satılık köpek satılık kedi
Advert

Müftü Öztürk’ten yeni cami müjdesi...

​Zonguldak İl Müftüsü Mürsel Öztürk, Sivriler köyünde 1980'li yıllarda yapılan caminin yıkılacağını ve yenisinin yapılacağını açıkladı.

Müftü Öztürk’ten yeni cami müjdesi...
Bu içerik 660 kez okundu.

Zonguldak İl Müftüsü Mürsel Öztürk, Sivriler köyünde 1980'li yıllarda yapılan caminin yıkılacağını ve yenisinin yapılacağını açıkladı.

Müftü Öztürk, ayrıca ‘Organ bağışı caizmidir?’ tartışmalarına son noktayı koyarak: “Kişinin veya yakınlarının rızası varsa alınıp satılmaması kaydıyla organ bağışı dinen uygundur" dedi.

Zonguldak İl Müftüsü Mürsel Öztürk, köy, belde ve ilçeleri ziyaret ederek sıkıntıları yerinde tespit ettiğini söyledi. Müftü Öztürk, Sivriler köyünde 1980'li yıllarda yapılan estetiği olmayan bir caminin bulunduğunu, yıkılarak yerine  modern bir cami yapılacağını söyledi.

Organ bağışının önemine vurgu yapan Müftü Mürsel Öztürk: "Organ nakli caizdir. Tıpben ölen bir insanın önceden rızası varsa yada varislerinin rızası varsa o organlar başka insana nakledilmesi dinen uygundur. Alınıp satılmaması kaydıyla. Diyanet işleri başkanlığımızın mütalaası da var" dedi. (Haber: Cem Açıkgöz)

müftü mürsel öztürk zonguldak haberleri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KANAL Z ANA HABER - 26 NİSAN 2017
KANAL Z ANA HABER - 26 NİSAN 2017
REFERANDUM 2017 GECEYE DAMGA VURDU
REFERANDUM 2017 GECEYE DAMGA VURDU