“İNSANLARI SAADETE ULAŞTIRACAK YOLLARI ÇİZMEMİZ LAZIM”

“İNSANLARI SAADETE ULAŞTIRACAK YOLLARI ÇİZMEMİZ LAZIM”
Bu içerik 487 kez okundu.

 

Partisinin İl Divan toplantısında gündemi değerlendiren Saadet Partisi Zonguldak İl Başkanı Sadık Kar, “Yaşadığımız günler haftalar aylar büyük olaylara dünya ve Türkiye için gerçekten önemli olayları yaşıyoruz. Bunun için teşkilat olarak milli görüş olarak neler yapacağımızı görüşeceğiz. Zonguldak’ta siyasi olarak yalan söylemeden yanlışa düşmeden kimseyi kandırmadan insanları Saadete ulaştıracak yolları çizmemiz lazım, Saadet Partisi budur gelecekte de istediği budur. Son yıllar hem İslam aleminin hem Türkiye hem de ilimiz için karanlık yıllar oldu. Bu karanlığın içinden çıkmak için geçmiş 30 yıl ve önümüzdeki günlerde yaşayacağımız sıkıntıları kamuoyu ile paylaşmaya çalışıyoruz” dedi.

 

Saadet Partisi İl Divan Toplantısı yapıldı. Talip Avcı Salonu’nda yapılan İl Divan Toplantısına, İl Başkanı Sadık Kar ve yönetim kurulu üyeleri, İlçe Başkanları ile çok sayıda partili topluluğu katıldı.

Toplantı İl Başkanı Sadık Kar’ın açılış konuşması ile başladı.

Sadık kar konuşmasında dünyanın zor bir dönemden geçtiğini, savaşlar ve akan gözyaşları olduğunu belirtti.

Zonguldak’ında ekonomik açıdan zor durumda olduğunu kaydeden Sadık Kar, şunları söyledi:

ÖNÜMÜZDEKİ DÖNEMDE SEÇİM VAR. SP’Yİ BİRİNCİ PARTİ YAPARAK MİLLİ GÖRÜŞÜN İKTİDARINA İLK HAREKETİ BAŞLATIYORUZ

“Nasıl 30 yıl önce söylediklerimiz birer birer ortaya çıkıyor. Bugün konuştuklarımız da ileriki günlerde önümüze çıkacak. Bu süreci hep beraber yaşayacağız. Her zaman söylüyoruz perşembenin gelişi Çarşamba’dan belli olur. Bugün yaşadıklarımız bir sonraki yaşadıklarımıza taban olacaktır. Bunun için bunları uyarmak bizim görevimizdir. Suriye işgal edildi, Irak paramparça oldu. Mısır yaşanabilecek bir ülke olmaktan çıktı. Sudan devletliğini kaybetmiş, Türkiye hem içerde hem dışarıda savaş içinde. İslam alemi kan ve gözyaşı ortamında halen ne savaş verdiğini bilmiyor. Dünyada olan olaylar yerelde olan olaylar ile şekilleniyor. Biz Zonguldak’ta SP’yi milli görüşü iktidar yaparsak ülkede de iktidar yaparız. Zonguldak’ta siyasi olarak yalan söylemeden yanlışa düşmeden kimseyi kandırmadan insanları Saadete ulaştıracak yolları çizmemiz lazım, Saadet Partisi budur gelecekte de istediği budur. Geleceğimizin aydın olabilmesi için çocuklarımıza daha iyi dünya sağlayabilmek adına bunu yapmak kendi mahallemize kendi sokağımıza kendi şehrimize sahip olabilmek adına barışı adaleti insan haklarını yaşadığımız yerlere hakim kılmak adına bunu yapmak borç ve vazifedir. Önümüzdeki dönemde üyeler ile irtibatımızı yüksek noktaya çıkarmak zorundayız. Bunu başlatıyoruz. İnşallah bütün üyelerimizle tanışmış arkadaş olarak tabana ulaşmak gerekiyor. Önümüzdeki dönemde seçim var. SP’yi birinci parti yaparak milli görüşün iktidarına ilk hareketi başlatıyoruz. Hepimizin ciddi çalışması gerekiyor. Ülke olarak şehir olarak karanlık günler yaşıyoruz. Dünyadaki Yahudiler din güdümü ile kaos yaratıyor. Ülkemiz ve şehrimizde nasibini aldı. Ekonomi dibe çöktü en büyük geçim kaynağı olan TTK’nın kapatılması söz konusu. Bütün kurumların kapatılması için ön çalışma yapıldı. Başka yatırımlarda yok. Tersaneler bölgesi tamamen kapatıldı. Artık üretilen yeni bir gemi ya var ya yok. Yeni gelen yatırımlardan hiçbirisi yok. Zonguldak’ın yolları yapılmış değil, halen bitmiş olan yol yoktur. Senelerden beri Abdülhamit döneminden beni Filyos Projesi halen sürüncemede. Oy avcılığı yapıyor insanlar, gelişen değişen bir şey yok. Liman projesi bitti alt yapı hazır diyorlar ama Zonguldak tarihinin en yüksek göçünü veriyor. Kurtuluş var, mümkün ama maalesef kurtuluş burada bulunan bir avuç insanda. Bu arkadaşlar ayağa kalkmadığı müddetçe ne Türkiye kurtulur, nede ilimiz. Bizden başka mazlumu düşünen kimse yok. İnşallah önümüzdeki dönem hepimizin milletimiz için hayırlı olacak günlere gebedir”

(HABER-ERCAN DEMİR)

saadet partisi zonguldak haberleri haber
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
GÜNE BAŞLARKEN 23 KASIM
GÜNE BAŞLARKEN 23 KASIM
KARŞI KARŞIYA 22 KASIM
KARŞI KARŞIYA 22 KASIM