Mahalle bakkallarına destek!..

Zonguldak Kent Konseyi Başkanı Yesari Sezgin, küçük esnafa sahip çıkma projesi kapsamında Zonguldak Esnaf Kefalet Kooperatifi Başkanı Ercan Şehri ve Zonguldak Esnaf Odaları Birliği Başkanı Muharrem Coşkun’u ziyaret etti.

Mahalle bakkallarına destek!..
Bu içerik 861 kez okundu.

Zonguldak Kent Konseyi Başkanı Yesari Sezgin, küçük esnafa sahip çıkma projesi kapsamında Zonguldak Esnaf Kefalet Kooperatifi Başkanı Ercan Şehri ve Zonguldak Esnaf Odaları Birliği Başkanı Muharrem Coşkun’u ziyaret etti.

Yönetim Kurulu üyeleri ile birlikte ziyaretlerin gerçekleştiren Kent Konseyi Başkanı Yesari Sezgin, “Kent Konseyi olarak zaman zaman STO’ları da ziyaret ediyoruz. Önem verdiğimiz STO’lardan biri de Esnaf Odası Başkanlığı ve Esnaf Odaları Birliği. Tabii, Zonguldak’taki esnafların sorunlarını en iyi bilen kurumlardan bir tanesisiniz. Onun için sizinle fikirlerimizi paylaşmak için ziyaret ettik bugün. Bildiğiniz gibi yerel esnafımızın önemli sorunları var. Sadece Zonguldak’ta değil tüm ülke genelinde yaşadıkları sorunları var yerel esnafımızın, ekonomik anlamda olsun diğer faktörlerde olsun. Bu kapsamda baktığımızda özellikle marketler zincirini mahalle aralarına kadar girmiş olmasından sonra yerel esnafımızın mahalle bakkalı dediğimiz yerel esnafımızın sıkıntılarını artığın görüyoruz. Biz bu anlamda her zaman bizim yanımızda olan yerel esnafımızın daha da güçlendirilmesi için bir kampanya başlatmak istiyoruz Zonguldak’ta. Bildiğiniz gibi büyük market zincirlerinden her şeyi daha uygun fiyata almak mümkün ama yerel esnaflardan alabileceğimiz her şeyi büyük marketlerden almak mümkün değil. Yani bir dostluğu alamazsınız, bir arkadaşlığı alamazsınız. Bir gün gidip cebinizde 1 liranız, 2 liranız eksikse büyük bir marketten alışveriş yapamazsınız ama mahalle bakkalına gittiğiniz zaman en azımdan cebinizde paranız olmasa dahi ihtiyacınızı karşılama imkanına sahipsiniz. Zaman zaman evimizin anahtarını onlara emanet ediyoruz. Zaman zaman çocuklarımızı emanet ediyoruz. Böyle bir ilişkinin güçlendirilmesi lazım diye düşünüyoruz. Bu anlamda yerel esnafımıza destek olacak bir kampanya başlatalım istiyoruz. Bunu da sizlerle birlikte esnaf odalarımızla, esnaf kefalet başkanlığımızda, bakkallar odamızla da onlarla da görüşeceğiz kampanya başlatalım ve yerel esnafımızı destek verecek şekilde onlardan daha fazla alışveriş yapmayı özendirecek şekilde bir çalışma içerisine girelim istiyoruz ve bu konuda da sizlerin desteğinizi bekliyoruz ve birlikte bir proje geliştirelim istiyoruz. Bu konuda bir farkındalık yaratmak amacımız. Bu konuda birlikte hareket edelim ve böyle bir kampanya başlatalım. Yerel esnafımızın güçlendirilmesini istiyoruz”

ODA BAŞKANLARI PROJEYE DESTEK VERECEKLERİNİ SÖYLEDİLER

Ziyaretlerde Zonguldak Esnaf Kefalet Kooperatifi Başkanı Ercan şehri ve Zonguldak Esnaf Odaları Birliği Başkanı Muharrem Coşkun, projeyi çok beğendiklerini ve destekleyeceklerini belirttiler. Oda başkanları küçük esnafın korunması için her türlü projeye katılım sağlayacaklarını belirterek Kent Konseyi Başkanı Yesari Sezgin’e projesi nedeniyle teşekkür ettiler.

(HABER-ERCAN DEMİR)

zonguldak haberleri haber son dakika haberi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
GÜNE BAŞLARKEN 17 EKİM 2017
GÜNE BAŞLARKEN 17 EKİM 2017
90 DAKİKA 16 EKİM 2017
90 DAKİKA 16 EKİM 2017