İsteğe göre program yapamayız

​Futbol İl Temsilcisi Metin Malkoç, yaptığı basın toplantısında önemli açıklamalarda bulundu.

İsteğe göre program  yapamayız
Bu içerik 549 kez okundu.

Futbol İl Temsilcisi Metin Malkoç, yaptığı basın toplantısında önemli açıklamalarda  bulundu.

Takımların maç saat ve günlerinde   değişiklik yapılması konusunda isteklerle karşılaştıklarını  belirten Malkoç, maç programlarını  sahaların yoğunluğu ve durumuna göre ayarladıklarını, kulüplerin isteklerine  doğrultusunda maç program yapmalarının olanaksız olduğunu söyledi. Son haftalarda  sahalarda kart gören futbolcu sayısında artış olduğunu ifaden Malkoç, yaptığı açıklamada şunları söyledi:

” Son zamanlarda kulüplerimizden müsabaka günleri ve saatleri değiştirilmesi konusunda  talepler geliyor. Bu durum tüm müsabaka programımızı etkiliyor. Bundan sonra çok önemli bir durum olmadığı sürece maç günü ve saatleri değiştirilmeyecek. Kulüplerimiz bize bu istekle gelmesinler. İlimizde tesis sıkıntısı çektiğimiz aşikardır. Merkezde 1, ilçe ve beldelerde de birer saha bulunmaktadır. Bizler Tertip Komitesi olarak ortalama 30-40 müsabakayı kulüpleri fazla sıkıntıya sokmayacak şekilde, elimizdeki imkanlar ölçüsünde ayarlamaktayız. Maalesef kulüplerimizin bir bölümü maçlarını hep pazar günü oynamak istiyor. Bu da hem bizim açımızdan hem de hakemler açısından sıkıntı yaratmaktadır. Ereğli,Fener  ve Çaycuma sahalarında bu konuda sıkıntı yaşamaktayız. 40 maçı pazar gününe koyma şansımız yok. Hakemlerimizin bir bölümü klasman maçlarına gittiği için, maçlarda elimizdeki il hakemlerini görevlendiriliyoruz. Biz program yaparken  hiçbir kulübümüzü mağdur etmeyecek şekilde ayarlamaya çalışıyoruz. Onun için kulüplerimiz bize maç  değişikliği ile ilgili istekte bulunmasınlar.”

OLAYLAR ARTIYOR

Son haftalarda  sahalarda sıkıntı yaşandığını ve kart gören oyuncu sayısında artış olduğunu anlatan Malkoç, sözlerine şöyle devam etti:”  Son haftalarda  ne acıdır ki hiçbir kulübümüz hakemlerin yönetiminden memnun değil. Ben bugüne kadar hiçbir kulübümüzün bir müsabaka sonunda, ‘Bu hafta hakem arkadaşlar çok iyi’ dediğini duymadım. Olduğunu da bilmiyorum zaten.

Sayın kulüp yöneticileri , antrenör arkadaşlar,taban birliklerinin değerli yöneticileri, önce kendimize bir bakalım. Kulübedeki arkadaşların, teknik direktörlerin agresifliği, maalesef sahadaki oyunculara  yansıyor. Onlar da hakem arkadaşların, hatalı veya hatasız çalmış olduğu her düdüğe tepki gösteriyorlar. Sizler sahada hakemlere yardımcı olacak kişilersiniz. Sizin gösterdiğiniz tepki sahaya yansıyor. Bizler taban birlikleri ve kulüpleri olarak bir aileyiz. Burada herkes birbirine sahip çıkmalı, destek ve yardımcı olmalı.

Hiçbir hakemimiz sahaya kasıtlı çıkamaz. Hatalı olabilir. Sonuçta hepimiz insanız.  Ama her faturayı da hakemlere kesmeyelim. Sonuçta bu ligi bu arkadaşlar yönetecek.

Alt yapı kategorilerinde bile yapmış olduğum gözlemlerde maalesef kulübedeki arkadaşlarım reaksiyon gösteriyorlar.  U 13- U14 yaş kategorilerinde bir oyuncu atılmamalı. Ama yöneticilerin fevri hareketleri o futbolcuları bile etkiliyor.

Bu sebeple TÜFAD Antrenörlerini, Saha komiserleri Derneği elemanlarını, İl Hakem Kurulu’ndaki hakem arkadaşları daha dikkatli olmaları konusunda uyarıyorum ve herkesin birbirine yardımcı olduğu sürece, her sıkıntının aşılabileceğine inanıyorum. Bizler bize düşen görevleri yerine getireceğiz.”
HABER: ERCAN AYGÜN

metin malkoç zonguldak haberleri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ANA HABER 21 EKİM 2017
ANA HABER 21 EKİM 2017
ARA HABER 21 EKİM 2017
ARA HABER 21 EKİM 2017