MHP Genel Başkan Yardımıcısı Zonguldak’a Geliyor

MHP Genel Başkan Yardımıcısı Zonguldak’a Geliyor
Bu içerik 1014 kez okundu.

 

Milliyetçi Hareket Partisi Zonguldak İl Başkan Hamdi Ayan, MHP Genel Başkan Yardımcısısın Zonguldak’ı ziyaret edeceğini söyledi.

 

Hamdi Ayan ile Avrupa Birliği, idam cezası, yeni anayasa ve konuları üzerine değerlendirmelerde bulundu.

Hamdi Ayan ayrıca Genel başkan Devlet Bahçeli ile genel başkan yardımcılarının Zonguldak’ın sorunlarını en az Zonguldaklılar kadar iyi bildiklerini söyledi.

MHP’nin 15 Temmuz sürecinden sonra terörle mücadele konusunda devletin yanında olduğunu belirten Hamdi Ayan ayrıca AK Parti İl Başkanı Zeki Tosun’un kedisini arayarak neden çevre ve şehircilik bakanı ziyaretinde kendisini ziyaret edilmediğini anlattığını belirterek teşekkür etti.

Hamdi Ayan ayrıca 19 Kasım’da Bilim Bakanı Faruk Özlü’nün Zonguldak’a müjdelerle geliyor, açıklamasına da temkinli yaklaştıklarını belirtti. Ayan şöyle açıklamalarda bulundu:

AVRUPA BİRLİĞİ’NİN SAMİMİYETSİZLİĞİNİ 40 YILDIR GÖRÜYORUZ ZATEN. İDAM YASASINI MHP OLARAK MECLİS’TE DESTEKLEYECEĞİZ

Türkiye ciddi manada özellikle bu son dönemlerde yeniden bir şekil alma durumuna geldi. Bizim sloganımızdır yani Türk’ün Türk’ten başta dostu yoktur diye biz bunu parti politikalarımızın içerisine zaten koşmuştuk. Şimdi biliyorsunuz Avrupa Birliği’ne girme serüveni yaklaşık 40 yıl gibi bir zaman aldı. Fakat bununla ilgi Avrupa Birliği’ni samimiyetsizliği her zaman ortaya çıktı yani. İncik boncuk meseleleri dahi büyüterek işte Türkiye’nin Avrupa Birliği’ne girmesi engellendi. Tabi ki Türkiye Avrupa Birliği girseydi Avrupa Birliği güçlenir miydi, çok güçlenirdi ama dediğim gibi bir samimiyetsizlik var. Türkiye’ni başında olan terör belası, gerek sınırlarımız içerisinde gerek sınırlarımızın dışında Türkiye 30 yıldır terörle mücadele ediyor. Terörle Türkiye’ni ayakları prangayla balanmış durumdaydı. İşte bunlara baktığımız zaman terör örgütlerine desteği de yine Avrupa Birliği ülkelerinde aldığını da görüyoruz. Biz işte bunlardı yakından takip etiğimizden dolayı Türk’ün Türk’ten başka dostu yoktur diye bunu partimizin sloganı haline getirmiştik. Ve bu 15 Temmuz darbe gecesinde dikkat ederseniz Türkiye bir kırılma noktası yaşadı. İşte burada bunların (Avrupa Birliği) samimiyetsizlikleri Türkiye bir kez daha gördü. Hükümette bunları gördü. Ve Avrupa Birliği’ne girmesi için Türkiye’de ciddi manada yasal değişiklikler oldu. Son zamanlarda işte Sayın Cumhurbaşkanının ‘Önüme geldiği zaman onaylarım’ demiş olduğu idam yasası bile biliyorsunuz 2004 yılında Türkiye’de tamamen kaldırılmış durumda. Bunun sebebi de Avrupa Birliği uyum yasalarına atfen yapılmış bir düzenlemeydi. Fakat gelinen noktada Avrupa Birliği ülkelerini samimiyetsizliği ortaya çıktı ve o 15 Temmuz darbe girişiminden sora ne hükümet ne Başbakan aranarak ir geçmiş olsun bile denilmemiştir. Bu bakımdan Türk Milleti olarak tekrar bu bir istek haline geldi, idamın tekrar gündeme gelmesi söz konusu oldu. Burada Milliyetçi Hareket Partisi’nin biliyorsunuz tavrı nettir ve 57. hükümet döneminde idamın kalkması yönünde 408 evet oyu kullanılırken bizim o dönem 127 milletvekillimiz vardı ve 127 milletvekili ile birlikte idam kalkmasın kalsın yönünde oy kullanmıştık. Milliyetçi Hareket Partisi’ni ta ezelden ve bugüne kadar gelen politikalarında her hangi bir değişiklik yoktur. Eğer AKP hükümete bununla ilgili bir düzenleme yapıp meclise getirirse Milliyetçi Hareket Partisi Genel başkanımızın da ifadesiyle buna olumlu bakacaktır. Ama bunu yani Türk halkı üzerinde bir beklenti durumuna gelmiş olduğunu görüyoruz ve bir an önce yeni anayasa çalışmaları, anayasa düzenlemeleri içerirse konur konması mı buda tamamiyle hükümetin enlide olan bir şeydir. İşte burada gerçekten istenip istenmediği bu hazırlanan anayasa metninin içerir ortaya çıkacaktır.

