“VESAYET REJİMİNİ YIKTIK”

“VESAYET REJİMİNİ YIKTIK”
Bu içerik 1380 kez okundu.

Bakan Özhaseki, Ak Parti İl Danışma Kurulu Toplantısı’nda konuştu

 

“VESAYET REJİMİNİ YIKTIK”

 

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, AK Parti İl Danışma Meclisi toplantısına katıldı.

Pazar gün Dedeman Otel’de düzenlenen toplantıya, Çevre ve Şehircilik bakanı Mehmet Özhaseki, AK Parti MKYK Üyesi ve Zonguldak Miletvekili Hüseyin Özbakır, AK Parti Zonguldak Milletvekilleri Faruk Çaturoğlu ve Özcan Ulupınar, AK Parti İl Başkanı Zeki Tosun ve yönetim kurulu üyeleri, belediye başkanları, AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Züleyha Arıman ve yönetim kurulu üyeleri, Gençlik Kolları Başkanı Burhan Onuk ve yönetim kurulu üyeleri, ilçe başkanları, Engelliler Komisyonu Başkanı Mevlüt Akkaya ve yönetim kurul üyeleri ile çok sayıda partili topluluğu katıldı.

Toplantıda ilk olarak Ali Kemal Karaca başkanlığında divan heyeti oluşturuldu

Ardından şehitlerimiz için 1 dakikalık saygı duruşunda bulunuldu ve akabinde İstiklal Marşı söylendi.

TOSUN: AK PARTİ’DE SİYASET YAPMAK BİR AYRICALIKTIR.

15 Temmuz belgeselinin izlenmesinin ardından Danışma Meclisi’nin açılmış konuşmasını AK Parti İl Başkanı Zeki Tosun yaptı.

AK Parti’de siyaset yapmanın bir ayrıcalık olduğunu belirten Tosun şöyle dedi.

“Sayın Bakanım, Sayın MKYK üyelerim, Sayın milletvekillerim, değerli dava arkadaşlarım ve basınımızın kıymetli temsilcileri. AK Parti Zonguldak İl Teşkilatı olarak düzenlemiş olduğumuz İl Danışma Kurulu toplantımıza hoş geldiniz diyor, hepinizi en kalbi duygularımla selamlıyorum. Bugün burada bizleri kırmayarak ilimizi şereflendiren Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın Mehmet Özhaseki bulunuyor. Teşkilatım ve siz değerli teşkilat mensuplarımız adına Sayın Bakanımıza hoş geldiniz ve sefalar getirdiniz diyorum. Arkadaşlar destan denilecek başarılara imza attık. 2002 yılından bu yana Türkiye’nin iradesine damga vuran AK Parti’nin Türkiye için yeni ve daha büyük hedeflere kutlu yürüyüşüne Allah’ın izniyle devam edeceğiz. Sayın Recep Tayip Erdoğan’ın kurmuş olduğu AK Parti’de siyaset yapmak bir ayrıcalıktır. 2002’den bu yana girdiğimiz her seçimi kazandık. Bu başarıları bir zamanlar bazıların muhtar bili olamaz dedikleri Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’ın sayesinde kazandık. Gecesini gündüzüne katarak bugüne kadar yapılmış seçimlerde bayrağı en zirveye taşıma noktasında fedakarlık yapan teşkilatlarımız partimizin omurgasıdır. Güçlü bir siyasetiniz varsa sağlam bir teşkilatınız varsa, başınızda güçlü bir lider varsa sizi kimse yıkamaz. Anayasa değişikliğinin TBMM’sinde onaylanmasından sonra referanduma gidilecek. Bir karar çıkarsa hep beraber halkımıza gidip Başkanlık Sistemi konusunda mahalle mahalle, ev ev, köy köy yollara düşerek hep beraber en iyi neticeyi almak için çalışacağız. Değerli dava arkadaşlarım sözlerime son verirken sayın bakanımıza katılımlarından dolayı şükranlarımı sunuyorum. Allah birlik ve beraberliğimizi bozmasın diyor selam ve saygılarımı sunuyorum.”

