“BAŞKANLIK SİSTEMİNE KARŞI DEĞİLİZ”

“BAŞKANLIK SİSTEMİNE KARŞI DEĞİLİZ”
Bu içerik 533 kez okundu.

Saadet Partisi Kilimli İlçe divan Toplantısı yapıldı. Toplatıyı değerlendiren İlçe başkanı Hüseyin Topalahmetoğlu, “Yeni genel başkanımız Temel Karamollaoğlu ile birlikte yola emin adımla yola devam edeceğiz” dedi. Hüseyin Topalahmetoğlu ayrıca Başkanlık sistemi ile ilgili soruya da, “Başkanlık sistemine biz prensip olara karşı değiliz. Türkiye’de başkanlık sistemini ilk gündeme getiren parti de mili Görüş partileridir” diye konuştu.

 

Saadet Partisi Kilimli İlce divan Toplantısı yapıldı.

Toplantıya İl Başkanı sadık kar ve bazı il yönetim kurulu üyeleri, İlçe Başkanı Hüseyin Topalahmetoğlu ve yönetim kurulu üyeleri ile partililer ve davetliler katıldı.

Toplantıda katılımcılara ikramlarda bulunuldu.

Toplantıyı değerlendiren Saadet partisi Kilimli İlçe Başkanı Hüseyin Topalahmetoğlu, “Kilimli ilce teşkilatı haftalık olağan toplantısını ve ilçe divanını yaptık. Biliyorsunuz genel merkez kongremiz sonrasında genel başkanımız değişti. Ülkemiz sıkıntılı bir dönemden geçiyor ve bu dönemi yeni genel başkanımızla atlatacağız. Temel Karamolaoğlu Bey nezaretinde önümüzdeki dönem çalışmalarımız devam edecek ve yeni genel başkanımızla yola emin adımla yola devam edeceğiz” dedi.

Kilimi’nin kan kaybettiğini belirten Topalahmetoğlu, “Kilimli kan kaybediyor arkadaşlar. Yani ilçe olduktan sonra bile 2500’e yakın nüfus kaybı verdik. Yani işsizlik Kilimli’de had safhada. Özel sektörün özellikle son dönemdeki kömür ocakların da istihdam edilen insanlarında buradan gitmesiyle Kilimli’de bir ekonomik olarak bir düşüş var. Artı Karadon’da ki belirsizlikte Karadon müessesesinin ne olacağı konusundaki sıkıntıda buradaki insanları emekli olup değişik kentlere veya köylerine dönmelerine sebep oluyor ve buda Kilimli’de nüfus olarak devamlı fire vermemize neden oluyor. Kilimli’nin kömür ve kömür dışındaki yeni istihdam alanlarına ihtiyacı var” diye konuştu.

BAŞKANLIK SİSTEMİNE PRENSİPTE KARŞI DEĞİLİZ..

Saadet Partisi Kilimli İlçe başkanı Hüseyin Topalahmetoğlu, “Başkanlık sistemine biz prensip olara karşı değiliz ama AK Parti’nin açıklayacağı başkanlık içinde neler var, meclisin görevi ne olacak, başkanın görevi ne olacak, Cumhurbaşkanlığı ne olacak gibi konular açıklandıktan sonra partimiz bir görüş belirtecek ve bizde buna göre görüş ve düşüncelerimizi açıklayacağız. Ama biz parti olarak, prensip olarak başkanlık sistemine karşı olan bir parti değiliz ve Türkiye’de başkanlık sistemini ilk gündeme getiren parti de mili Görüş partileridir” diye konuştu.

(HABER-ERCAN DEMİR)

ak parti başkanlık sistemi saadet partisi haber son dakika haberi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
EKONOMİK BAKIŞ 24 KASIM 2017
EKONOMİK BAKIŞ 24 KASIM 2017
ANA HABER 24 KASIM 2017
ANA HABER 24 KASIM 2017