Demirci: ‘Başbakanımıza TTK ve Zonguldak'ı anlatacağız’

Demirci: ‘Başbakanımıza TTK ve Zonguldak'ı anlatacağız’
Bu içerik 661 kez okundu.

Genel Maden İşçileri Sendikası Temsilciler Kurulu Toplantısı GMİS Genel Başkanı Ahmet Demirci başkanlığında yapıldı. Demirci, 7 Aralık'ta Zonguldak'a geleceği açıklanan Başbakan Binali Yıldırım'a TTK'nın durumunu anlatacaklarını ve madene indirmek için teklifte bulunacaklarını söyledi.

 

Genel Maden İşçileri Sendikası Karadon Şube temsilciler Kurulu toplantısı sendika genel merkezinde gerçekleştirildi.

Toplantıya GMİS Genel Başkanı Ahmet Demirci ve yönetim kurulu üyeleri, GMİS Karadon Şubesi Başkanı Kemalettin Karataş ve Şube Yönetim Kurulu üyeleri ile Karadon bölgesinde ki işçi temsilcileri katıldı.

Toplantıda konuşan GMİS Genel Başkanı Ahmet Demirci, şunları söyledi:

“Karadon Şubemizin temsilciler toplantımızı burada yapıyoruz. Bir bakıma bizim için çok iyi oluyor ve hiç olmazsa sizlerle beraber yönetimimizle beraber hep birlikte olmaktan mutluyuz. Bildiğiniz gibi son günlerdeki sıkıntılarımız her platforma anlatıyoruz. Karadon’da ki işyerlerinde, Gelik’te ki işyerlerinde ki sıkıntıları birbirimize anlatarak ve çözümleri için temsilciler toplantımız her ay düzenli oyarak yamaya çalışıyor arkadaşlarımız. Bu konuda ben Karadon Şubesine ve değer tüm şubelerimize çok teşekkür ediyorum. Çünkü bu tür toplantılar bizim iş yerimizde ki sıkıntıları, işçi arkadaşlarımızın sıkıntıları öğrenmek amacıyla hakikaten çok güzel oluyor. Bu konuda tekrar teşekkür ediyorum. Şu anda biliyorsunuz Karadon’da ki sıkıntılarımız, işyerlerinde ki sıkıntılarımızı ilk önce temsilcilerimizden alacağız, daha sonra genel bir değerlendirme yapacağız”

UMUTLUYUZ VE İCRAAT BEKLİYORUZ

Gazetecilerin TTK’daki gelişmeler ve Zonguldak üzerine sorularını yanıtlayan GMİS Genel Başkanı Ahmet demirci, şöyle dedi:

“Kurum (TTK) açısından gelişmeler insanın bakış açısına bağlı. Bizler hakikaten sendika olarak Sayın Cumhurbaşkanı ve Sayın Enerji Bakanını açıklamasından umutlu muyuz, mutlaka umutluyuz ama inşallah umutlu olmakta önemli. Ve önemli olan icraat yapmak. Sayın Başbakanımız 7 Aralık’ta Zonguldak’a gelecek diye açıklandı ve bizlerde bekliyoruz. Arkadaşlarımız çalışmalarımıza devam ediyorlar. O konuda Sayın Başbakanımız TTK’nın durumu, Zonguldak’ın durumunu anlatabildiğimiz kadar anlatacağız. İşçi aldırmak için elimizden gelen tüm çabayı, tüm mücadeleyi, yöneticilerimizle beraber vermeye devam edeceğiz

BAŞBAKAN ZONGULDAK’A GELİRSE MADENE İNMESİNİ TEKLYİF EDECEĞİZ

Gazetecilerin “Başbakan gelirse madene indirecek misiniz” sorusunu yanıtlayan Demirci, “Şimdi biliyorsunuz ülkemizdeki olaylar çok yoğun. Terör olayları, Suriye’de ki savaş, biz Sayın Başbakanımız geçtiğimiz günlerde yaptığımız ziyarete ayak üstü kendisini Zonguldak’a davet etmiştik ama büyük bir ihtimale olmayacağı gözüküyor. Çünkü ülkenin gündemi çok yoğun. Biz yine teklifimiz yapacağız ama şu anda böyle bir gelişme yok” dedi.

(HABER-ERCAN DEMİR)

ahmet demirci gmis zonguldak haberleri haber son dakika haberi ttk binali yıldırım
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ANA HABER 21 EKİM 2017
ANA HABER 21 EKİM 2017
ARA HABER 21 EKİM 2017
ARA HABER 21 EKİM 2017