Hakemlerden ASKF’ye çıkartma

Hakemlerden  ASKF’ye çıkartma
Bu içerik 1052 kez okundu.

 

İl  Hakem Kurulu Başkanı İlkay Güner, Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği Başkanı  Nurettin Demir ve yönetim  kurulu üyeleri, Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Kemal Demir’i ziyaret ederek bilgi alışverişinde bulundular.

Futbol İl Temsilcisi Metin Malkoç, Saha Komiserleri Derneği Başkanı  Bülent Tuna’nın da hazır bulunduğu ziyarette  sahalarda son haftalarda yaşanan  olumsuzluklar ve sıkıntılar masaya yatırıldı.

 

Ziyaretle ilgili düşüncelerini dile getiren  İl Hakem Kurulu Başkanı İlkay Güner, taban birlikleri ile birlikte  hareket ederek sıkıntıları çözeceklerine inandığını belirterek şunları söyledi,”Bu ziyaretlerimizi gerçekleştirip fikir alışverişi yapmak için buradayız. İnşallah olumlu şeyler konuşup tartışacağız. İlimiz futbol hakkında gereken neyse yapmaya çalışacağız.”

 

 

 

AMATÖR EVİNİ KURUP TABAN BİRLİKLERİNİ BİR ÇATI ALTINDA TOPLAYACAĞIZ

Amatör Spor Kulüpleri Federasyon Başkanı Kemal Demir, amatör spor’a hizmet etmek için görüş alışverişinde bulunduklarını söyleyerek:

“Yeni seçilen İl Hakem Kurulumuzun yeni seçilen yönetimine hayırlı olsun diyorum. Bizim gitmemiz gerekiyordu ama onların daha önceden sözü vardı. O yüzden geldiler ve geldikleri için teşekkür ediyorum. 3-4 gün önce İl Temsilcimizin bir açıklaması vardı. Aynen onların düşüncelerine katılıyorum. Hakemler hak ve adalet neyse gördüklerini çalacaklar tabii ki doğrudur. Bütün suçları da hakemlere yıkmak ve maçı kaybettikten sonra hakemlere yüklenip senin yüzünden maç kaybettik demek doğru değil. Şimdi bizim toplantımızın gerekçesi taban birlikleri olarak bu düşünceleri istişare edip paylaşıp daha iyi yerlere getirmektir. Bu ilk ve son olmayacak. Bizim düşüncemiz Zonguldak’ta amatör spor’a hizmet etmek anlamında taban birlikleri ki vermiş olduğumuz sözleri tuttuk. Bundan sonraki tek hedefim amatör evini kurup bütün taban birliklerini aynı çatı altında toplamaktır. Bunun da nedenlerini daha önce size izah etmiştim. Çünkü çok dağınık bir şekildeyiz. Aralarımızda 3 km mesafe var. Bizlerle işi olan insanlara artık bıkkınlık geliyor. Tabii bu amatör evi kurmak düşüncelerimiz içinde ama imza yetkisi olan arkadaşlarımızın da buna katkı sağlaması gerek. Bugün bir görüşme yapıp adımlarımızı atacağız ”dedi.

SUÇU  HAKEMLERDE ARAMASINLAR

Takımlar yenildikleri zaman  suçu başkalarına yıkmamaları gerektiğini belirten Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği Başkanı Nurettin Demir ise şöyle konuştu:

“Başkanlarım gerekli açıklamayı yaptı. Liglerin başlamasından bugüne kadar belirli bir zaman geçti. Bakıyoruz biz iyi niyetli maçlara çıktık. Fakat karşı tarafta son günlerde artan olaylar var. İl Güvenlik Kurulu’nun almış olduğu karar nedeniyle de U19 üstü maçlarda polis bulundurulması gereklidir. Böyle bir karar alınmıştır. Şimdi biz taban birlikleri olarak, bu konuyu masaya yatıracağız. Gerekli önlemleri çözümleri aramızda bulacağız” HABER: ERCAN AYGÜN

ilkay güner il hakem kurulu zonguldak haberleri son dakika haberi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
GÜNE BAŞLARKEN 23 KASIM
GÜNE BAŞLARKEN 23 KASIM
KARŞI KARŞIYA 22 KASIM
KARŞI KARŞIYA 22 KASIM