Advert

Vatandaş sevinçle karşıladı

Vatandaş sevinçle karşıladı
Bu içerik 976 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Kömürde ithal yok, kendi rezervimizi eritmek durumundayız” sözleri madenin başkenti Zonguldak’ı umutlandırdı. 1 milyar tonun üzerinde taş kömürü rezervi olduğu tahmin edilen Zonguldak’ın yeniden enerjide lokomotif olması bekleniyor” şeklinde açıklama yapmıştı.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak’ta TTK için yapmış olduğu açıklamada Zonguldak, Türkiye’de çok önemli bir yer. Ciddi bir kömür rezervimiz var orada. Zonguldak’taki üretimin artması lazım. Çalışan işçi sayısının daha da artması lazım. Yatırımın fizibil olması lazım. Herkesin mutlu olması lazım. Bütün paydaşların fikirlerini son kertede dinledikten sonra bu çerçeveye uyan ortamda buluşup yeni bir model oluşturmamız lazım. Bugünkü model iyi devam etsin diyenler var. Zararı artırmak konusu hem çalışana hem sisteme hem şehre zulüm. Her paydaşın mutlu olduğu bir model oluşturacağız” demişti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Kömürde ithal yok, kendi rezervimizi eritmek durumundayız” sözleri madenin başkenti Zonguldak’ı umutlandırdı. 1 milyar tonun üzerinde taş kömürü rezervi olduğu tahmin edilen Zonguldak’ın yeniden enerjide lokomotif olması beklenirken, Zonguldaklı vatandaşlar da TTK için yapılan bu açıklamaları memnuniyetle karşıladıklarını ve TTK ya işçi alımından umutlu olduklarını dile getirdiler.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 'ın ve Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak 'ın TTK ve Zonguldak Kömürü ile ilgili yapmış olduğu olumlu açıklamadan duymuş oldukları memnuniyetleri dile getirdiler

Zonguldaklı Vatandaşlarda TTK için yapılan bu açıklamaları memnuniyetle karşıladıklarını ve TTK ya işçi alımından umutlu olduklarını dile getirdiler.

(HABER-ERCAN DEMİR)

Recep Tayyip Erdoğan zonguldak haberleri haber son dakika
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
GÜNE BAŞLARKEN 6 ARALIK 2016
GÜNE BAŞLARKEN 6 ARALIK 2016
90 DAKİKA SÜLEYMAN CANERİ AĞIRLADI
90 DAKİKA SÜLEYMAN CANERİ AĞIRLADI