TERÖRLE MÜCADELE KONUSUNDA DEVLETİMİZİN YANINDAYIZ

Terörle mücadele konusunda devletin ve hükümetin yanında olduklarını belirten Hamdi Ayan şöyle dedi:

“Bununla birlikte evet Milliyetçi Hareket Partisi’nin 15 Temmuz gecesinden sonra devletin arkasında olduğunu, hükümete terör konusunda destek olacağını beyin etmiştir ve bu yönde e ilerlemektedir. Şimdi bakın Türkiye’de siyasete bir değişiklik söz konusu oldu. Burada halk darbeyi engellerken şu mesajında verdi siyasetçiler. Biz buradayız. Sizde bizim istikametinde şekil alın diye bir mesaj vermiştir. Ve bu Yenikapı ruhuyla birlikte tam anlamıyla pekişmiş durumda. Şimdi şöyle bir şey düşünün. Seçilmiş bir meclis var önümüzde ve haliyle yürütme de meclisin elinde, Türkiye’yi yönetiyor. Şimdi halktan destek alarak bugüne gelmiş bir hükümeti Türkiye’nin böyle bir kırılma sürecinde sadece muhalefet olsun diye ayağına bir çelme atmaya gerek yok. Çünkü bizim gidecek başka bir ülkemiz, başka bir vatanımız yok. Bu manada burada bir destek söz konusudur. Şimdi biliyorsunuz genel başkanımızın fiili bir durum var bunu hukuki duruma çevrilmesi lazım demesinin arkasındanda oluşan bir anayasa metni söz konusu oldu. Sayın Genel başkanımız il başkanları toplantısında da bunları bize anlatı. Önümüze gelmiş net bir metin yok. Milliyetçi Hareket Partisi’ni hassasiyetleri bellidir. Milliyetçi Hareket Partisi’nin hassasiyetleri doğrultusunda gelecek olan bir metni destekleneceği ve artık darbe anayasası değil yeni bir sivil anayasanın yapılması yönünde Milliyetçi Hareket Partisi tavrını koymuştur.Bugün bunlar anlaşılmazsa bile Milliyetçi Hareket Partisi’nin Türkiye’ye bu yön veren politikaların zaman içerisinde ve önümüzdeki yılarda özellikle Milliyetçi ve ülkücü hükümetin daha iyi anlaşılacağını net olarak görebiliyoruz. Çünkü bizim parti felsefemiz ‘Önce ülkem ve milletim sonra partim ve ben’. Yani kendimizi sona koymuşuz. İşte bu aşamada Milliyetçi Hareket Partisi Sayın Genel Başkanımız 47 yıldır bu davanın içerisinde her kademesinde yer alarak gelmiş ve refleksleri artık bir Türk milletinin anlayabileceği bir refleksi oluşmuş genel başkanımızın. Bu maada her hangi biri politika yapmasına gerek yok. Genel başkanımızın söyledikleri zaten milletimizin istekleri haline gelmiş bir refleks olmuş durumda.

GENEL BAŞKAN YARDIMCIMIZ ZONGULDAK’A GELECEK..

MHP Genel Başkan yardımcılarından birini Zonguldak’ı ziyaret edeceğini kaydeden Hamdi Ayan şöyle devam etti:

Dediğim gibi bu önümüzdeki ay içerisinde hızlanacağını görüyoruz ve dün itibariyle genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli başkanlık divanımızdan bir Genel Başkan Yardımcısının Zonguldak’a gelerek 7 Temmuz, 7 Haziran, 1 Kasım, 15 Temmuz süreci ve sonrasında Milliyetçi Hareket Partisi’nin yol haritasını politikalarını ne olduğunu anlatacak bir genel başkan yardımcısı Zonguldak’a gelecek. Bu Türkiye’nin tüm ileride dağılacak başkanlık divanımız. Bir genel başkan yardımcımızda Zonguldak’ta bu meseleleri anlatacaklar.

