Zonguldaklı İşsiz Kadınlara Müjde!

Zonguldaklı İşsiz Kadınlara Müjde!
Bu içerik 1570 kez okundu.

KARAELMAS DİYARININ KEŞFEDİLMEMİŞ CEVHERLERİ İŞ HAYATINDA PROJESİ BAŞLADI

Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası tarafından T.C. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Avrupa Birliği ve Mali Yardımlar Dairesi Başkanlığı İnsan Kaynaklarının Geliştirilmesi Program Otoritesi tarafından 2014 yılında açılan ‘’Dezavantajlı Kişilerin Sosyal Entegrasyonu İle İstihdam Edilebilirliklerinin Geliştirilmesi Hibe Programı’’na sunulan ve kabul edilen ‘’Karaelmas Diyarının Keşfedilmemiş Cevherleri İş Hayatında ‘’ projesi açılış toplantısı 03/11/2016 tarihinde Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odasında gerçekleştirildi. Toplantıya Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Metin Demir, Zonguldak Ticaret ve Sanayi Meclis Başkanı Zafer Sağlam, Genel Sekreter Muharrem Sarıkaya, Yönetim Kurulu Üyesi ve aynı zamanda Kadın Girişimciler Kurulu üyesi Ayşen Orhan, Genç Girişimciler Kurulu Başkanı İdil Papila Demir, ZTSO Avrupa Birliği Projeleri Sorumlusu Erdem Koltuk, Zonguldak Ticaret Ve Sanayi Odası Muhasebe Sorumlusu Mahmut Kayahan, Proje Koordinatörü Neptün Denli, Proje Koordinatör Yardımcısı Sadullah Özcan, Sistem Uzmanı Meltem Yenici, Proje Asistanı Ufuk Bayraktar, Eşleştirme Danışmanı Elif Aslantürk, Bülent Ecevit Üniversitesi MYO Öğretim Görevlisi Hilal Turan ve Bülent Ecevit Üniversitesi MYO Öğretim Görevlisi Müdür Yardımcısı Umut Üzmez katıldı.

Proje açılış ve planlama toplantısında söz konusu proje hakkında genel bilgi verilerek, proje fikrinin doğuşu, projenin amaçları, faaliyetleri ve projeden beklenen sonuçlar katılımcılar ile paylaşıldı.

Zonguldak’ta yaşayan 18-28 yaş arası işsiz lise mezunu 100 kadının istihdam edilebilirliklerinin arttırılmasını amaçlayan bu özel proje ile Zonguldak’ta dezavantajlı kadınların işgücü piyasasına katılım oranlarının yükseltilmesi, işsizlik oranlarının düşürülmesi ve sosyal entegrasyonlarının arttırılmasına katkı sağlanacak. Önümüzdeki günlerde geniş kapsamlı katılımın sağlanacağı toplantılarla proje tanıtımı yapılacak. Proje kapsamında eğitim alması hedeflenen 100 kadın için başvuruların kabulünün önümüzdeki günlerde duyurulması planlanıyor.

ztso metin demir zonguldak haberleri zefer sağlam son dakika haberi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
GÜNE BAŞLARKEN 23 EKİM 2017
GÜNE BAŞLARKEN 23 EKİM 2017
ANA HABER 22 EKİM 2017
ANA HABER 22 EKİM 2017