Bakan Özhaseki Zonguldak'ta...

Bakan Özhaseki Zonguldak'ta...
Bu içerik 1561 kez okundu.

Bakan Özhaseki, Vali Kaban’ı ziyaret etti

 

AK Parti İl Danışma Kurulu toplantısına katılmak üzere Zonguldak’ta bulunan Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki ilk olarak Vali Ali Kaban’ı ziyaret eti

Vali Ali Kaban'ı ziyaret eden Çevre ve Şehircilik Mehmet Özhaseki, gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu. İlk olarak bakanlık çalışmalarıyla ilgili bilgi veren Mehmet Özhaseki, çevre ve şehircilik anlamında önemli çalışmalar yapacaklarını söyledi.

HDP TERÖRE DESTEK VERDİ

Ardından gazetecilerin HDP'li vekillerin tutuklanmasıyla ilgili sorularını yanıtlayan Özhaseki: ''Teröre kim destek veriyorsa hesabı sorulacaktır. Tabii ki, devlet olarak hesabını soracağız. Hiçbir kaptan gemisine bilet alıp ta binen bir yolcunun gemisini delmesine ve gemisini batırmasına izin vermez. HDP'liler teröre destek verdi. Gereken de şu an yapılıyor, hukuk işliyor'' dedi.

 

OY ALMIŞ OLMAK İNSANLARA ADAM ÖLDÜRME YETKİSİ VERMEZ. SUİSTİMAL YETKİSİ VERMEZ. TERÖRÜ DESTEK YETKİSİ VERMEZ. BUNLAR İNSANLIK SUÇUDUR

 

Seçimle veya atanmayla gelmiş olmanın suç işleme  özgürlüğü anlamına gelmeyeceğini ifade eden Bakan Mehmet Özhaseki, şöyle dedi:

“İşin başında prensip olarak şunu söyleyelim. Herhangi bir meslekte olmak, herhangi bir işi icra ediyor olmak seçimle veya atanmayla gelmiş olmak insanlara her türlü suç işleme özgürlüğünü vermiş olmaz. Ben 21 yıl belediye başkanlığı yaptım. Büyükşehir hem de; yüzde 70 oy aldım. Yüzde 30 da asla benim düşmanım değildi. Destekte bulunurlar, ancak farklı parti olduğu için oy veremeyeceklerini söylerlerdi. Ben hiçbir gün olsun kendimi kanundan üstün Anayasa’dan üstün görmedim. Çokça oy almış olmak insanlara adam öldürme yetkisi vermez. Suistimal yetkisi vermez. Teröre destek yetkisi vermez. Bunlar insanlık suçudur. Bir taraftan belediye başkanı olacaksınız. Vatandaş size oy verirken hizmet için oy verecek. Devletten bütçeyi alacaksınız, hepimizin gelirlerinden oluşan vergilerden bütçeyi alacaksınız. Sonra bu bütçeyi hayırlı yolda kullanacağınıza, yol su, park vesaire gibi alt yapı üst yapıda kullanacağınıza bütün bunlardan vazgeçeceksiniz. Kandil’e parayı nasıl taşırım diye hesap yapacaksınız. Personelden para kesip göndereceksiniz. Bütçelerden parayı bulup çalıp göndereceksiniz. Belediye imkanlarını sanki Kandil’in lojistik üstü gibi kullandıracaksınız. Çukur kazmalarına yardım edeceksiniz. Bölücülük yaparken öz yönetim ilan edeceksiniz. Sonra da devlet size bir dakika ne oluyor dediğinde de biz seçimle geldik, seçilmiş insanlarız diye bağıracaksınız. Hiçbir gemi kaptanı bilet aldı diye denizin ortasında bir yolcunun gemisini delmesine izin vermez. Türkiye’de bin 300 kadar belediyemiz var. Bunların bir kısmı yüzde 2’ye tekabül ediyor 25 belediye kafayı bu şer işlere kullandıkları için yasal olarak bunların yerine kayyum atandı. Bu yapılanların hepsi yasaldır"

EŞKIYALIKLARA BOYUN MU BÜKELİM?

Çevre Bakanı Özhaseki yapılan eşkiyalıklara asla boyun eğmeyeceklerini kaydeti.