Bunu bizler konferans şeklinde yapıp Zonguldak kamuoyuna duyurmayı düşünüyoruz. Olmazsa bir istişare şeklinde yine Zonguldak’ın Milliyetçi Hareket Partisi neyi düşünüyor, Milliyetçi Hareket Partisi önümüzdeki aylar içerisin de neyi öngörüyor bunlar en yetkili ağız olarak başkanlık divanımızca illerde anlatılacak ve bunlardan biri de tabiî ki Zonguldak olacak. Bu süreci beklemek lazım. Dediğim gibi genel başkanımız il başkanlarına talimatlarını vermiştir kongre süreciyle ilgili. Kendi düşüncelerini genel başkanımızın biliyoruz ve genel başkanımızın Cenabı Allah kendisine uzun ömürler vesin bir Türkiye sevdası zaten içine yerleşmiş o durumda. Anlattıkların dinlediğimiz zaman genel başkanızın ne kadar doğru kara verdiğini, olayı bir siyasi olara değil, Türkiye’nin geleceği ve bekası olarak düşündüğünü net olarak ta ortaya koymuştur. Bundan dolayı da içimiz rahat ve biz kendi ile övünüyoruz, gurur duyuyoruz Sayın Genel başkanımızla. O var olduğu sürece Milliyetçi Hareket Partisi her hangi bir sıkıntı içerisine düşmez. O var olduğu sürece, yaşadığı sürece Türk milleti her hangi bir sıkıntı yaşamayacaktır diye düşünüyoruz. Bununla ilgili görüşmeler ve konuşmalar oldu”

GENEL BAŞKANIMIZ VE GENEL BAŞKAN YARDIMCILARIMIZ ZONGULDAK’IN SORUNLARIN ÇOK İYİ BİLİYORLAR

Genel başkan Bahçeli ve genel başkan yardımcılarını Zonguldak sorunlarını en za Zonguldaklılar kadar iyi bildiklerini belirten Hamdi Ayan şunları kaydetti:

Tabi ki Zonguldak politikalarını Sayın Genel başkanımıza anlatıyoruz. Şundan da rahatlıkla söyleyebilirim ki Genel başkanımız ev Genel başkan Yardımcılarımız artık Zonguldak meselelerin yapılmayan yolarından tutun, göç sorunundan, istihdam olanaklarının azlığından hepsinden bir Zonguldak’ta yaşayan insan kadar bilg.er var. İşte bu önümüzde ki yaşanacak olan 2017 yılı gerçekten Türkiye içinde siyasette normalleşme diyebileceğimiz bir sürece girecek. Eğer Türk Milleti bize o teveccühü gösterirse başta Zonguldak olmak üter Türkiye’de yepyeni bir ufkun açılacağın görebiliyoruz. Yani biz bunları dünkü toplantımızda almış durumdayız. İnşallah hayırlısı olacaktır diye düşünüyoruz

ZEKİ TOSUN BAŞKAN BİZİ ARAYARAK DURUMU İZAH ETTİ VE AYDINLATTI

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki’nin Zonguldak ziyareti sonrasında siz “beni davet etmediler, çağırsalar da bir daha gitmem demiştiniz ve o sözünün üzerine AK Parti İl Başkanı Zeki Tosun’da parti içi danışma kurulu toplantısı olması nedeniyle çağırmadıklarını belirten bir açıklama yapmıştı, şeklindeki soru üzerine, Zeki Tosun’un bu açıklamasını değerlendiren Hamdi Ayan şunları söyledi:

“Şimdi bakın sonuçta mevcut olan hükümet tabiî ki AKP’in hükümetidir. Biz buna bir şey demiyoruz ama Zonguldak’ta sıkıntıların artık çözülemez duruma geldiğini ve Zonguldak politikalarının da sürdürülemez politikalar olduğunu bildiğimizden dolayı buraya gelecek bakanlar olsun, üst düzey bürokratlara bizlerinde söyleyebileceği bir cümleler olacağın düşündüğümüzden dolayı biz bunları istedik. Siyaset şöyledir. Yani mevcut bir il başkanı ve yönetim milletvekillerinin bakana veya başbakana çok bir şey söyleyemeyeceğini tahmin ediyoruz biz. Ama biz tabiî ki yapıcı üslubumuzu bozmadan da saygı ve sevgi çerçevesinde bu arkadaşlarımızın kendi bakanlarına iletemeyeceği meseleleri bizim ileterek onların da önünü açabileceğimiz düşündüğümüzden dolayı bunu istiyoruz. Yoksa öyle içimizde olan bir bakanla görüşme sevdasından dolayı değildir bunlar. Bunun bilinmesi lazım. İşte bu noktada biz yine çağrılmadık diye bir sitemimiz oldu ve bunun arkasındanda AKP il Başkanı sağ olsun bizi aradı. Bizde kendisine teşekkür ediyorum. Aynı sizin sorduğunuz soru çerçevesinde murada bir parti içi bir il danışma toplantısı yapacağımızdan dolayı programı bu yönde yaptık. Bunun içinde haber vermedik ve haber verme gereği duymadık diye aramıştır, nezaket göstermiştir. Tabiî ki iş bu parti organizasyonu içerisinde olduğu zaman kedi iç bünyelerinde meseleleri konuşmak içimde normaldir. Bu geride kalmıştır ama bundan sonraki süreç içerisinde bizim kendilerine katkımız olur, bunu böyle bilmeleri lazım. Biliyorsunuz 15 Temmuz sürecinden sonra Milliyetçi Hareket Partisi hükümetin aksamaması ve Türkiye’nin aksamaması için hükümete destek vermekte. İşte bunları Ankara böyle yapılırken Zonguldak’ta da böyle devam etmesini arzuladığımızdan dolayı bunları böyle söyledik. Yoksa dediğimiz gibi kimsenin iç işlerine karışacak halimiz yok. Kimsenin arasına girecek diye bir durumumuz yok. Arkadaşımız bizi aramıştır ve nezaket göstermiştir, durumu anlatmıştır ve bizde bundan sonra aydınlanmışızdır”19 Kasım’da Bilim sanayi ve Teknoloji Bakanı ziyaretinde o gün geldiğinde ararlar mı arkadaşlarımız davet ederler mi,  uygun görürle mi o gün davetin durumuna göre

