Demirci, ‘Uzun Mehmet'i törenle anacağız’

​Genel Maden İşçileri Sendikası Genel Başkanı Ahmet Demirci, Uzun Mehmet’i Anma ve kömürün bulunuşunun 187'nci yıl dönümünü kutlayacaklarını açıkladı.

Demirci, ‘Uzun Mehmet'i törenle anacağız’
Bu içerik 821 kez okundu.

Genel Maden İşçileri Sendikası Genel Başkanı Ahmet Demirci, Uzun Mehmet’i Anma ve kömürün bulunuşunun 187'nci yıl dönümünü kutlayacaklarını açıkladı.

Kömürün bulunuşundan bugüne şehit olan madencilere rahmet dileyen Demirci, madencilik sektörünün zorluğuna ve önemine bir kez daha vurgu yaptı.

Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Genel Başkanı Ahmet demirci, Uzun Mehmet’i Anma ve Kömürün Bulunuş günü yıl dönümünü kutlayacaklarını söyledi.

Demirci Ereğli Kestaneci köyünde törenin gerçekleştirileceğini belirterek, şöyle dedi:

“Bildiğiniz gibi Uzun Mehmet’in anma törenlerimizi var. Yarın 187. Yıl dönümü kutlayacağız inşallah. Ben o zamandan bu güne kömürdün bulunuşundan bugüne kadar şehit olan tüm kardeşlerimize, ağabeylerimizi Allah’tan rahmet, gazilerimize de Allah’tan acil şifalar diliyorum. Hakikaten dünya üzerindeki taşkömürü bizim Türkiye’mizde bulunduğundan itibaren, hele bilhassa ikinci dünya Savaşı’nda taşkömürünün ne kadar lazım olduğunu, sanayimizde. fabrikalarımızda ne kadar faydalı olduğu görüldü. Bizler beki o zamanlar yaşamıyorduk ama birinci ve ikici dünya savaşında, mükellefiyette zorla dedelerimizi, babalarımızı zorla çalıştırılarak kömür üretilip faydalı oldular ve ülkemize savaşlarda her zaman üretilen kömürler fayda sağladı. Evet yarın Uzun Mehmet’i Anma törenlerimiz başlıyor. Ereğli’de ki Kestaneci köyünde kutlamaları yapacağız ve töremizi olacak. Ve oradaki istişarelerimiz ile beraber hem rahmetli Uzun Mehmet’i anacağız, tüm şehitlerimizi anacağız”

(HABER-ERCAN DEMİR)

ahmet demirci zonguldak haberleri haber son dakika
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
GÜNE BAŞLARKEN 21 KASIM
GÜNE BAŞLARKEN 21 KASIM
90 DAKİKA 20 KASIM
90 DAKİKA 20 KASIM