“Diyabetten değil geç kalmaktan korkun”

“Diyabetten değil geç kalmaktan korkun”
Bu içerik 6796 kez okundu.

Dünya 14 Kasım Diyabetliler Günü etkinlikleri kapsamında Zonguldak Diyabet ve Kronik Hastalar Derneği ve İl halk sağlığı Müdürlüğü işbirliğinde Başkanı Çetin Terzioğlu Zonguldak’ta şeker ölçümleri yapıldı.

Zonguldak Belediyesi Nikah Salonu’nda düzenlenen etkinlik kapsamında verilen seminerin ardından katılımcılara İl halk Sağlığı ekipleri tarafından şeker ölçümleri yapıldı.

İl halk Sağlığı Müdürü Fatih Akça, “14 Kasım Dünya Diyabet günü etkinlikleri kapsamında burada halkımızdaki diyabete yönelik farkındalığı arttırmak üzere diyabet derneği ile birlikte bir program düzenledik. Her yıl 14 Kasım’da kutlanılan bu etkinlikte halkımızın diyabete olan farkındalığını artırmak üzere bu tip etkinlikler düzenliyoruz. Katılanlara teşekkür ediyorum.“ dedi

Zonguldak Diyabet ve Kronik Hastalar Derneği Başkanı Çetin Terzioğlu’da düzenledikleri etkinliklere katılanlara teşekkür ederek, “Ben özellikle İl Halk Sağlığı Müdürümüze ve personelimize bu konuda teşekkür ediyorum. Önemli olan diyabete karşı olan toplumdaki farkındacılığını arttırmak, zaten derneğimizin kuruluş amacı diyabet hastalığına hizmet vermek ve diyabet olmayanları6da tespit etmektedir. Bugün yaptığımız şeker taramalarında 20 kişide şekere rastlandı ve bu kişiler hiç şeker olduklarını farkında bile değillerdi. Diyabetten değil geç kalmaktan korkun” diye konuştu.

(HABER-ERCAN DEMİR)

Diyabetliler Günü zonguldak haberleri haber son dakika haberi çetin terzioğlu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
90 DAKİKA 20 KASIM
90 DAKİKA 20 KASIM
ANA HABER 20 KASIM 2017
ANA HABER 20 KASIM 2017