ADAYLAR TER DÖKTÜ..

ADAYLAR TER DÖKTÜ..
Bu içerik 487 kez okundu.

Zonguldak’ta KPSS ortaöğretim oturumu yapıldı

Ortaöğretim mezunlarına yönelik düzenlenen KPSS yapıldı. Sınavda adaylar ter döktü. Zonguldak genelinde binlerce kişi üst aramasından sonra salonlarına girebildiler.

 

Ortaöğretim mezunlarına yönelik düzenlenen KPSS Pazar günü yapıldı. Sınavda, adaylar ter döktü. Zonguldak genelinde binlerce kişi didik didik üst aramasından sonra salonlarına girebildiler

Ortaöğretim mezunlarının katıldığı Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) yapıldı.

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezince (ÖSYM) gerçekleştirilen KPSS ortaöğretim oturumu, saat 10.00'da başladı. Adaylara, 120 sorudan oluşan genel yetenek ve genel kültür testleri için 120 dakika süre verildi.

KPSS'nin ortaöğretim oturumuna 3 milyon 498 bin 335 aday başvurmuştu.

Sınav öncesinde ise heyecan doruktaydı.

Sabah saatlerinden itibaren okulların bahçelerinde toplanan adaylar, tek tek aranarak sınıflara alındı. Kilimli Mehmet Akif Ersoy İlkokulu’nda sınava giren adaylar, girişte üzerlerinin aranması için kuyruk oluşturdu. Görevli polisler üst araması yaptıktan sonra sınav salonlarına alındılar, Sınava giren kişilerin üzerlerinde bulunan cep telefon ve bozuk para gibi tüm metaryeller okul dışına bıraktırıldı. Sınava, toka, çakmak, bozuk para, cüzdan ve takılarla gelmeye çalışan adaylar sınava alınmazken, adaylar üzerlerindeki eşyaları okul önünde bulunan parmaklıklara bırakmak zorunda kaldılar.

Sınava girecek olanlar ise oldukça heyecanlıydılar.

Kimisi sınava çok iyi çalıştığın kimisi de hiç çalışmadığını ve sadece şansını deneğini, kimisi de çalışmadıklarını ancak bilgilerine güvendiklerini söylediler.

Sınav esnasında ise çocuklarını dışarıda bekleyen aileler ise çocuklarından daha çok heyecanlıydılar. Aileler çocuklarına güvendikleri ve onların başarısı için dua ettiklerini kaydettiler

Sınav sonuçları ÖSYM'nin ''http://sonuc.osym.gov.tr'' internet adresinden açıklanacak. Sınav sonuç belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecek.

(HABER-ERCAN DEMİR)

kpss zonguldak haberleri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ANA HABER 20 EKİM 2017
ANA HABER 20 EKİM 2017
GÜNE BAŞLARKEN 20 EKİM 2017
GÜNE BAŞLARKEN 20 EKİM 2017