BAKAN ÖZLÜ VALİ KABAN’I ZİYARET ETTİ

BAKAN ÖZLÜ VALİ KABAN’I ZİYARET ETTİ
Bu içerik 1463 kez okundu.

 

“Türkiye'nin beş endüstri bölgesinden birini hayata geçirmiş olacağız”

 

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Filyos Vadisinde yaptığı incelemelerin ardından Vali Ali Kaban'ı makamında ziyaret etti.

AK Parti Zonguldak Milletvekilleri Hüseyin Özbakır, Faruk Çaturoğlu ve Özcan Ulupınar ile Vali Ali Kaban tarafından karşılanan Bakan Faruk Özlü, ardından Valilik Şeref defterini imzaladı.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Vali Ali Kaban, "Hakikaten Zonguldak tarihinde Zonguldak'ın varlık sebebi olan kömürün bulunması ve çıkartılmaya başlanması süreciyle birlikte düşündüğümüzde kömür kadar önem taşıyan bir projeyi, Filyos Projesi'ni çok eski bir hayali gerçek yapmak adına önündeki engellerin temizlendiğini haber vermek üzere yerinde incelemeler yapmak üzere vilayetimize hoş geldiniz. Zonguldak'ın Filyos Projesi üzerinden ikinci kez yeniden kuruluş sürecinin müjdecisi olarak geldiniz" dedi.

Bakan Faruk Özlü ise "Aslında ben çok önceden beri Zonguldak'a gelmeyi planlıyordum. Zonguldaklı milletvekili arkadaşlarım hep konuşuyorduk. Filyos Vadisi Endüstri Bölgesi'ndeki hukuki süreçleri de çözerek gelelim diye düşündük. Bu sorun çözüldü. Türkiye'nin beş endüstri bölgesinden birini hayata geçirmiş olacağız. Kamulaştırma sorunu yok. Hukuki sorunları yok. İnşallah burada güzel bir endüstri bölgesi projesini hayata geçireceğiz. Zonguldak'ın gelişmesi, kalkınması ve ilerlemesi için elimizden gelen gayreti göstereceğiz "diye konuştu.

Ziyarette Vali Ali kaban bakan Faruk Özlü’ye Devrek Bastonu hediye etti.

(HABER-ERCAN DEMİR)

 

 

filyos zonguldak haberleri faruk özlü
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ANA HABER 20 EKİM 2017
ANA HABER 20 EKİM 2017
GÜNE BAŞLARKEN 20 EKİM 2017
GÜNE BAŞLARKEN 20 EKİM 2017