“Bakana Mektup Vereceğiz”

“Bakana Mektup Vereceğiz”
Bu içerik 685 kez okundu.

 

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İl Başkanı Hamdi Ayan, 19 Kasım’da zonguldak’ı ziyaret edecek olan bilim sanayi ve Teknoloji bakanı Faruk Özlü’yü’ye Zonguldak sorunlarını anlatan mektup vereceklerini söyledi

 

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İl Başkanı Hamdi Ayan gündeme dair merak edilen soruları yanıtladı, Cumartesi Günü Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü 'ye Zonguldak'ın sorunlarını anlatan mektup yazacaklarını ifade etti.

Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Hamdi Ayan gündeme dair merak edilen soruları yanıtladı. 9 Ekim de MHP de Kongre Süreci başlıyor. 30 Nisan'a kadar ise Ülke genelinde MHP İlçe kongreleri sona erecek.

Zonguldak'ta da 3 Ocak'tan sonra ilçe kongrelerinin başlayacağını ifade eden İl Başkanı Hamdi Ayan, “MHP Zonguldak'ı kucaklayacak yeni hazırlıklar içerisindedir. MHP Özellikler yerel de olmak üzere başarıya ulaştıracak ekipler kurulacaktır. Eski Olan belde teşkilatlarımızda atamalar yaptık. Cumartesi Günü Muslu Belde Teşkilatının açılışını yapacağız. Beycuma Teşkilatımızın da açılışını önümüzdeki günlerde yapacağız. MHP Belde ve ilçe teşkilatları eksiksiz bir şekilde olacaktır” dedi.

19 Kasım Cumartesi Günü Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü'nün Zonguldak ziyareti için AK Parti İl Başkanı Zeki Tosun'dan davet geleceğini ifade eden İl Başkanı Hamdi Ayan, bu teşkilat çalışmasıdır il başkan veya teşkilat başkanı davet etmezse gidilemez.

AK Parti İl Başkanı Zeki Tosun Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü'nün Zonguldak ziyaretinde bizlere davetiye yollayacağını bildirdi bizlerde mutlu olduk. Bakanımıza bizim sözlerimizle Zonguldak'ın sorunlarını içeren Bir mektup vermek istiyoruz. Eğer bir aksilik çıkmazsa Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü 'nün Zonguldak ziyaretinde birlikte olmayı dilerim” dedi. MHP İl başkanı Hamdi Ayan şunları söyledi:

3 OCAK’TA İLÇE BAŞKANLARI İLE BİR ARAYA GELECEĞİZ

Milliyetçi Hareket Partisi Başkanlık Divanı Merkez Yönetim Kurulumuzun almış olduğu karar gereğince bilindiği gibi büyük kurultayın yapılmasıyla ilgili çalışmalar olmuştu. Bunun üzerine başkanlık divanımız ilçe kongrelerini bir yıl erkene alarak 9 Ekim 2016 tarihinde kongrelerin başlama sürecine girdik. 30 Nisan tarihine kadar Milliyetçi Hareket Partisi ülke genelinde bütün ilçe kongrelerini bitirecek. Zonguldak teşkilatı olarak il kongremizi 2 yıl önce 3 Ocak tarihinde yaptık. Tüzüğümüz gereği 2 yılın dolması 3 yılında geçmemesi gereken bir süreç. 3 Ocak tarihinde ilçe başkanlarımızla bir araya gelerek durum değerlendirmesi yapacağız ardından ilçe kongrelerimizi yapmayı düşünüyoruz. Milliyetçi Hareket Partisi yerelde Zonguldak’ı kucaklayacak ve başarıya ulaştıracak ekipleri kuracak.

Önümüzdeki Cumartesi günü Muslu Belde Teşkilatımızın açılışını yapacağız. Önümüzde ki günlerde merkez ilçemize bağlı Beycuma teşkilatımızın da açılışı yapılacak. Milliyetçi Hareket Partisi teşkilat kademeleri bakımından eksiksiz olarak bütün seçimlere girecek.

