'Hamdi Ayan Bakan’a MEKTUP VEREBİLİR'

'Hamdi Ayan Bakan’a MEKTUP VEREBİLİR'
Bu içerik 692 kez okundu.

AK Parti İl Başkanı Zeki Tosun, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü'nün Cumartesi günü Zonguldak'ta bir dizi ziyaretlerde bulunacağını ve müjde vereceğini söyledi.

Belediye Başkanları ve siyasi parti il başkanlarını da ziyarete davet edeceklerini belirten tosun, ayrıca 7 Aralık'ta Başbakanın Filyos Temel Atma Törenine katılacağını söyledi.

 

“Filyos asrın projesidir”

AK Parti İl Başkanı Zeki Tosun, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü’nün 19 Kasım’da, Başbakan Binali Yıldırım’ın ise 7 Aralık’ta Zonguldak’ı ziyaret edeceğini söyledi.

Tosun, Bakan Özlü’nün Filyos projesiyle ilgili sunum yapacağını, ilimizdeki sanayicilerle bir araya geleceğini, Başbakan Binali Yıldırım’ın ise Filyos Projesi’nin temelini atacağını kaydederek, “Filyos asrın projesidir, tüm Zonguldak’ı ilgilendirdiği gibi Türkiye’yi de ilgilendiriyor” dedi.

AK Parti İl Başkanı Zeki tosun gündeme ilişkin olarak gazetecilerin sorularını cevaplandırdı ve önemi açıklamalarda bulundu.

DOLU DOLU BİR ZİYARET PROGRAMI OLACAK

19 Kasım’da Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü’nün yapacağı ziyareti değerlendiren AK Parti İl Başkanı zeki tosun, sözlerine şu şekilde devam etti:

“Bilim sanayi ve Teknoloji Bakanımız Sayın Faruk Özlü 19 Kasım Cumartesi günü Zonguldak’ta bir dizi ziyaretlerde bulunacak. Program akışına göre Bakacakkadı’da kendisine karşılayacağız daha sonra Filyos’ta liman şantiyesini gezeceğiz, peşinden Filyos’ta stk’lar ve halkımızla beraber sayın bakanım bir sunum düzenledi. Bakanımızın yanında müdürleri de olacak ve onlar bölge ile ilgili yapacakları konusunda sunum yapacaklar. Onu peşinden Zonguldak’ta valiliğimizi ziyaret edeceğiz Sayın Bakanımızla ve daha sonra il teşkilatımızı ziyaret edecek. Zonguldak’ta yine sanayicilerle beraber olacağız TSO’nun üyeleriyle beraber olacağız. Peşinden Erdemir’de 2 saatlik bir sunum olacak demir çelik fabrikalarında ve daha sonra belediye başkanı ziyareti ve akşamında da yine sanayicilerle Ereğli’de beraber olacağız. Dolu dolu bir ziyaret programı olacak. Sayın bakanımız Zonguldak’la ilgili Filyos ile ilgili Başbakanımız gelmeden önce bizle bu konuda bilgi verecek ve sanayicilerimizi dinleyecek, onların sorunlarıyla ilgili görüşmeler yapacak. Tabi Bakanımız Dr. Faruk Özlü Batı Karadeniz’in tek bakanı ve onun içinde bir önemi var. Bu bölgeden olan tek Bakan. Kendisi daha önce Savunma bakanı müsteşarıydı. Bizimde bir ağabeyimizdir ve Zonguldak için faydalı olacaktır. Bize bazı konularda kendisinden Zonguldak’la ilgili yardım taleplerimiz olacak”

DAVET EDECEĞİZ

Gazetecilerin “MHP İl başkan Hamdi Ayan, bakan Faruk Özlü’nün ziyaretine davet edilecek mi?” sorusuna Zeki Tosun, şu şekilde cevap verdi:

“Şimdi ben ona bir açıklık getireyim. Sayın başkanla bu konuyu konuştuk zaten. Çevre bekanı Mehmet beyin geldiği toplantı bizim danışma kurulu toplantımızdı. Orada diğer siyasi partilerin olması gerekmiyor. Onu da ben kendisine açıkladım. ‘Bakanı bizden kaçırdılar’ derken bir ironi yapmıştır. Hamdi Başkanımızla bakanımızın Zonguldak ziyaretine davet edeceğiz”

HAMDİ AYAN BAKANA MEKTUP VEREBİLİR SAKTINCASI YOK

“Zonguldak’ın sorunlarını içeren mektubu bakana vereceklerini söyleyen MHP İl başkanı Hamdi Ayan’ın sözlerini değerlendiren zeki tosun şunları kaydetti:

