Şuanda Çalışan İşçi Sayısının 2 Katı Daha İşçi Lazım...

Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Ahmet Altun , Uzun Mehmet'in Kömürü buluşunun yıl dönümünde Uzun Mehmet'i rahmetle andı.

Şuanda Çalışan İşçi Sayısının 2 Katı Daha İşçi Lazım...
Bu içerik 743 kez okundu.

Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Ahmet Altun , Uzun Mehmet'in Kömürü buluşunun yıl dönümünde Uzun Mehmet'i rahmetle andı.

1829 yılında Uzun Mehmet tarafından çağın enerji kaynağı olan taş kömürü , ilimizde bulunmuş ve uzun yıllar gemilerde, hava gazı ve elektrik enerjisi üretiminde kullanılmıştır diyen İl Başkanı Ahmet Altun , Fakat petrolün, doğalgazın kömürün yerini alması nedeni ile ilimiz ve kömür değerini kaybetmiştir. Buna siyasi iktidarın tutumu da eklenince ilimizin kömür havzalarına gerekli yatırımların ve işçi alımlarının yapılmaması nedeni ile kömür rezervlerimiz olmasına rağmen Demir Çelik tesislerin ihtiyacı olan kömürü veremez duruma gelinmiş ve ilimiz emeklinin başkenti haline getirilmiştir.Bu düşüncelerimle; enerji kaynağı kömürün eski değerine ulaşması ve Zonguldak’ın tekrar emeğin başkenti olması dileklerimle , ülke ekonomisine kömürü sunmak için hayatını kaybeden işçilerimize, kömürü bulan Uzun Mehmet’i rahmet ve minnetle anıyorum dedi.

Taşkömürü için Sosyal Yatırımlarla belirli bir miktarda yatırım yapılabileceğini ifade eden İl Başkanı Altun , TTK Ya işçi alınması gerektiğini ifade etti , Zonguldak ta  TTK ya işçi alımı ve geliştirilmesi için hiç bir çalışmanın yapılmadığını belirtti. Altun ,Zonguldak'ta TTK Kendine haline bırakılmış , kapatılmaya yönlendirilmiştir , TTK'ya Zonguldak taki siyasiler gerekli önemi vermiyor. TTK kendi kendine kapatılmaya terk ediliyor. TTK da o kadar çok işçi açığı vardır ki , şimdi çalışanın iki katı fazla işçi alınması gerekiyor ki müesseseler de üretim yapılabilsin ayakta durabilsin. TTK da işçi azlığı kazalara neden olabilir .Kaza olmaması için en azından gerektiği kadar işçi alınmalıdır dedi.

Ayrıca , CHP İl Başkanı Ahmet Altun , 10 Kasım Atatürk'ün Ölüm Yıl dönümü program hazırlılarının devam ettiğini ifade etti. (Haber: Cem Açıkgöz)

chp ahmet altun zonguldak haberleri haber son dakika
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
GÜNE BAŞLARKEN 24 EKİM 2017
GÜNE BAŞLARKEN 24 EKİM 2017
90 DAKİKA 23 EKİM 2017
90 DAKİKA 23 EKİM 2017