Diriliş kampı tamamlandı

Diriliş kampı tamamlandı
Bu içerik 1398 kez okundu.

Diriliş Başkanı Sinan Toprak, Abant’ta katıldıkları ve genel merkezin düzenlemiş olduğu kampı değerlendirdi

 

Diriliş Başkanı Zonguldak İl Başkanı Sinan Toprak, Bolu-Abant’ta katıldıkları ve Genel Merkezin düzenlemiş olduğu kampı değerlendirdi.

Toprak kampa, genel başkan ve yöneticileri ile birlikte Cumhurbaşkanı Danışmanı Fatma Mert’inde katıldığını belirten toprak şöyle dedi:

“2016 Diriliş Başkanları Türkiye genelinde il, ilçe ve Avrupa başkanları Bolu-Abant, Mudurnu’da genel merkezimizin düzenlemiş olduğu istişare kampında. Genel başkanımız hasan turksel, prof. Dr Seyfettin Erdoğan, Dr. Ayfer Gedikli, Doç.Dr Durmuş Çağrı, AK Parti kurucu üyelerinden ve Cumhurbaşkanımızın Danışmanlarından Fatma Mert hanımefendi, genel başkan yardımcıları, bölge ve Avrupa başkanları, il ilçe başkanları katılım sağladı. Kampta il-ilçe başkanlarının yapmış olduğu faaliyetler hakkında bilgiler verdik. 15 Temmuz darbe girişimi ve 15 Temmuz sonrası FETÖ bir cemaat değil, ülkeyi ele geçirmek ve tarikatları çökertmek için kurulmuş bir terör örgütüdür. Abdulhamithan hazretleri zamanında Bahalilik neyse günümüzde FETÖ’de odur. Bahalilikle Abdülhamithanı tahtından indirdiler. Aynı zumre FETO ile cumhurbaşkanımızın operasyona girişti. Ancak başarılı olamadı. İl başkanlarının tanışma konuşmalarının ardında. Başkanlık sistemi ve Türkiye’nin ekonomik gelişmelerine dair konferanslar verildi.

FİKRİ ASIM DÜŞÜNCE HAREKET KULUBÜMÜZÜ ZONGULDAK’TADA KURACAĞIZ..

Sinan Toprak ayrıca Diriliş Başkanları Genel Merkezine bağlı olarak, (fikri-i asım) düşünce ve hareket kulübünü Zonguldak’ta kuracaklarını da sözlerine ekledi. Toprak şunları söyledi:

“Ayrıca diriliş başkanları genel merkezine bağlı

Adımız: 

Fikri -i asım

Düşünce ve hareket Külübümüz Hayırlısı olsun

Asım bin sabit:

• İslam’ın ilk öğretmen şehitlerinden

• Peygamberin yakın arkadaşı

• Dini ve vatanı için savaşmış bir yiğit

• Kararlı, dürüst ,liderine sadık, bilgili, cesur ahlaklı bir müslüman

• Son nefesine kadar İslam için savaşmış, öleceğini anladığında peygamberimizin verdiği görevi yerine getiremediğini Allah’a yalvarıp peygamberine iletmesini ve yerine başkalarını tayin etmesini isteyecek kadar İslam uğruna kendini adamış bir kahramandır.

Neden üniversitelerimizde Fikr-i asım toplulukları

• Hayatı islam, yolu fatih sultan Mehmet Han’ın yolu olan gençler yetiştirmek

• Asım gibi son nefesine kadar hakkı haykırmak

• Asım gibi ahlaklı, kararlı, dürüst, cesur, bilgili, önderine bağlı, vatanına sadık, davasında kararlı gençliğe sahip olmak

• Zamane müşriklerine dur diyebilmek

• Peygamberi bağrına basan ensar olmak

• Ülkemizin her devirde içinde bulunduğu zamanı anlayıp doğru yorumlamak için fikr-i asım toplulukları kurulmalıdır.

DİRİLİŞ BAŞKANLARI İÇİN ÖNEMİ

İçinde bulunduğumuz zamana kadar çok fazla siyasi ve kültürel oluşumlar tarihin sayfalarında yer almak ve dünya döndüğü sürece var olmak istemişlerdir ve halen bu yolda oluşumlar her geçen gün ortaya çıkmaktadır ancak biz biliyoruz ki çoğu oluşum daha söz aşamasındayken yok olmuştur. İşte bu doğrultuda gençlik oluşumları ve hareketleri ön plana çıkmaktadır diriliş başkanlarının devamlılığı için gençliğini oluşturması ve bu gençliğe bir isim bulması şart olmuştur tarihte gençlik yapılanması olmayan oluşumların şu anda isimleri bile anılmamaktadır. Nedeni de yerlerine davalarını geleceğe taşıyan sağlam temele oturmuş gençleri yetiştirememeleridir. Tabii ki de fikr-i asımı kurma amacımızın tek sebebi diriliş başkanlarını geleceğe taşıması değildir. Ülkemizin dünya üzerinde stratejik bir konumda bulunması aynı zamanda Türk’ün ve İslam’ın yıkılmaz kalesi olarak görülmesi sebebiyle devamlı zamane müşrikler tarafından hedef olmaktadır işte bu noktada üniversiteleri ilk hedef yerleri olarak görmektedirler diriliş başkanları olarak bunlara dur diyecek gençleri bulmak amacıyla da fikr-i asımı kurduk. Hayırlısı olsun inşallah”

(HABER-ERCAN DEMİR)

sinan toprak diriliş başkanları
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
90 DAKİKA 20 KASIM
90 DAKİKA 20 KASIM
ANA HABER 20 KASIM 2017
ANA HABER 20 KASIM 2017