ÇEVRE BAKNI MEHMET ÖZHASEKİ: VESAYET REJİMİNİ YIKTIK

Zeki Tosun’un ardından kürsüye Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki çıktı. Özhaseki konuşmasında vesayet rejimini yıktıklarını belirterek, şunları söyledi :

“Aklınıza gelebilecek her alanda başarılıyız. İddialıyız bu konuda. Türkiye’de bir vesayet rejimi vardı. Biz bu vesayet rejimini çökerttik. Eski Başbakanlar farkındalardı. Ama güçleri yetmiyordu. Rahmetli Ecevit de, Erbakan da, Özal da biliyordu. Herkes biliyordu. Devlet çok iyi biliyordu. İliklerine kadar hissediyordu o derin yapıyı. Ama güçleri yetmiyordu. 1946’da çok partili sisteme geçtikten sonra o derin yapı geriye çekilip, ‘insanlara seçme ve seçilme hakkı verdik ama bu insanlar yanlış yaparlar, o yüzden bizim geride öyle güçle durmamız lazım ki istediğimiz zaman iktidarı alaşağı edelim, istediklerimizi iş başına getirelim’ diye bir fikri var. Arkasından gelen Demirel’e, O’nun devamı olduğu için oy verdiler. Fakat derin yapı yine onun da burnundan fitil fitil getirdi. Özal için de aynı şey geçerli, Erbakan için de geçerli. Bizim iktidarımız yıllarında da aynısını yaptılar. Niye? İnsanlar kendine benzeyeni seçiyorlar, kendi gibi düşüneni seçiyorlar. Kendi gibi yaşayanı seçiyorlar. Kendi değerlerine sahip olanı seçiyorlar. Ama derin yapı bunu beğenmiyor. Onun kafasında tek tipçi yapı var. O yapı biraz farklı. Herkesi aynı hizaya, aynı çizgiye getirmeye çalışıyor. Kendinden farklı düşünen herkese eziyet ediyor. Sonra da siyasi iktidarları yoldan çıkmış gibi görüp faili meçhullere başlıyor. Tezgahlara başlıyor. Yüzlerce insan öldü hala katilleri belli değil. Sonra o ölümlerin hepsinin sebebini siyasi iktidarlar gibi gösterip ihtilaller yaptılar. Vesayetçi bir yapı vardı. Herkes bunu bilir ama hiç kimse bir şey yapamazdı. Şükürler olsun ki, Allah, bu milleti seviyor. Recep Tayyip Erdoğan gibi bir yiğit gönderdi. Ve bunların hepsinin canına okudu”

PLANLARI BOŞA ÇIKTI

Danıştay saldırısı, cumhuriyet mitingleri, gezi parkı eylemleri, 17-25 Aralık’ın hükümeti yıkmaya yönelik bir eylem olduğunu ve son olarak da 15 Temmuz darbe girişiminde bulunduklarını belirten Çevre Bakanı Mehmet Özhaseki, şöyle dedi:

“Onların bütün planları boşa çıktı. 1 Kasım’dan sonra güçlü bir şekilde iktidara gelip bir mücadele içerisine girdik. Şehirdeki tüm PKK’lıları temizledik. Eskiden bunlar kırsalda yuvalanırlardı. Bunların yuvalarında canına okumaya başladık. Sonra yurt dışındaki ayağı ile şimdi uğraşıyoruz. Güvenli bölge oluşturup oraya da girmelerini engellemeye çalışıyoruz. Dikkat ederseniz eskiden 300 kişi ile 500 kişi ile karakol basardı bunlar. Şimdi ahlaksızlık yapıyorlar. Yere bomba koyup araç patlatıyorlar. Bu bir kişinin yapacağı iştir. Topluca hareket kabiliyetlerini kaybettiler. Kayyumlar göreve başladılar. Güzel hizmetler yapmaya başladılar. Alt yapı, üst yapı yapmaya başladılar. Otobüsler hizmete başladı. Çöpler temizlenmeye başladı. Zihniyeti bozuk adamların yerine gelenler düzgün işler yapmaya başladılar. Bir başka taraftan şimdi milletvekilleri hususunda bir işlem var. Yeniden kızılca kıyamet kopuyor. Nereden kopuyor? Yurt içi ve yurt dışından. Yurt dışındakiler terör olurken, bomba patlarken, masum yavrular ölürken sesini çıkartmıyor. İhtilal yapılıyor sesini çıkartmıyorlar. Teröre destek verenlere gel kardeşim hesap ver deyince ‘Biz kaygılıyız’ demeye başlıyorlar. Sevsinler sizin kaygınızı.

