Saat 09.05'te yurtta hayat durdu (TIKLA İZLE)

Saat 09.05'te yurtta hayat durdu (TIKLA İZLE)
Bu içerik 1650 kez okundu.

Ulu Önder Atatürk 78.yıl dönümünde anıldı

Saat 09.05'te yurtta hayat durdu

 

Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete intikal edişinin 78. yıldönümünde Zonguldak’ta düzenlenen törenle anıldı.

Saat 09.05'te hayat durdu. Atatürk anıtına çelenler sunuldu, sirenler eşliğinde 2 dakikalık saygı duruşunda bulunuldu. Çevredeki vatandaşlarda işlerini bırakarak Ata'ya saygılarını gösterdiler. Vali Ali Kaban ve Zonguldak protokolü de Büyük Önder Atatürk'ü saygı, özlem ve rahmetle andı.

Vali Ali Kaban: “Devletimiz, milletimiz hakikaten çok büyük liderler gördü. En son bütün sistemin dışına çıkarılmak istendiğimiz dönemde Mustafa Kemal müthiş gayreti, öncülüğü ile Anadolu toprağına tutunma hususunda büyük hizmetleri oldu. Atatürk'ü ve silah arkadaşlarını rahmetle anıyoruz" dedi.

 

Türkiye Cumhuriyetin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk,  vefatının 78. yıldönümünde Valilik önünde düzenlenen törenle anıldı.

Törene Zonguldak Valisi Ali Kaban, İl Emniyet Müdürü Metin Turanlı, İl Jandarma Komutanı Haluk Selvi, Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir, B.E.Ü. Rektörü Prof.Dr.Mahmut Özer, AK Parti İl Başkanı Zeki Tosun, CHP İl başkanı Ahmet Altun, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Tören, Zonguldak Valiliğinin ve Zonguldak Belediye Başkanlığının Atatürk anıtına Çelenk sunumuyla Başladı

Saatler 09.05 î gösterildiğinde, Bayraklar yarıya indi, Başta Gazi Mustafa Kemel Atatürk olmak üzere tüm şehitlerimiz için siren sesleri ile birlikte saygı duruşunda bulunuldu, istiklal marşımız okundu.

VALİ KABAN: ATATÜRK’Ü ÖZLEMLE ANIYORUZ

Zonguldak Valisi Ali Kaban Yapmış olduğu konuşmada, Mustafa Kemal Atatürk’ün dünya için önemine değindi, Atatürk 'ün 78.Yıl Dönümünü üzüntüyle yad ettiklerini söyledi.

Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir’de, Mustafa Kemal Atatürk’ten konuşurken duygusal anlar yaşadı. Akdemir,  “Mustafa Kemal Atatürk’ü millet olarak özlüyoruz ve minnetle anıyoruz” dedi.

İl Genel Meclisi Başkanı Nejdet Karaveli de “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü minnet ve şükran la anıyoruz” dedi.

ATATÜRK SERGİSİ GEZİLDİ

Ardından Vali Yardımcısı Hüseyin Ergi ile birlikte Güzel sanatlar Galerisinde Mustafa Kemal Atatürk'ün Fotoğraflarının bulunduğu sergi gezildi.

(HABER-ERCAN DEMİR)

zonguldak haberleri haber son dakika atatürk ali kaban 10 kasım
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
90 DAKİKA 20 KASIM
90 DAKİKA 20 KASIM
ANA HABER 20 KASIM 2017
ANA HABER 20 KASIM 2017