KENT KONSEYİNDEN STADYUM ÇAĞRISI...

KENT KONSEYİNDEN STADYUM ÇAĞRISI...
Bu içerik 1176 kez okundu.

“STADYUMUMUZUN TAMAMININ YENİLENMESİNİ VE SPOR VE ÖZELLİKLE FUTBOL TUTKUNU OLAN BU ŞEHRE YAKIŞIR MODERN BİR HALE GELMESİNİ İSTİYORUZ”

 

Zonguldak Kent Konseyi Başkanı Yesari Sezgin, Zonguldak stadyumunun sadece kapalı tribününün değil komple yenilenmesini istediklerini söyledi.

Beraberinde  Kent konseyi Yönetim Kurulu üyeleri Derya Akbıyık ve Hüseyin Şirin ile birlikte düzenlediği basın toplantısı düzenleyen Yesari Sezgin, Zonguldak stadyumunu şu anki halini şehri yakışmadığını ve yenilenmesi gerektiğini belirterek şunları söyledi:

“Özellikle Son günlerin popüler konusu olan stadyum konusuna da değinmek istiyorum. Bu şehir sporu seven bir şehirdir. Süper Lig takımlarının büyük çoğunluğunun 2-3 bin kişilik taraftar topluluğuna oynadığı bir yapıda üçüncü ve şimdide 2. Ligde iken bile 10 binlere oynayan bir takımı olan bu şehre kimsenin duyarsız kalmaması lazım. Stadyumumuzun tamamının yenilenmesini ve spor ve özellikle futbol tutkunu olan bu şehre yakışır modern bir hale gelmesini istiyoruz.

Milletvekillerine çağrımız bu yönde gerekli girişimlerin yapılması ve takipçisi olunmasıdır. Bu konuda kendilerine destek olmak ellerini güçlendirmek açısından başta Gençlik ve spor bakanı ile yapılacak görüşmelere kent konseyi olarak ilgili STK ları’da yanımıza alarak katılabileceğimizi ve durumu sosyal ve teknik açıdan da anlatma konusunda üzerimize düşen görevi yapmaya hazır olduğumuzu belirtmek istiyorum.

(HABER-ERCAN DEMİR)      

yesari sezgin zonguldak haberleri haber son dakika haberi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ANA HABER 19 KASIM 2017
ANA HABER 19 KASIM 2017
HAYATA DAİR 17 KASIM
HAYATA DAİR 17 KASIM