BİLİM SANAYİ BAKANINA MEKTUP VERECEĞİZ

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk Özlü’nün Zonguldak programına katılacak mısınız” şeklide gazetecilerin sorduğu soruyu cevaplayan Hamdi Ayan şunları söyledi>:

“Sonuçta bu teşkilat çalışmasıdır. Burada teşkilatların başı olarak il başkanı veya milletvekilleri bize programı göndermez veya davet etmezse yapılacak olan programa katılmak yanlış olur. Dün itibariyle Adalet ve Kalkınma Partisi İl Başkanı Zeki Tosun Beyle telefonda bir konuşma yaptık kendisi Cumartesi günü sayın bakanın ilimize geleceğini bizlere davetiye göndereceğini ifade etti. Bizde bundan memnuniyet duyduk. O gün bir aksilik olmazsa sayın bakana kabul ederlerse Zonguldak’ın sorunlarıyla ve çözüm önerileriyle ilgili kısa bir mektup vermeyi düşünüyorum”

JAPONYA 21 MİLYAR DOLAR, ALMANYA 9 MİLYAR DOLAR, GÜNEY KORE 7 MİLYAR DOLAR HER YIL KÖMÜRE YATIRIM YAPIYOR

Gazetecilerin “Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak’ın yerli kömüre önem vereceğiz sözleri kuruma işçi alımı olabilir mi? sorusunu akıllara getirdi siz bu konuda ne düşünüyorsunuz sorusunu” yanıtlayan Hamdi Ayan şöyle dedi:

“Ben bildim bileli AK Partinin Enerji bakanları TTK ile ilgili olumsuz bir şey söylemediler ama olumlu bir şeyde yapmadılar. Sayın Bakanın yapmış olduğu açıklamalardan da bunu anlıyoruz. Bakanın sözlerinin arasında özel sektör var. Türkiye Taşkömürleri Kurumunun bu hali ile sürdürülebilir olmadığını, farklı bir yöntemle yerel kömürün çıkarılmasından bahsediyor. Özel Sektör eliyle yerel kömüre teşvikten bahsediliyor. Dünyada Çin her yıl 25 milyar dolar kömüre yatırım yapıyor. Japonya 21 milyar dolar, Almanya 9 milyar dolar, Güney Kore 7 milyar dolar her yıl kömüre yatırım yapıyor. Türkiye bakıldığında kömür cenneti linyit, taşkömürü, bakır, boksit, bor madeni Türkiye’de fakat yerel üreticiler olarak hükümetin bu konuda kurumlarına desteği yok. Hükümet özel sektörü daha ne kadar büyütecek bunu anlamıyorum.  Her şeyin özel sektör eliyle yapılması düşüncesi bana göre çok yanlış. Mutlaka özel sektör olmalı, müteşebbis mutlaka gelmeli ama yarına dair bugün siz iktidardasınız diye yakın bulduğunuz kişilere her tarafın ihalesini veriyorsunuz, özelleştiriyorsunuz! Yarın siz iktidarda olmadığınızda başka bir siyasi parti iktidara geldiğinde hangi kurumu çalıştıracaksın! Satıp, özelleştirdiğiniz yere kamulaştırmaya mı gidilecek! Bu konulara artık hükümetin dikkat etmesi gerekiyor. Benim Enerji Bakanının sözlerinden anladığım, Türkiye Taşkömürleri Kurumu’yla ilgili hiçbir düşüncesi yok. Yerel kömürün bahsi söz konusu ama yerel kömürün üretilmesi özel sektör eliyle olunacağı söyleniyor. Sayın Bakandan bir buçuk ay önce yerel kömür ve teşvikler ile ilgili randevu istedik ama bakan bey bize ne zaman randevu verecek bilmiyorum. Biz en azından bildiklerimiz değerlendirilsin manasında bunları söylüyoruz. Adalet ve Kalkınma Partisi bakanları buraya geldiği zaman bizlerinde haberi olsun dememiz bundandır. Sunacağımız bizim gözümüzle Zonguldak’ın sorunlarını anlatan bir A4 yaprağı mektup, öneri olur. Ben Sayın Enerji Bakanımızın Zonguldak ve taşkömürü ile ilgili olumlu bir şey söylediğini o cümleler arasında göremedim”

(HABER-ERCAN DEMİR)

mhp hamdi ayan zonguldak haberleri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ANA HABER 17 EKİM 2017
ANA HABER 17 EKİM 2017
MUHTARLAR KONUŞUYOR 17 EKİM 2017
MUHTARLAR KONUŞUYOR 17 EKİM 2017