“AB’ye ihtiyacımız yok”

“AB’ye ihtiyacımız yok”
Bu içerik 1472 kez okundu.

Diriliş Başkanlarından, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sözlerine destek
“ AB’ye ihtiyacımız yok”

Diriliş Başkanları Zonguldak İl Başkanı Sinan Toprak Ayrıca Avrupa Birliği’nin dağılmak ve bitmek üzere olan bir örgüt olduğunu belirterek Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “AB’den çıkabiliriz” sözlerini desteklediklerini söyledi.

Diriliş Başkanları Zonguldak İl Başkanı Sinan Toprak, “Bizim Avrupa Birliği’ne ihtiyacımız yok. Avrupa’nın bize ihtiyacı var” dedi.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Avrupa Birliği’nden çıkmak için gerekirse referandum yaparız, halka sorarız şeklindeki açıklaması sonrası kamuoyunda destek çığ gibi artıyor
Tüm Türkiye çapında ve yurt dışında da 20 ülkede örgütlü olan Diriliş Başkanları Derneği’nin Zonguldak İl Başkanı Sinan Toprak, Avrupa Birliği’ne girmenin gereksiz olduğunu, Avrupa Birliği’nin artık dağılmak üzere olduğunu ve belirterek Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı desteklediklerini kaydetti. Toprak yaptığı açıklamada şöyle dedi:
“Şimdi bizim zaten Avrupa Birliği'ne kabul edilmeyişimiz ve giremeyişimizin temel nedeni ülkemizin üçüncü dünya ülkesinin kategorisine sokulması bahane edilerek, aslında Avrupa Birliği'nin temel kuruluş felsefesi olan hristiyan kulübü gerçeğini saklamakta. Senelerdir ülkemin yöneticileri bu temel gerçeği bildikleri halde, Türkiye'nin jeopolitik, jeo ekonomik ve jeo sosyal konumundaki zorluklardan dolayı Avrupa Birliği'ne hazırlanmayı ülkemin yükselmesi ve refaha ermesi için teme siyaset olarak belirlemişlerdir. Şu anda ülkemizi yöneten iktidarın uygulamış olduğu başarılı sosyal ve ekonomik politikalar sayesinde ülkemiz zaten bu seviyeye hızla gelmiştir. Artık millet olarak bizim için araç olan Avrupa Birliği'ne giriş eski önemini kaybetmiştir. Buna paralel olarak, dünyada değişen yeni dengeler ve stratejilere göre Türkiye'nin Avrupa Birliği'ne girmesini gerektiren bir durum yoktur. Bunun yanı sıra Türkiye'nin hızla yetişen, kendini geliştiren ve çağı yakalayan dinamik bir genç nüfus sahibi olması, bundan sonra Türkiye'nin Avrupa Birliği'ne değil, gün geçtikçe yozlaşan ihtiyarlayan ve çürüyen Avrupa Birliği'nin Türkiye'ye ihtiyacı vardır. Dünyada Avrupa Birliği'ne üye olmadan süper güç olan Japonya, Çin, Rusya ve hatta ve hatta Hindistan örneği çok açık olarak ortadadır. Kendi gelenek, görenek ve kültürüne ve de bilgi birikimine sahip çıkarak ülkemiz çok büyük bir mesafe almıştır. Bu yükseliş trendi bölücü örgüt ve bunların destekçileri olan ülkeler tarafından çok iyi tespit edilmiş ve bu yükseliş trendinin her türlü illegal yapı ve organizasyonla kesilmesi için ellerinden geleni yapmaktadırlar. Bu gerçek bile Türkiye'nin bu istikrar ve çalışmayla çok yakın gelecekte dünyanın sayılı ülkeleri arasına gireceğinin ispatıdır. Şu değerlendirmeyi bile çok kısa tuttuğumuz halde ortaya çıkan temel verimin artık Avrupa Birliği'nin biz çok büyük bir payda getirmeyeceğinin bu saatten sonra fosillerinin kalacağını çok net olarak ortaya koymaktadır. Tüm bu değerlendirmeyi alt alta koyduğumuz zaman Avrupa Birliği'nden çıkmamızın veya üye olmamızın bize sağlayacağı bir avantaj bulunmamaktadır. Türkiye süratle yeni denizlere yelken açmalı ve ufku geniş politikalar üretmeye devam etmelidir”
TBMM’YE İDAM YASASINI GETİRİN ÇAĞRISINDA BULUNUYORUZ
Diriliş Başkanları Zonguldak İl Başkanı Sinan toprak ayrıca, idam cezasının bir an önce çıkartılmasını istediklerini belirterek TBMM’ye idam yasasının bir an önce getirilmesi çağrısında bulunduklarını söylmedi
(HABER-ERCAN DEMİR)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ANA HABER 19 KASIM 2017
ANA HABER 19 KASIM 2017
HAYATA DAİR 17 KASIM
HAYATA DAİR 17 KASIM