Geçtiğimiz günlerde çevre bakanları toplantısı vardı. Bir sürü bakan oturmuş, ‘işte iklimde artış oluyor, karbon ve sera salınımında fazlalık var. Önümüzdeki yıllarda insan nesli tehlikeye düşebilir.’ Bunları konuşalım eyvallah, karbon salınımını da sera gazı salınımını da geriye doğru çekelim konuşalım. Bunlar niçin yapılıyor? 30 sene sonra insan neslini tehlikeye düşürmesi tahmin edilen bir işten dolayı yapılıyor. İyi güzel de kardeşim eyvallah da şu anda Akdeniz’de çocuklar boğuluyor. Nesil gidiyor. Aileler gidiyor. Analar babalar yavrularının elinden tutmuş bombadan kaçıyorlar. 2 milyon 700 bin insan ülkemizde misafir ediliyor. Milyonlarca insan yuvasından uzaklaşmış. Her an çocuklar ölüyor. Allah’tan korkmazlar ona bakın. Hayır ona bakmazlar. İşlerine gelmiyor. Artistlik yapılacağı zaman yapıyorlar. İki fok balığının başında görüntülendiği zaman gösteriyorlar. Ama insan gidiyor o insan sıfatı sadece ‘Müslüman’ diye dönüp bakmıyorlar. Gariban insan ülkelerine girecek, gazetecisi bile çelme atıyor. Ahlaksızlar. Bunlarda vicdan yok. Bunlarda insaf yok. Bunlarda merhamet yok. Allah bunların insafına terk etmesin bizi.

 

PKK-FETÖ İŞBİRLİĞİ İÇİNDE

 

Bakan Özhaseki, HDP milletvekillerini tutuklanması olayını da değerlendirerek, “Oy almak insana suç işleme hakkını vermez. Kim suç işlerse cezasını çeker. Belediyelere kayyum atanıyor ama ses ana muhalefetten çıkıyor Terörle mücadelemiz sonuna kadar devam edecek. İçte ve dıştaki hainlerle mücadelemiz devam ediyor. HDP’liler yılarca dokunulmazlıklar kaldırılsın diyordu ama dokunulmazlıklar kaldırılınca kendileri ifade vermeye gitmediler. Şimdi hesap vermekten korkuyorlar.  Hiç bir insanın suç işleme özgürülğü olamaz. PKK’yı da FETÖ’yüde bitiriyoruz Allah’ın izniyle. Teslim olan bir PKK’lı terörist itiraf ediyor. 15 Temmuz’dan önce bize askerlere kurşun sıkmayın sadece polislere kurşun sıkın talimatı verildi. Darbe başarısız olunca da hem asker hem de polise kurşun sıkın denildi bize” şeklinde ifade verdi. Bu FETÖ-PKK işbirliğinin bir göstergesidir” dedi.

Bakan Özhaseki konuşmasını ardından Zonguldak’tan ayrıldı.

Toplantıya normal olarak devam edildi.

Toplantıda daha sonra Kadın Kolları ve Gençlik Kollarıı Başkanları konuşma yaptılar, çalışmalarını anlattılar.

(HABER-ERCAN DEMİR)

mehmet özhaseki zonguldak haberleri haber son dakika
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
90 DAKİKA 20 KASIM
90 DAKİKA 20 KASIM
ANA HABER 20 KASIM 2017
ANA HABER 20 KASIM 2017