Filede mücadele başladı

Filede mücadele başladı
Bu içerik 479 kez okundu.

Zonguldak  Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından organize edilen ve Okul sporları faaliyet programında yer alan Liseler arası Genç Kızlar Voleybol İl Birinciliği maçları start aldı.

Sete spor  salonunda oynanan maçlara  8 takım katılıyor.

Bugün oynanan karşılaşmalarda  Yayla Mesleki Teknik Anadolu Lisesi,  Özel Fark Sınav Lisesi’ni 2-0 yenerken, Kapuz Mesleki  Teknik Anadolu Lisesi Mehmet Çelikel Lisesi’ni 2-1 mağlup etti.

Zonguldak Erdemir Anadolu Lisesi- Kilimli Spor Lisesi karşılaşmasına Kilimli Spor Lisesi eksik oyuncu ile geldiği için oynanamadı.

Kozlu Anadolu Lisesi – Başöğretmen  Atatürk Anadolu Lisesi karşılaşmasına ise  Başöğretmen  Atatürk Anadolu Lisesi takımı gelmediği için oynanamadı.

Müsabakalar  hakkında bilgi veren Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü  Sportif Eğitim Uzmanı Gazel Güven, Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından kaynaklanan iletişim sorunu nedeni ile bazı maçların oynanamadığını belirterek şunları söyledi” Voleybol Genç Kızlar il birinciliği maçlarına 8 okul takımı katılıyor.  Gruplarında ilk 3’e giren takımlar final grubuna yükselecek.11 takımın katılacağı final maçlarında birinci olan takım Zonguldak’ı il dışında temsil edecek. Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü olarak katılan tüm takımlara  başarılar diliyoruz. Bu sene genel  anlamda tüm branşlarda yoğun bir katılım var. Okul müsabakaları beklenenin üzerinde bir katılımla  devam ediyor. Voleybol maçları start aldı. İlk gün gün olması  dolayısı ile iki okul müsabakalara çıkamadı. Biz Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü olarak duyurularımızı yaptık. İnternet sayfalarımızdan  fikstürleri yayınladık. Biz duyularımızı yapmamıza rağmen Milli Eğitim Müdürlüğü’nde bir aksaklık var.Biz yazıları yazmamıza rağmen Milli Eğitim Müdürlüğü’de bu işle ilgilenen şube olmadığı için okullarla iletişim sıkıntısı yaşandı. Sosyal medya ile ilgili olan duyarlı  hocalarımız fikstürler ulaşıyor ve  maçlarına çıkıyor. Ulaşamayan okullarımız ise  çıkamıyor. İki okulumuz   bu konuda mağduriyet  yaşadı. Milli Eğitim Müdürlüğü ile tekrar   iletişime geçip bu sıkıntıyı  aşacağımıza inanıyoruz”

HABER: ERCAN AYGÜN

zonguldak haberleri voleybol son dakika haberi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
GÜNE BAŞLARKEN 23 KASIM
GÜNE BAŞLARKEN 23 KASIM
KARŞI KARŞIYA 22 KASIM
KARŞI KARŞIYA 22 KASIM