‘Sorunlarımızı aktarma fırsatı bulduk’

‘Sorunlarımızı aktarma fırsatı bulduk’
Bu içerik 755 kez okundu.

Zeki Tosun’dan Bakan Özhaseki’nin ziyaret değerlendirmesi

‘Sorunlarımızı aktarma fırsatı bulduk’

AK Parti İl Başkanı Zeki Tosun, Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki’nin Zonguldak ziyareti değerlendirdi.

Ziyaretin öneminden bahseden Zeki Tosun: “Sayın Bakanımızla neler yapabiliriz görüştük. Çevre, Şehircilik Bakanlığı Zonguldak için önemli” dedi.

Başkan Tosun, ayrıca 19 Kasım’da Bilim ve Sanayi Bakanı’nın Başbakan ile birlikte Zonguldak’ı ziyaret edebileceği müjdesini de verdi. 

Ak Parti İl Başkanı Zeki Tosun, Çevre Ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki’nin Zonguldak ziyaretini değerlendirerek, “Olumlu bir hafta sonu oldu bizim açımızdan. İnşallah belediye başkanlarımızda bundan iyi bir şekilde faydalanırlar ve Zonguldak için iyi bir netice almış olacağız” dedi.

Zeki tosun ayrıca 19 Kasım’da bilim ve sanayi bakanının başbakan ile birlikte Zonguldak’ı ziyaret edebileceğini söyledi. Tosun gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını cevapladı:

OLUMLU BİR HAFTA SONU OLDU BİZİM AÇIMIZDAN..

Çevre ve şehircilik bakanı Mehmet Özhaseki’nin Zonguldak ziyaretini değerlendiren AK Parti İl Başkanı zeki tosun şöyle dedi:

“Çok kıymetli bakanımız Mehmet Özhaseki Bey Pazar günü İl Danışma Toplantımıza katılmak ve çeşitli ziyaretlerde bulunmak üzere ilimizdeydi. Sayın bakanımız Zonguldak’ta belediye başkanlarımız olsun, il genel meclisi başkanımız olsun onlarla bir toplantı gerçekleştirdik. Burada bakanlık nezdinde ne yapabiliriz onlarla ilgili görüş alışverişinde bulunuldu. Tabi sayın bakanın bakanlık yaptığı birim çevre ve şehircilik Bakanlığı. Zonguldak için önemli bir bakanlık. Onula ilgili görüş alışverişinde bulunduk. Sayın Bakanımız il teşkilatımız ziyarete etti. Peşinden kozlu belediyemizi ziyaret etti. Orada belediye başkanlarımızın taleplerini ve isteklerini dinledi ve daha sonra da aynı şekilde belediye başkanımız ziyaret etti. Olumlu bir hafta sonu oldu bizim açımızdan. İnşallah belediye başkanlarımızda bundan iyi bir şekilde faydalanırlar ve Zonguldak için iyi bir netice almış olacağız.

ARKASI GELECEK..

Bakanın Zonguldak’a müjde vermediği şeklindeki ve bakan bir kamyon verdi gitti şeklindeki eleştirileri de değerlendiren Zeki Tosun, şöyle dedi:

“Baştanda söyledik. Sayın Bakanımız Zonguldak’ta belediye başkanlarımız olsun, il genel meclisi Başbakınımız olsun onlarla bir toplantı gerçekleştirdi. Hizmet anlamında Bakanlık nezdinde neler yapabiliriz onlarla ilgili görüş alışverişinde bulunuldu. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Zonguldak için önemli bir bakanlık, kentte neler yapılabilir bunlar konuşuldu. İl Teşkilatımızı ziyaret etti, Kozlu Belediyesini ziyaret etti. Orada belediye başkanlarımızın taleplerini dinledi. Sonrasında İl Danışma Kurulu toplantısına katıldı. Ereğli’de belediye başkanlığını ziyaret etti. Bakanımızın belediye başkanı Hüseyin Uysal’a bir sözü vardı. Ereğli’de ki çalışmalara Sayın Bakan destek verdi. Bizim açımızdan olumlu bir hafta sonu oldu. Belediye başkanlarımız umarım iyi bir şekilde faydalanabilirler. Zonguldak için iyi bir netice alacağız. ‘Kamyon vermesini eleştirmek yanlış, kamyon da verilebilir, itfaiye aracı da verilebilir. Bunlar olağan şeyler. Bizi şehirlerimizin, ilçelerimizin ve beldelerimizin güzelleşmesi konusunda yaşanabilir bir kent olması konusunda Sayın Bakanımızın belediye başkanlığından gelen birikimleri var. Kayseri gibi bir ilde belediye başkanlığı yaptı. Aldığı dönemi düşünün, şimdiki getirdiği dönemi düşünün. Neler yaptığını orada göreceksiniz. Fikirlerinden faydalandık. Bunların arkası gelecek. Zonguldak’ta belediyelerimizde ilk etapta, kendi belediyelerimizden başlayarak güzelleştirmeye başlayacağız. 

BAŞBAKANIMIZ BAKAN İLE BİRLİKMTE ZONGULDAK’A GELEBİLİR

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü’nün 19 Kasım’da yapacağı Zonguldak ziyaret ile ilgili değerlendirmede bulunan AK Parti İl Başkanı Zeki Tosun,“Bakanın programı net belirlenmedi. Ancak Filyos’ta sanayi bölgesi var, orayla ilgili bakanımızın ya da başbakanımızın en kısa sürede müjdeleri olacak. Bakarsınız başbakana ve bakan birlikte gelirler” diye konuştu.

(HABER-ERCAN DEMİR)

ak parti zeki tosun zonguldak haberleri haber son dakika
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ANA HABER 20 EKİM 2017
ANA HABER 20 EKİM 2017
GÜNE BAŞLARKEN 20 EKİM 2017
GÜNE BAŞLARKEN 20 EKİM 2017