“MHP İl başkanı Hamdi Ayan. Bakan Faruk Özlü’ye “Tabi Hamdi Ayan Milliyetçi Hareket Partisi’nde siyaset yapıyor ve Zonguldak’ta il Başkanlığı yapıyor. Onun da Zonguldak sorunlarıyla ilgili kendince fikirleri görüşleri vardır. Böyle bir mektuptan ki bana gelen bir şey yok ama böyle bir şey varsa kendiside böyle bir mektubu sayın bakanımıza verebilir ve bunda bence bir sakınca yok”

FİLYOS ASRIN PROJESİDİR

Gazetecilerin Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir’i davet edecek misiniz?” sorusunu yanıtlayan Zeki tosun şöyle dedi:

“Başkanımız davet edeceğiz. Tekrar söylüyorum. Bizim yaptığımız toplantılar teşkilat içi toplantılar. Diğer siyasi partilerin başkanları ve belediye başkanlarının bulunmasına gerek yok diye biz kedilerine haber vermedik. Ama Valiliğin önündeki karşılamaya kendileri gelebilirlerdi ve zaten bu da valilik tarafından duyurulmuştu. Ama biz bu sefer Filyos’ta ki, çünkü Filyos asrın projesidir, tüm Zonguldak’ı ilgilendirdiği gibi Türkiye’yi de ilgilendiriyor. İnşallah oralar liman şantiyesi faaliyete geçtikten sonra daha sonraki dönemlerde orada yapılacak işler Zonguldak’ın kömüre dayalı şeyden de kurtaracaktır. Onun için biz orada belediye başkanlarını ve herkesi davet edeceğiz.

113. İL BAŞKANLARI TOPLANTIMIZI GERÇEKLEŞTİRDİK.

Ankara’da yapılan il başkanları toplantısını değerlendiren Zeki Tosun, şöyle dedi:

“Biz her ay AK Parti kurulduğundan beri düzenli bir şekilde Ankara’da Sayın Başbakanımız başkanlığında toplantımızı yapıyoruz. Dün de 113.’ İl başkanları toplantısını gerçekleştirdik. Bu toplantılar biz de 2 gün oluyor. İlk gün teşkilat başkanımız Sayın Mustafa Ataş 81 il başkanlarıyla bire bir görüşerek toplantılarını yapıyor. Burada tabi teşkilat içi konular konuşuluyor Herkesin karnesi orada masaya yatırılıyor. Görüşmeler yapıyoruz. Bizden istediklerini ve bizimde onlardan isteklerimizi dile getiriyoruz. İkinci günde Sayın Başbakanımızın katıldığı ve bakanlarımızın da hazır bulunduğu genişletilmiş il başkanları toplantısına kadın kolları, gençlik kolları belediye başkanları, il genel meclisi başkanları, belediye grup başka vekilleri katılıyor. O daha kapsamlı bir toplantı oluyor. Tabi orada Sayın Başbakan güncel konularla ilgili, Türkiye ile ilgili ve Dünya ile ilgili bir konuşma yapıyor ve onun peşinden de mesela dün Savunma bakanımızın bir sunum vardı. Peşinden Gençlik kollarımız 3 ayda bir yaptığı sunumu yaptı ve daha sora da müzakereler kısmında ise il başkanlarımızın toplantıya katılan başkanlarım her tür kendi bölgeleriyle ilgili Türkiye ile ilgili akıllarında ne varsa Sayın Başbakanımızın olduğu yerde sorarak cevaplarını alıyoruz. Ve o şekilde toplantı verimli şekilde geçiyor. 2 gün olan toplantımız bitiyor dağılıyor ve illeri geri dönüyoruz ve çalışmalarımıza devam ediyoruz.

BAŞBAKANIMIZ BÜYÜK BİR AKSİLİK OLMAZSA 7 ARALIK’TA ZONGULDAK’TA OLACAK

“Başbakan Binali Yıldırım’ın Zonguldak’ı ziyaret programıyla ilgili bilgi veren Zeki Tosun, “Şimdi dün yaptığımız görüşmede Sayın Başbakan 7 Aralık’ta Zonguldak’ta olacak büyük bir aksilik olmazsa ve onunla ilgili çalışmalar yapılıyor şu anda. Filyos’ta ki temel atma töreni için 7 Aralık’ta Sayın Başbakanımız büyük bir aksilik olmazsa Zonguldak’ta olacak” diye konuştu.

BAKAN MÜJDELER VERECEK..

“Bakan ziyarete ne gibi müjdeler verecek?” sorusunu yanıtlayan Zeki Tosun, “Vallaha bakanın gelmesine iki gün kaldı gelecek cumartesi günü gelecek ve müjdelerini verecek. Gazeteler bir şey yazıyor ama biz bu müjdeleri bakanın ağzından duymak istiyoruz” şeklinde konuştu.

(HABER-ERCAN DEMİR)

zeki tosun ak parti zonguldak haberleri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KARŞI KARŞIYA 22 KASIM
KARŞI KARŞIYA 22 KASIM
ANA HABER 22 KASIM
ANA HABER 22 KASIM