Son 30 yıllık süreçte seçimlerin ana gündem maddelerinin dokunulmazlıklar olduğunu hatırlatan Bakan Mehmet Özhaseki, HDP milletvekillerinin tutuklanma sürecini ise şöyle anlattı:

"Dokunulmazlıklar konusu, Türkiye’de ben kendimi bildim bileli tartışılır. Gençliğimde de siyasetle yakından ilgilenmiş birisiyim. Son 20-30 yılın son 2-3 seçimin ana gündem maddesi dokunulmazlıktır. Ana muhalefet partisinin lideri başta olmak üzere her seçimde çıkıp, ‘Dokunulmazlıkları kaldıralım, ey iktidar niye hırsızları, niye kötüleri kolluyorsunuz? Niye suçluları kolluyorsunuz’ diye kaldıralım dediler. Her seçimin ana gündem maddelerinden biri buydu. Nihayetinde meclise getirdik. Hiçbirini ayırmadan tamamını kaldıralım dedik. Aynı onlar da vatandaş gibi şimdiye kadar biriken ne kadar dosya, fezleke varsa gitsinler hesap versinler. Dokunulmazlıkların önünü açtık. Elde suç dosyaları var. Vatandaş olarak gitmek ifade vermek. Hukuka inanıyorsak gidip ifade vermektir. Bir takım genel başkanlar, milletvekilleri gidip hukuka riayet ederek gittiler ifade verdiler. Bir takım arkadaş, milletvekili olduğu için arkadaş diyoruz, ısrarla kanunları dejenere etmeye, tahrip etmeye, bunların üzerinden tüfek atmaya, menfaat elde etme yolunda özel gayrete girdiler. 'Gitmeyeceğiz, ifade vermeyeceğiz, siz kimsiniz' dediler. İktidar olarak siz kanunları uygulayacaksınız ya da olup bittilerle eşkıyalıklarla karşı karşıya kalıp boyun bükeceksiniz. Bu tür efelenmelere, eşkıyalıklara boyun mu bükelim? Gelip ifade vereceksiniz. Bir türlü ifadeye götürüldüler. Onlar istiyorlardı ki gündüz rezillikler çıksın, kavgalar çıksın. Tartışsınlar, iteleme kakalama olsun. Batıya Türkiye'yi şikayet edelim. Ama onlara da o fırsat verilmedi. Gittikleri zaman da bunlara sordukları şu? Niye PKK terör örgütünü destekliyorsunuz? Her şeyi konuşabilirsin ama PKK’ya niye destek verdin? PKK sizi tükürüğü ile boğar diye propagandasını yapıyorsun. Terbiyesiz utanmaz adam bu milletin gözünün içine baka baka ordusuna, polis çocuklarına hakaret ediyor. Bütün bunlara bu millet ne diyor? Hayır bunun bir hesabı var. Kandil ile kol kola girmenin bir hesabı var. Çukurları eşip de hendek kazmanın bir hesabı var"

HDP NASIL DURDURACAKMIŞ MERAK ETTİM. MECLİS ÇALIŞIR. BİZ GİDERİZ GÖREVİMİZİ YAPARIZ. YASAMA FAALİYETİMİZİ YÜRÜTÜRÜZ

HDP’nin meclisteki çalışmalarını durdurma kararını doeğerlendiren Bakan Mehmet Özhaseki, "Nasıl durduracakmış merak ettim. Meclis çalışır. Biz gideriz görevimizi yaparız. Yasama faaliyetimizi yürütürüz. Zaten çirkinleştirmek adına yapmadıkları oyun kalmadı. Bir milletvekili olarak meclise ilk gittiğimde şaşırdım ve sonra da utandım. Ben 21 sene belediye başkanlığı yaptım. Meclise vardığımızda gördüğümüz manzara bizi utandırdı hem de biraz ürküttü. Bir yasa maddesini görüşmek için 3-4 saat orada af edersiniz horoz dövüşü yapıyoruz. Gündem dışı konuşmalar, önergeler, maddeye geçemiyorsunuz. 4 saat sataşmalarla, kavgalarla meclis meşgul ediliyor. Bir günde bir kanun maddesini geçirmek zor geçirir hale geldik. Bu meclisi durdurmak zaten. Yapıyorlar. Onu bunun dışında yapıyorlar zaten, çirkinliklerin hepsini icra ediyorlar. Millet de bunları görüyor zaten" dedi.

Vali Ali Kaban Bakan Özhaseki'ye Devrek bastonu hediye etti.

(HABER-ERCAN DEMİR)

Ardından gazetecilerin HDP'li vekillerin tutuklanmasıyla ilgili sorularını yanıtlayan Özhaseki: ''Teröre kim destek veriyorsa hesabı sorulacaktır. Kandilin kil lojistik üssü oluyorsa tabiki devlet olarak hesabını soracağız. Hiçbir kaptan gemisine bilet alıpta binen bir yolcunun gemisini delmesine ve gemisini batırmasına izin vermez. HDP'liler teröre destek verdi. Gereken de şu an yapılıyor, hukuk işliyor'' dedi. Vali Ali Kaban Bakan Özhaseki'ye devrek bastonu hediye etti... (Haber: Ercan Demir-Cem Açıkgöz)

mehmet özhaseki bakan zonguldak habrelri haber son dakika ali kaban son dakika haberi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
GÜNE BAŞLARKEN 24 EKİM 2017
GÜNE BAŞLARKEN 24 EKİM 2017
90 DAKİKA 23 EKİM 2017
90 DAKİKA 23 EKİM 2017