Özlem, saygı ve rahmetle anıyoruz...

Özlem, saygı ve rahmetle anıyoruz...
Bu içerik 971 kez okundu.

Zonguldak Valisi Ali Kaban, yayınladığı mesajla: 'Cumhuriyetimizin Kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ü aramızdan ayrılışının 78. Yıl dönümünde özlem, saygı ve rahmetle anıyoruz' dedi. Kaban mesajında şu ifadelere yer verdi: 'Yurdumuzun kurtarıcısı, Cumhuriyetimizin kurucusu Ataürk’ü aramızdan ayrılışının 78. Yıl dönümünde milletçe sevgi, saygı ve özlemle anıyoruz.

Atatürk; yaşamını Türk ulusu ve onun bağımsızlığına adamış, aziz milletimiz ve bağrından çıkan kahraman ordumuza önderlik ederek birlikte yürüttüğü bağımsızlık mücadelesi ile ülkemizin kötüye giden yazgısını ve tarihin akışını değiştirmiş, yaşamı, düşünceleri ve başarılarıyla sadece milletimizin değil, tüm dünyanın sevgi ve saygısını kazanmış bir liderdir.

Atatürk; yok edilmek istenen Türk milletini, eşsiz dehası ve azme ile ayağa kaldırmış, başarıyla çıktığı kurtuluş mücadelesi sonrasında yeni bir devlet kurarak milletimize Cumhuriyeti ve aydınlık yarınları armağan etmiş, çağdaş dünyanın yolunu açmıştır.

Ataürk’ün aramızdan ayrılışının 78. Yıl dönümünde, millet olarak bizlere düşen görev, kurarak emanet ettiği Türkiye Cumhuriyetini korumak, kollamak ve yeni nesillere aktararak yaşamaktır.

Milletimiz Atatürk’ün açtığı yolda yürümeye devam edecek, O’na duyulan sevgi ve saygı sürecek, milletimizin gönlünde sonsuza dek yaşayacaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Atatürk’ü ebediyete intikalinin 78.Yılında özlem, saygı ve rahmetle anıyoruz.'

ali kaban zonguldak haberleri 10 kasım atatürk
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
90 DAKİKA 20 KASIM
90 DAKİKA 20 KASIM
ANA HABER 20 KASIM 2017
ANA HABER 20 KASIM 2017