Filyos'un en önemli ayağı TSO'dur

Filyos'un en önemli ayağı TSO'dur
Bu içerik 766 kez okundu.

AK Parti İl Başkanı Zeki Tosun, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü'nün Zonguldak'a önemli müjdeler verdiğini söyledi.

Filyos Endüstri Bölgesi ile Zonguldak'ın değişeceğine vurgu yapan Tosun, Teknopark'ın kurulması içinde bakanın söz verdiğini ve takipçisi olacaklarını vurguladı.

AK Parti İl Başkanı Zeki Tosun, Bilim Sanayi ve Teknoloji bakanı Faruk Özlü’nün Zonguldak ziyaretini değerlendirdi.

Yapılacak olan yatırımlarla birlikte Zonguldak’ın ve bölgenin Türkiye’ni cazibe merkezi olacağını belirten Zeki Tosun şunları söyledi: “Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Sayın Özlü 19 Kasım’da Zonguldak’ta bir dizi ziyaretlerde bulundu. Biz imkânlar elverdiği sürece kıymetli bakanlarımızı Zonguldak’ta ağırlamaya gayret ediyoruz. Sayın bakanımızın geliş nedeni kendi bakanlığı ile ilgili Filyos Endüstri Bölgesinde incelemeler yapmaktı. Ama o gün dolu dolu program oldu. Sayın bakanımızla beraber o bölgeyi inceledik. Kendi milletvekillerimiz ve Bartın Milletvekillerimizle beraber bölgede inceleme yaptık. Bartın İl Başkanımız da bizimle beraberdi. O gün Karabük-Bolu-Düzce il başkanlarımızda bizimle olacaktı ama gelemediler. O gün Genel Müdür’de Zonguldak’ta idi Sayın Bakanımızla beraber.  Sayın bakanımız o bölge ile ilgili bazın mensuplarına ve kamuoyuna bazı bilgiler verdi. Orada yapılacak olan endüstri bölgesi ile ilgili bilgiler verdiler. İlk Başta Sayın Bakanımız 3 Y formülünü açıkladı. Biliyorsunuz “Yenilikçi, yerli ve yeşil” formülünü sayın bakanımız açıkladı. Zonguldak halklı müsterih olsun orada enerji santralleri ile ilgili hiçbir şey yapılmayacağını Sayın Bakan kendi ağzından söyledi. Biz öncelikle hükümetimize ve bakanlığımıza teşekkür ediyoruz. Orada yeşile saygılı, yenilikçi ve en önemli şey yerli olmak kaydıyla büyük sanayilerin kurulacağı müjdesini verdi. Bununla ilgili Sayın bakan yetkili bir şirkete güzel bir araştırma yaptıracak. Ona göre rapor hazırlatacak. Ona göre burada hangi yatırım yapılabilir o belirlenecek. Otomotiv sanayi olabilir dedi. Bunları geliştirecekler. Bir buçuk milyar dolarlık bir yatırım. O bölge 12 bin kişinin istihdam edilecek bir yatırım bölgesi olacak. Limanı olacak. Kara yollarımız, demir yollarımız, havaalanımız geliştiği zaman bölgemiz Türkiye’nin cazibe merkezi olacak. Bunu ümit ediyoruz.

HAMDİ AYAN VE MUHARREM AKDEMİR’İN BAKAN ZİYARETLİRE KATILMASI

MHP İl başkanı Hamdi Ayan ve Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir, Çevre Bakanı ziyareti sonrasında “Bizi davet etmediler” diyerek sitem etmişlerdi. Ve Bilim Sanayi Bakanı Faruk Özlü’nün ziyaretine ise Ayan ve Akdemir sitem ettikleri için mi davet edildiler sorusuna şu şekilde cevap verdi: “Biz sitemleri üzerine davet etmedik. Bakanlarımız geldiği zaman eğer siyasi olmayan bir program varsa ben zaten belediye başkanımızı veya siyasi parti il başkanlarımızı davet ediyorum, etmeye de özen gösteriyorum. Daha önceki bakanımızın programı bizim siyasi bir programımızdı. İl danışma toplantımıza Sayın bakanımız katılacaktı. Arkadaşlarımız o gün katılmak isterlerse valilikteki programa katılabilirlerdi. Ama ona da katılmamışlar. Bu sefer bölgeyi ilgilendiren bir konu olduğu için onlarda muhalefet partisinin il başkanı diğeri de belediye başkanı. Programı bildirerek ikisini de davet ettim. Sağ olsunlar ikisi de geldiler. O gün MHP İl Başkanı Sayın Hamdi Ayan’ı Sayın Bakanımızla tanıştırdık. Kendisine bir zarf verdi. Bir zarfta bize verdi. Biz zarftakini okuduk.  Zonguldak ile ilgili yaptığı tespitleri yazmış. Bakanımız da okumuştur. Bakanımızda Zonguldak ve bölge ile ilgili her türlü yardımda destekte bulunacağını söylemişti. Onu da büyük ihtimalle okuyup oradan aldığı notlar varsa Sayın bakan gerekeni yapacaktır. Belediye Başkanımızda o gün bizimle beraberdi. Kendilerine teşekkür ediyorum. Ben CHP İl Başkanını da aramıştım. Trabzon’da il başkanları toplantısı olduğu için gelemeyeceğini bildirdi. Ama Başbakanımızın ziyaretinde bizlerle beraber olacağını kendisi bize söyledi”

ZEKİ TOSUN, METİN DEMİR’İN AÇIKLAMASINA DESTEK VERDİ

Dedeman’da sanayicilerle yapılan toplantıda Zonguldak TSO Başkanı Metin Demir’in BAKAP ve Filyos’ta entegrasyonun olması gerektiği” açıklamasını desteklediğini belirten AK Parti İl Başkanı zeki Tosun şunları söyledi:

“Tabi doğru bir tespit. Sonuçta her şeyi bakanlığımıza bırakmamak lazım. Bu işin en önemli ayağı Ticaret ve Sanayi Odası’dır. TSO bu işin başından beri içindedir. Bu birlikteliğin devam etmesi, görüş alışverişinde bulunup geliştirmesi başından beri istediğimiz şeydir.

Teknopark ile ilgili bakanımızdan sözü aldık. Tabi bunun birde üniversite ayağı var. Onlarla beraber görüşülecek. Zonguldak’ta uygun bir yer bulunduğu takdirde inşallah teknoparkı Zonguldak’a kazandıracağız. Bunun takipçisi olacağız”

(HABER/ERCAN DEMİR)

zeki tosun ak parti haber son dakika ztso filyos
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
GÜNE BAŞLARKEN 20 KASIM 2017
GÜNE BAŞLARKEN 20 KASIM 2017
ANA HABER 19 KASIM 2017
ANA HABER 19 KASIM 2017