Sezgin’den Vali Kaban’a teşekkür

Sezgin’den Vali Kaban’a teşekkür
Bu içerik 799 kez okundu.

Kent Konseyi Başkanı Yesari Sezgin, basın açıklaması yaparak çalışmaları hakkında bilgi verdi, gündemi değerlendirdi.

Eski tekel binası alanının yıkılarak meydan haline getirilecek olmasından duydukları mutluluğu belirten Sezgin, Vali Ali Kaban'a teşekkürlerini sundu. Sezgin, ayrıca Milletvekillerine stadyumun kapalı tribünlerle sınırlı kalmayıp, tamamının yenilenmesi çağrısında bulundu.

 

Sezgin: Türkiye Kent Konseyleri Birliği Çaycuma’da toplanacak

Zonguldak Kent Konseyi Başkanı Yesari Sezgin, “Türkiye Kent Konseyleri Birliği çatısı altında bir araya getireceğimiz toplantımızı Çaycuma Kent Konseyi ile birlikte 29 Kasım 2016 tarihinde Çaycuma Seka tesislerinde gerçekleştireceğiz” dedi.

Zonguldak kent konseyi Başkanı Yesari Sezgin, beraberinde yönetim kurulu üyeleri Derya Akbıyık ve Hüseyin şirin ile birlikte düzenlediği basın toplantısında Kent Konseyi çalışmalarını değerlendirdi ve hedeflerini anlattı.

Kent konseyleri Birliği’ni Çaycuma’da toplanacağını belirten Yesai sezgin şunları söyledi:

SAYIN VALİMİZE TEŞEKÜR EDİYORUZ

Zonguldak Kent Konseyi olarak önümüzdeki günlerde yapacağımız çalışmalar ve etkinlikler hakkında bilgi vermek istiyoruz. Öncelikle sayın Valimize bir teşekkürümüzü sizler aracılığı ile paylaşmak istiyorum. Bildiğiniz gibi Şu anda yıkılmış olan eski tekel binasının bulunduğu alan için birkaç yıl önce bir düzenleme getirilmek istenmiş ve bu alana yeni bir bina yapılması gündeme getirilmişti. Kent konseyi olarak bu alana yeni bir bina yapılması projesine bazı kesimlerden aldığımız tepkilere rağmen şiddetle karşı çıkmış itirazlarımızı yüksek sesle dile getirmiş gerekli müracaatlar ile itirazlarımızı yapıp yargısal süreçte de olmak üzere konunun takipçisi olarak alanın meydan ve kavşak düzenlemesi şeklinde planlanması gerektiğini teknik gerekçeleri ile birlikte ortaya koymuş ve o aşamada buraya yeni bir bina yapımına engel olmuştuk. Bugün gelinen noktada Sayın Valimizin de paralel görüşleri doğrultusunda ve kararlı tutumuyla alanda ki tekel binasının ve TTK ya ait eski savunma müdürlüğü binasının yıkılması yine TTK ya ait sağlık müdürlüğü ve Kızılay kan merkezi binasının yıkılma aşamasında olması sonucu alanın kavşak ve meydan düzenlemesi projesine hazır olması bizleri sevindirmiştir. Bu konu da Sayın Valimize teşekkür ediyoruz.

Bölgemizdeki Kent konseylerinin birlikteliğinin ve ortak çalışmalarının sağlayacağı faydaları irdeleyebilmek amacı ile yaklaşık 10 yakın Kent konseyini Türkiye Kent Konseyleri Birliği çatısı altında bir araya getireceğimiz toplantımızı Çaycuma Kent konseyi ile birlikte 29 Kasım 2016 tarihinde Çaycuma Seka tesislerinde gerçekleştireceğiz. Türkiye Kent Konseyleri Birliği yönetimini de misafir edeceğimiz ve onlarla birlikte şehrimizde çeşitli ziyaretlerde de bulunacağımız etkinlik kapsamında kentimizin tanıtımını da önemsiyoruz.

Kent konseyi olarak başlatmayı düşündüğümüz yeni bir kampanyamıza yarın Esnaf odaları Başkanlığı ve Esnaf kefalet odası başkanlığına yapacağımız ziyaretimiz ile start vereceğiz. Bunun ile ilgili açılamalarımızı yarınki ziyaretimizde yapacağız. Çocuk meclisi oluşturmak için Milli Eğitim Müdürlüğü ile koordineli çalışmayı başlatmış bulunuyoruz.

Bunun yanında kültür sanat grubu ekibimizle Zonguldaklılarla buluşacağımız nostaljik bir etkinlik ile Beycuma da farklı bir okul da yapacağımız sosyal dayanışma etkinliğimizin de çalışmalarına başlamış bulunuyoruz”

(HABER-ERCAN DEMİR)

yesari sezgin zonguldak haberleri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ANA HABER 19 KASIM 2017
ANA HABER 19 KASIM 2017
HAYATA DAİR 17 KASIM
HAYATA DAİR 17 KASIM