Zonguldak'ta alternatif Çelenk koyma töreni

Zonguldak'ta alternatif Çelenk koyma töreni
Bu içerik 1179 kez okundu.

Zonguldak’ta alternatif tören

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 78. yılında tüm yurt genelinde ve Zonguldak’ta da  anma törenleri düzenlendi.

Zonguldak’ta Valilik tarafından yapılan resmi anma töreni ardından ise Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), Atatütürk’çü Düşünce derneği (ADD) ve Vatan partisi tarafından birlikte alternatif anma töreni düzenlendi.

Alternatif törene Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir, CHP İl başkanı Ahmet Altun, Vatan Partisi İl Başkanı Ali Seydi Tatar, CHP merkez ilçe başkanı Ebru Uzun, CHP’nin il genel meclisi üyeleri, belediye meclis üyeleri, ADD Zonguldak Şubesi Başkanı başkan ve yöneticileri ile çeşitli sivil toplum kuruluşları temsilcileri katıldı

Sırasıyla CHP İl Başkanı Ahmet Altun, Vatan Partisi İl Başkanı Ali Seydi Tatar ile ADD şube başkanı Kemal Yurtbay Atatürk Anıtına çelenkleri koyduktan sonra 1 dakikalık saygı duruşunda bulunuldu ev akabinde istiklal marşı söylendi.

CHP İl Başkanı Ahmet Altun yaptığı konuşmada Atatürk’ü özlemle andıklarını kaydetti: “Ulusal Savaşımızın Başkomutanı, Türkiye Büyük Millet Meclisi ve Cumhuriyetimizin Kurucusu; devrimlerin öncüsü ve yaratıcısı, bağımsızlık mücadelesinde milli birlik ve beraberliği tesis ederek cephede kahramanca mücadele eden Mustafa Kemal Atatürk’ü ölümünün 78.yıl dönümünde saygıyla anıyoruz. 10 Kasım Türk milleti için Atatürk’ü anma günü olduğu kadar, aynı zamanda O’nun ideallerini gerçekleştirme konusundaki kararlılığı gösterme günüdür. Milletimizi yok etmeye çalışan düşmana karşı Büyük Önderimizin başlattığı, milli mücadele, kazanılan zaferler, çağdaş Türkiye Cumhuriyeti onurlu birer yurttaş olarak yaşamamız için bizlere bırakılan en büyük mirastır. Atatürk’ü anarken onun ilkelerini bir kez daha anımsamamız gerekmektedir. Cumhuriyetçilik, Milliyetçilik, Halkçılık, Devletçilik, Laiklik, Devrimcilik aynı zamanda Cumhuriyet Halk Partisinin de yürekten bağlı olduğu ilkelerdir. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü andığımız bu gün ülkemizi siyasi ekonomik, sosyal ve toplumsal krizlere açık hale getiren ulusal değerlerimizi yozlaştıran, ülkenin geleceğini karartmak isteyenler hala vardır. Bu aşamada ülkesini seven herkesin bilmesi gerekir ki, Atatürk İlke ve Devrimleri Türkiye’nin aydınlığa ve Muasır medeniyetler seviyesine çıkışının temelidir. Bir kez daha O’nun büyük eseri, demokratik, laik ve sosyal ve hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyetinin sonsuza kadar bağımsız ve özgür yaşayacağı, Cumhuriyetimizin hiçbir zaman sahipsiz kalmayacağının herkesin bilmesini istiyoruz. Bu duygu ve düşüncelerimle, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, vatanın bölünmezliği için bu uğurda canlarını feda etmiş tüm şehit ve gazilerimizi minnet ve rahmetle yad ediyorum” dedi.

(HABER-ERCAN DEMİR)

10 KASIM zonguldak haberleri anma haber son dakika haberi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ANA HABER 19 KASIM 2017
ANA HABER 19 KASIM 2017
HAYATA DAİR 17 KASIM
HAYATA DAİR 17 KASIM