Hayırlı Olsun...

Hayırlı Olsun...
Bu içerik 1998 kez okundu.

KİLİMLİ İLÇE EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ HİZMET BİNASI’NIN TEMEL ATMA TÖRENİ YAPILDI
Zonguldak’ın Kilimli İlçe Emniyet Müdürlüğü Hizmet Binası’nın temel atma töreni gerçekleştirildi.
Törene Kilimli Kaymakamı Hakan Özarslan, İl Emniyet Müdür yardımcısı Hasan Avcı, AK Parti Kilimli İlçe Başkanı Mahmut Kanberoğlu, İlçe Emniyet Müdürü Serdar makineci, Kilimli Garnizon komutanı Mehmet Üstün, daire müdürleri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri ile davetliler katıldı.
HAKAN ÖZARSLAN: İLÇEMİZE HAYIRLI OLSUN
Kilimli Kaymakamı Hakan Özarslan, törende yaptığı konuşmada hizmet binasının 1 yıl içinde tamamlanarak hizmete gireceğini belirterek şunları söyledi:
“Bugün burada ilçemizin ilçe emniyet müdürlüğümüzün binasının temelini atma töreninde bir araya gedik. İnşallah en kısa zamanda binamızın açılışında hep beraber yapacağız. Ben yüklenici firmaya şimdiden başarılar ve kolaylıklar diliyorum. Rabbim kazasız belasız burayı tamamlamayı nasip etsin, İnşallah bizde en kısa zamanda ilce olarak hükümet konağımıza da başlayıp hükümet konağımızı da yapmayı en kısa zamanda yaparak bitirmeyi hedefliyoruz. Böylece kamu kurum ve kuruluşlarının hepsini tamamının bir arada hizmet vermesini sağlamak için elimizden geleni yapmaktayız. Ben tüm burada katılımcılara teşekkür ediyorum ve tekrar yüklenici firmaya başarılar diliyorum. Kazasız belasız bu ilçe emniyet müdürlüğü binasını tamamlamayı bekliyoruz” dedi.
KURBAN KESİLDİ
Konuşmanın ardından Kilimli İlçe Müftüsü nedim Özkal dua etti ve dualarla kurban kesimi gerçekleştirildi.
Ardından temele Kaymakam Hakan Özraslan ve davetliler tarafından butona basılarak ilk harç atıldı
HAKAN ÖZARSLAN: İLÇEDE KAMU KURUMLARI BİR ARADA OLACAK
Törenden sora gazetecilerin sorularını cevaplandıran Kaymakam Hakan Özarslan, kaymakamlık hükümet binasını da yapmayı planladıklarını belirterek şöyle devam etti:
“İlçemiz 2012 yılında kuruldu. Tabi kurulduktan sona kamu kurum ve kuruluşlarını bir an önce ilçede hizmet vermesi için kamu kurum ve kuruluşlarına fiziki olarak yeterli binalara ihtiyaç var. İşte bugünde ilçe emniyet müdürlüğümüzün hizmet vermesi için vatandaşlarımıza burada temel atma töreninde bir araya geldik. Ben bu imkanı sağlayan bize burada her türlü kolaylığı ve desteği sağlayan başka Sayın valimiz Ali Kaban olmak üzere tüm bürokrasiye teşekkür ediyorum. Burada bulunan yüklenici firmaya da 1 yılık süre içinde burayı inşallah tamamlayıp bize hizmet etmek üzere emniyetimizi teslim ederler. Ve kendilerine bu sürede kazasız belasız bu emniyet binamızı tamamlamayı kendilerine başarılar diliyorum. Bu 1 yıl sonra burada inşallah açılış töreninde yine hep beraber oluruz. Ben tüm katılımcılara katıldıkları için teşekkür ediyorum”
İnşaatı yapan yüklenici firmanın sahibi Ali Akbaş’ta gazetecilere bina hakkında bilgi vererek, “Kısa sürede inşallah bitiririz. Ödenekte tereddüt var. sözleşme gereği ama seneye inşallah kesinlikle bitireceğiz. Güzel ve özel bir proje. Her türlü konfora uygun bir binadır” diye konuştu.
MAHMUT KANBEROĞLU: KİLİMLİ’DE ÇİVİ ÇAKAN HİZMET GETİREN TEK ERK BİZİM HÜKÜMETİMİZDİR..
AK Parti Kilimli İlçe Başkanı Mahmut Kanberoğlu’da ödenek durumunu takip edeceklerini ve 1 yılda tamamlanarak hizmete açılacağını kaydetti ve şunları söyledi:
“Kilimli ilçe olduktan sonraki gelen, şu ana kadar gelen en büyük kamu yatırımı ilçe emniyet müdürlüğü binasıdır. Tip proje bu. 4 katlı bir bina olacak inşallah. Selçuklu mimarisini andıran bir proje. Ödenek durumunu takip ediyoruz. Ödenek durumunda eğer sıkıtı olmaz ise 1 yıl gibi kısa sürede bitecek bir proje. Bundan sonraki inşallah hedefimiz Kilimli İlçe kaymakamlığının yerini tespit ederek bir an önce başlamasını sağlamak. İnşallah daha güzel olacak, kilimli ilçe olduğunu daha güzel hissedecek. Zaten şu zamana kadar Kilimli’de çivi çakan hizmet getiren tek erk bizim hükümetimiz. Görüyorsunuz ki bundan sonra da böyle olacak. Kaymakamlık binasının yer bulmasında biraz sıkıntı oldu ama burası Zonguldak. Bir de Kaymakamlık binası bir ilçenin tek binası ve en güzel yerde olması ve insanların en kolay ulaşabileceği yerde olmasını istiyoruz. Daha önce baktığımız ve tespit ettiğimiz yerler var alan olarak oma yer olarak uygun olmadığı için birazcık gecikti. Takip ediyoruz ve hazine tarafından takas olacak bir arsa var ve o arsa takası gerçekleştirildikten sora inşallah Kaymakam beyimiz ve vali beyimiz karar kılmı4ş durumlalar o yerde. İnşallah o yere çiviyi çakacağız”
(HABER-ERCAN DEMİR)

zonguldak haberleri haber son dakika kilimli inşaat
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
GÜNE BAŞLARKEN 24 EKİM 2017
GÜNE BAŞLARKEN 24 EKİM 2017
90 DAKİKA 23 EKİM 2017
90 DAKİKA 23 EKİM 2017