19 KASIM’DA BAKAN MÜJDE VERECEK SÖYLEMLERİNE KARŞI TEMKİNLİYİZ VE BEKLEYİP GÖRECEĞİZ..

“AK Parti Milletvekili Hüseyin Özbakır Bakan ziyaretinde çok büyük sürprizler verilecek demişti. Ne gibi sürprizler olabilir ve sizin beklentiniz ne yönde?” sorusunu ise şu şekilde yanıtladı:

“Bakın öngörü haline geldi bizde bu. Yani ne zaman AKP Hükümeti tarafından bir müjde verileceğini duysak Zonguldak’ta bir olumsuzlukla karşı karşıyla geliyoruz. Bu böyle olmuştur yani. Hatırlayın Kömüre teşvik noktasında davullar zurnalar çalındı sonuç a rödevanslı sahalar kapanma aşamasına geldi Farklı yönlerde işte Zonguldak’a bir takım projelerle ilgili müjdeler verileceği söylendi ama sonu hüsran oldu. Şimdi Sayın milletvekilinin böyle açıklaması tabi ki bizleri umutlandırmıştır ama inşallah bu verilecek müjdenin yine Zonguldak Zararlı çıkmaz diye düşünüyoruz. Yani yaşadığımız süreç bizleri artık böyle karamsal bir noktaya getirdi. Ama şuna da dikkat etmek lazım ki Sayın Özcan Ulupınar’ın bildiğim kadarıyla 7 Aralık’ta Sayın Başbakanın Zonguldak’a geleceğini ilan etmişti. Burada siyasi bir mesaj vardır aslında. Zonguldak’ın bunu iyi okuması lazım. Yani bir Başbakanın Zonguldak’a gelişini duyuran merciinin duyurma yetkisinin kimde olduğuna, ona bir bakmak lazım. Burada belli oluyor ki Sayın Özcan Ulupınar artık bu saatten sonra Zonguldak politikalarını yürütecek manasına geldi benim açımdan. Dolayısıyla Özcan Beyin ne söyleyeceğine de bakmak lazım, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanının vereceği müjdenin ne olacağı bakımından Özcan Beyin söyleyecekleri de bana göre önemli. Çünkü mevcut üç milletvekili içerisinden Sayın Başbakanın Zonguldak’a geleceğini Özcan beyin söylemesi akp teşkilatları içerisinde yani bir misyonun Özcan beyin yüklendiği ortaya çıkmıştır. Eğer Özcan Beyde Bilim ve Sanayi Bakanı bir müjde verecek diyorsa olabilir diye düşünüyoruz ama bunun haricinde gelsin, görelim, açıklamaları yasınlar, ne düşünüyorlar Olumlu bir şey söylerlerse kendilerini tebrik ederiz, alkışlarız, teşekkür ederiz, desteklerimiz had safhada olur. Ama sadece bur söylentiden ibaretse  Milliyetçi Hareket Partisi olarak yine demokratik zemin içerisinde hukuğun dışına çıkmadan muhalefet anlayışımızı da sürdürürüz”

(HABER/ERCAN DEMİR)

mhp hamdi ayan zonguldak haberleri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ANA HABER 20 EKİM 2017
ANA HABER 20 EKİM 2017
GÜNE BAŞLARKEN 20 EKİM 2017
GÜNE BAŞLARKEN 20 EKİM 2017