Altın Yumruk’tan Karayılmaz’a ziyaret

Altın Yumruk’tan Karayılmaz’a ziyaret
Bu içerik 1072 kez okundu.

Zonguldak’lı başarılı sporcu Birol Aygün, Çanakkale’de yapılan 1. Grup Türkiye Şampiyonasında 75 kiloda  altın  madalya kazandı.  Antrenör İshak Tiryaki, Bok İl Temsilcisi Erdal Bahar ve şampiyon sporcu  Birol Aygün, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü  Ahmet Karayılmaz’ı ziyaret ederek  desteklerinden dolayı teşekkür etti.

Ziyaret’te konuşan antrenör İshak Tirkayi,  şu bilgileri verdi,” Gruplarda ilk 4’e giren sporcular 17 Aralık’ta Bursa’da yapılacak olan şampiyonaya katılacaklar. Ondan sonra da Milli takımlara giderek. Bu sene İslam oyunları ve Akdeniz oyunları var. Ülkemizi orada temsil edecekler. Sporcumuz zaten şampiyonanın favorisiydi. Bursa’nın da favorisi. Bu sene Zonguldak boksuna Birol Aygün’le çok şeyler katacağız ama bizim için önemli olan Avrupa Şampiyonası ve Akdeniz oyunları. Oradan madalya alarak ülkemizi ve ilimizi en iyi şekilde temsil etmek istiyoruz.”

ŞAMPİYON OLACAĞIMI BİLİYORDUM

Çanakkale’de Türkiye şampiyonu olan Birol Aygün ise duygularını şöyle dile getirdi,” 2 aydır sıkı bir şekilde çalışıyorduk. Hedefimiz belliydi. İlk olarak gruplar, sonra Türkiye ve sonrasında da Avrupa, Akdeniz, İslam oyunları. Bunun dâhilinde Üniversiteler arası Üniversite şampiyonası var. İstediğimizi aldık. Bundan sonrasında Bursa var. Bursa’da da şampiyon olup Milli takım kamplarında ilimizi en iyi şekilde temsil etmek için uğraşacağız. Desteklerinden dolayı Ali Kurt’a, temsilcimiz Mustafa Erdal Bahar’a, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürümüz Ahmet Karayılmaz’a ve en önemlisi antrenörüm İshak Tiryaki’ye teşekkür ediyorum. Elimden gelenin daha iyisini yapmaya devam edeceğim. Bundan kimsenin şüphesi olmasın.”

AVRUPADA DERECE BEKLİYORUM

Antrenör İshak Tirkaki’yi  ve başarılı Boksör Birol Aygün’u kutlayan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ahmet Karayılmaz, Avrupa düzeylinde  derece beklediğini ifade ederek şöyle konuştu,”

Yaklaşık 15 aydır buradayım. İshak Hoca ve öğrencileri bu konuda önemli adımlar atıyorlar. İlimizi ve ülkemizi temsil etme noktasında bizleri yukarılara taşıyorlar. Bunun mutluluğu içerisindeyim. Şu anda Zonguldak’ta ki bu tesis yapılanması nedeniyle sorunlar yaşadığımız aşikar. İnşallah önümüzdeki sezon içerisinde Haziran ayı sonu ve Eylül arasında, bu dönem arasında sporcu fabrikamızın da hayata geçmesiyle boksör arkadaşlarımıza kendi branşlarıyla ilgili 300 metrekarelik bir spor salonu ve içerisinde bütün ağırlık salonlarının da bulunduğu güzel bir imkan sağlayacağız. İl temsilcimiz ve antrenör arkadaşımızla sürekli istişare içerisindeyiz. 2017 bütçesinde arkadaşlarımızın eksiklerini giderme noktasında bir takım çalışmalar yapacağız. Ben bizleri gururla temsil ettiği için öncelikle Birol’a, değerli antrenörümüz İshak hocamıza ve İl Temsilcimiz değerli Erdal Bahar arkadaşımıza da çok teşekkür ediyorum. Ayrıca spora ve boksa gönül vermiş Ali Kurt’a da emeklerinden. Maddi ve manevi desteklerinden dolayı çok teşekkür ediyorum. Başarılarının devamını diliyorum”

HABER: ERCAN AYGÜN

birol aygün zonguldak haberleri boks son dakika haberi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
HAYATA DAİR 17 KASIM
HAYATA DAİR 17 KASIM
ANA HABER 17 KASIM 2017
ANA HABER 17 KASIM 2017