İşte Stadyumda son durum...

İşte Stadyumda son durum...
Bu içerik 6371 kez okundu.

Ahmet Karayılmaz;” Bir sıkıntı yok. Çalışmalar sürüyor’

Stadyumda son durum

 

Karaelmas Kemal  Köksal Stadyumunda  3000 bir kişilik kapalı tribün yapım işi devam ediyor. Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ahmet Karayılmaz, Tribün inşaatında incelemelerde bulunarak  çalışmayı yürüten firma  yetkilisinden bilgi aldı.

Stadyum  konusunda  özellikle sosyal medyadan yapılan  eleştirilere değinen Karayılmaz,  çalışmaların planlandığı şekilde devam ettiğini belirterek  şunları söyledi,” Kapalı tribün yapım çalışmaları sürüyor. Şu anda temel kazı çalışması yapılıyor. Mevcut zeminden 2 metre aşağıla inilecek. Temel kazı çalışmalarının bittiği kısımlara beton dökülerek  demir aksamı döşenecek ve temel atılacak. Isı yalıtımı  ile ilgili çalışmalar olacak. Temelin atılmasının ardandan inşaat hızlı bir şekilde yükselecek.

Çalışmaların yavaş yürüdüğü konusunda  özellikle sosyal medyada eleştiriler var. Eleştiriler tabiî ki olacaktır. Hakaret içermeyen  eleştirilene  saygı duyuyoruz. Bu eleştiriler yapılırken çalışıyor olmamızı da görmeleri  lazım. Burada  hem sporcu fabrikası, hem tribün inşaatı olmak üzere büyük bir çalışma var. Toplam maliyet  25 milyon TL civarında. Amacımız Zonguldakspor’u bir an önce yuvasına kavuşturmak, Zonguldak’a tesis kazandırmaktır. Gerekeni yapıyoruz.

 Buraya 3000 Bin kişilik kapalı  tribün yapılırken, yeni spor salonunun  yapıldığı  alana kale arkasına 1000 kişilik ek bir tribün daha yapacağız. Projede bu yoktu. Sonradan koydurduk. Sayın Genel Müdürümüz ile görüşmelerimizi yaptık. Kendisinin de talimatı var. Kapalı tribün tamamlanınca, kale arkası ve karşı açık tribünde çalışmalar  başlayacak. Stat komple  yenilecek. Açık tribünün yenileme işini 2017 yatarım programına inşallah aldıracağız. Stadyum komple yenilendiği zaman  eksi hali ile 11 bir kişi alan tribünler, yenilenice 15-16 bin  seyirci kapasitesini  bulacak. Bu kapasite ile Zonguldakspor’a uzun yıllar hizmet eder. Tabiki daha büyük stat yapma projemiz var.

Zonguldakspor daha üst liglere yükseldiği zaman  Elvan, Pazarcık,  Bakacakkadı, artık  neresi uygun olursa yeni bir stat yapılır. Biz plan dahilinde  çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Yapılan çalışmaların takipçisi oluyoruz”

HABER: ERCAN AYGÜN

zonguldak haberleri son dakika haber haber stadyum zonguldakspor
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
GÜNE BAŞLARKEN 23 EKİM 2017
GÜNE BAŞLARKEN 23 EKİM 2017
ANA HABER 22 EKİM 2017
ANA HABER 22 EKİM 2017