Kızılay Taşınıyor...

Kızılay Taşınıyor...
Bu içerik 1610 kez okundu.

Kızılay 69 Ambarlarına taşınacak

Kızılay Kan Merkezi ve Türk Kızılayı Zonguldak Şubesi’nin 69 ambarları mevkiinde bulunan kamu binalarının yapılacağı alana taşınacağı bildirildi.

Kızılay Şube Başkanı Nihat Aygün,“1500 metrekare alan bize tahsis edildi. 4 katlı 2 bin metrekare kullanım alanı olan bir hizmet binasını yaptıktan sora taşınacağız” dedi.

Zonguldak’ta bulunan Kızılay Kan Merkezi ve Türk Kızılayı Zonguldak Şubesi’nin 69 ambarları mevkiinde bulunan kamu binalarının yapılacağı alana taşınacağı bildirildi.

Türk Kızılayı Zonguldak Şubesi Başkanı Nihat Aygün, kan merkezi ile şubenin 69 ambarları mevkiinde yapılacak olan kamu binaları alanına taşınacağını belirterek, “Sayın Valimize teşekkür ediyorum. 1500 metrekare alan bize tahsis edildi. Türk Kızılay şubesi ve kan Merkezimizi oraya taşıyacağız. Ankara’da 4 gündür selim Alan ile birlikte Kızılay kan merkezinde bu konuyla ilgili görüşmelerimiz oldu. 69 Ambarları mevkiine 500 metrekare olmak üzere toplam 4 katlı olarak toplamda 2 bin metrekare kullanım alanı olan bir hizmet binasını yaptıktan sora taşınacağız” dedi.

Türk Kızılayı Zonguldak Şubesi başkanı Nihat Aygün şunları kaydetti:

“Genel merkezimize giderek Dr. Selim Alan’da yanımızda olmak üzer Türk Kızılayımızla ilgili bazı projelerin ön bilgilerini Sayın Genel başkanımıza aktardık. Önce tabi Zonguldak valimize çok teşekkür ediyoruz. Bildiğiniz gibi 69 Ambarlarının olduğu yerde Sayın valimiz bize 1500 metrekarelik bir alan tahsis ettik. Tapusunu aldık. Ve o tapusunu aldığımız yede mevcut şu andaki kan merkezimizin elli yılık çok eski bir bina olduğu için, riskli bir bina olduğu için onunda önümüzdeki günlerde yıkımına başlıyoruz. Yeni yerimize geçici olarak iki yıllığına geçici bir yer tutuk. Mevcut kan merkezimizi şimdilik oraya taşıyacağız. Ama hemen akabinde beki önümüzdeki bir, iki üç aylık içerisinde yeni aldığımız yere 500 metrekare kullanılır alan, toplamda 2 bin metrekare ilk yeni kan merkezimizin inşaatı başlayacak. Tabi genel başkanımız, yönetim kurulu üyelerimizle bu meseleyi görüştük ve bu da maliyetli bir şey ve ama buna rağmen sayın Genel Bakanımız harekete geçti ve bize sözünü verdi. Bu binamızla ilgili ön çalışmalarımız başladı. İnşallah bu binayı harekete geçirerek bu yeni binamızı, bu modern Avrupa standartlarına uygun binamızı harekete geçirerek kan merkezimiz daha sağlıklı daha güzel bir yerde hizmetini devam ettirecek. Binanın en üst dördüncü katı da Zonguldak Kızılay şube başkanlığı, toplantı salonu ve diğer kütüphane gibi sevgi mağazası gibi hizmetlerde kullanacağız diyorum. Ve tekrar bunun öncülüğünü yapan Sayın Zonguldak valimize çok çok teşekkür ediyorum.”

(HABER-ERCAN DEMİR)

nihat aygün kızılay zonguldak haberleri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KELLER KÖYÜ MUHTARI
KELLER KÖYÜ MUHTARI
GÜNE BAŞLARKEN 21 KASIM
GÜNE BAŞLARKEN 21 KASIM