Engelli bireylere kurslar düzenlenecek

İş Kur İl Müdürü Gönül Demirsu, engelli bireylere yönelik belediye ve sivil toplum örgütleri ile çeşitli kurslar düzenleneceğini, protokolü imzalandıklarını söyledi.

Engelli bireylere kurslar düzenlenecek
Bu içerik 560 kez okundu.

İş Kur İl Müdürü Gönül Demirsu, engelli bireylere yönelik belediye ve sivil toplum örgütleri ile çeşitli kurslar düzenleneceğini, protokolü imzalandıklarını söyledi.

Çalışma ve İş-Kur İl Müdürlüğü’nün dezavantajlı grup olarak nitelendirilen engelli bireylerin topluma entegrasyonunun sağlanması ve onların el becerilerini artırmaya yönelik çeşitli resmi kurum ve sivil toplum kuruluşları ile mesleki eğitim kursları düzenleme çalışmaları devam ediyor.

İş-Kur İl Müdürü Gönül Demirsu, engelli bireylere yönelik olarak Saltukova Belediyesi ile “Müşteri Hizmetleri Kursu”, Ereğli Fiziksel Engelliler Derneği ile “Dokuma Konfeksiyon Makineci” ve “Satın Alma Kursu” ile son olarak Özel Bireylere Eğitim Derneği’yle de “Mumda Resim” kursları protokolü imzalandıklarını söyledi.

Demirsu amaçlarını engellilerin topluma entegrasyonu ve istihdamı olduğunu belirterek şunları söyledi: “Dezavantajlı grup olarak tanıdığımız engelli arkadaşlarımızın topluma entegrasyonunu sağlamak, onların el becerilerini artırmak. Yine onları istihdam edilebilirliğini katkı sağlamak amacıyla mesleki eğitim kurslarımız hızla devam ediyor.  Bu arada engelli ve eski hükümlü çalıştırmayan işverenlerden idari para cezası olarak tahsil edilen tutarları kullanmaya yetkili komisyonla Zonguldak İli 4 projemiz engellilerle ilgili kabul edildi. Bunlardan ilkini Saltukova Belediye Başkanlığı ile imzaladık. Burada Müşteri Hizmetleri Temsilcisi kursu idi. Kursu engelliler yönelik olarak 10 kişilik başlatacağız.

Ereğli Fiziksel Engelliler Derneği Başkanımız Sayın İsmail Şentürk ile imzaladığımız iki meslek kursumuz mevcut. Bunlardan birisi ‘Dokuma Konfeksiyon Makineci” mesleği, diğeri ‘satın alma’ mesleğindeki kurslarımız. Satın alma mesleğindeki kurslarız yüzde 10 istihdam garantili olarak imzaladık. Yakın zamanda bunları başlatacağız. Yine bugün itibariyle de Özel Bireylere Destek Eğitim Derneği (ÖZÜM) arasında hafif düzeyde ki engellilerimize yönelik Sayın Şaban Kayış ile Dernek Başkanı ile “mumda resim” kursu protokolünü imzaladık. Amacımız engelli arkadaşlarımızın el becerilerini artırmak.” (HABER-ERCAN DEMİR)

işkur gönül demirsu zonguldak haberleri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
HAYATA DAİR 17 KASIM
HAYATA DAİR 17 KASIM
ANA HABER 17 KASIM 2017
ANA HABER 17 KASIM 2017