“Başkanlık sistemi olmalı”

“Başkanlık sistemi olmalı”
Bu içerik 638 kez okundu.

Başkanlık sitemini değerlendiren AK Parti İl Başkanı Zeki Tosun, “Başkanlık sisteminin sonuna kadar biz teşkilatlar olarak yanındayız ve bunun da olması için elimizden gelen desteği ve gayreti vereceğiz” dedi.

AK Parti İl Başkanı Zeki Tosun, Başkanlık sistemi çalışması kapsamında il çapında hatip ve hatibelerin belirlendiğini ve bunların Ankara’da eğitim aldıktan sonra sahalarda vatandaşları başkanlık konusunda bilgilendireceklerini kaydederek şöyle dedi:

“Tartışmalar devam ediyor başkanlık sistemi üzerinde. Bizim genel merkezimizden aldığımız direktifler neticesinde başkanlık sitemi ile ilgili çalışmalar bitiği zaman bize bunlar bir kitapçık halinde gelecek ve bunlarla ilgili bize Ankara’dan konunun uzmanı olan arkadaşlarımız bize bu bilgileri aktaracaklar. Net olarak başkanlık sistemiyle ilgili konular ortaya çıktığı zaman genel merkezden, artı birde bizim bir aydan beri bir çalışmamız var Zonguldak’ta, ilçelere hatip ve hatibeler diyoruz bunları biz tespit ettik. Bunlarda Ankara’da bir eğitim alacaklar ve bu başkanlık sistemi konusunda Zonguldak’ta ki vatandaşlarımıza bunu anlatacaklar. Buradaki tabi net nasıl olacağı konusunda bilgiler net olarak elimizde yok. Çalışmaların sonuna gelindi ve önümüzdeki günlerde çok yakın zamanda hükümetimiz tarafından açıklanacaktır ve ona göre de biz büyük bir ihtimale bunarı sahalarda bunları anlatmak için vatandaşımıza hep beraber sahalarda olacağız. Başkanlık siteminin getirilmesinin yararlarını hepsini anlatmaya çalışacağız. Başkanlık sisteminin sonuna kadar biz teşkilatlar olarak yanındayız ve bununda olması için elimizden gelen desteği ve gayreti vereceğiz”

(HABER-ERCAN DEMİR)

ak parti zeki tosun zonguldak haberleri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
GÜNE BAŞLARKEN 17 EKİM 2017
GÜNE BAŞLARKEN 17 EKİM 2017
90 DAKİKA 16 EKİM 2017
90 DAKİKA 16 EKİM 2017