça, “Bilindiği üzere Zonguldak Halk Sağlığı Müdürlüğü’nde bir değişim süreci yaşandı. Bu doğrultuda bakanlığımızın takdiri ile Zonguldak Halk sağlığı Müdürlüğü’ne atanarak göreve başladık. Başkanımızın da söylediği gibi Halk Sağlığı Müdürlüğü adından da anlaşılacağı üzere halkın sağlığı ile ilgili olan aklınıza ne geliyorsa her şeyle biz burada ilgileniyoruz. Sağlık Bakanlığımızın politikaları doğrultusunda halkın sağlığına yönelik çalışmalar yapıyoruz, bunlarla ilgili birimlerimiz var, şube müdürlüklerimiz var. İlçelerde toplum sağlığı merkezleri var birinci basamak tedavi edici ve koruyucu sağlık hizmetlerinde aile hekimlerine bağlı, aile sağlığı merkezlerimizde aile hekimleri var. Burada başkanımızın da söylediği gibi evde sağlık hizmetleri olsun, kanser taramaları olsun, tütün kontrolleri olsun, halkımızın daha sağlıklı yaşaması adına bununla ilgili ilimizdeki problemlere yönelik bir takım politikalar oluşturuyoruz onları uyguluyoruz. Hep birlikte inşallah bu mevcut problemlerin ve şu anki mevcut durumun daha ileriye götürülmesi için elimizden gelen gayreti göstereceğiz. Tabi burada Halk sağlığı Müdürlüğü’nün Sağlık Bakanlığı politikaları doğrultusunda sivil toplum kuruluşlarıyla ve ilgili kurumlarla ortak yürüttüğü, yürütmeye çalıştığı bir stratejisi var. Bu strateji doğrultusunda el ele, gönül gönüle, omuz omuza vererek inşallah Zonguldak’ta çok iyi hizmetler üretebileceğimizi düşünüyoruz ve ekip arkadaşlarımızla geldiğimiz günden bugüne Zonguldak’ın Halk Sağlığı bünyesinde ilgili alanlarıyla ilgili brifingleri alıyoruz ve bununla ilgili Zonguldak’ın fotoğrafını çekiyoruz. Bunların sonucunda ise Sağlık Bakanlığı’nın politikaları doğrultusunda çalışmalarımızı yapıp inşallah güzel hizmetlere imza atmayı diliyoruz, umuyoruz ve bunu başaracağımıza da inanıyoruz” dedi.

(HABER-ERCAN DEMİR)

ak parti metin karaduman son dakika haberi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
GÜNE BAŞLARKEN 20 KASIM 2017
GÜNE BAŞLARKEN 20 KASIM 2017
ANA HABER 19 KASIM 2017
ANA HABER 19 KASIM 2017